Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van élet a halál után?

Van élet a halál után?

Figyelt kérdés
2011. nov. 15. 17:04
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
56%

És láttam új eget és új földet, mert az első ég és az első föld elmúlt, és a tenger sincs többé.

21,2 És a szent várost, az új Jeruzsálemet is láttam, amint alászáll a mennyből az Istentől, felkészítve, mint egy menyasszony, aki férje számára van felékesítve.

21,3 Hallottam, hogy egy hatalmas hang szól a trónus felől: "Íme, az Isten sátora az emberekkel van, és ő velük fog lakni, ők pedig népei lesznek, és maga az Isten lesz velük;

21,4 és letöröl minden könnyet a szemükről, és halál sem lesz többé, sem gyász, sem jajkiáltás, sem fájdalom nem lesz többé, mert az elsők elmúltak."

21,5 A trónuson ülő ezt mondta: "Íme, újjáteremtek mindent". És így szólt: "Írd meg, mert ezek az igék megbízhatók és igazak!"

21,6 És ezt mondta nekem: "Megtörtént! Én vagyok az Alfa és az Ómega, a kezdet és a vég. Én adok majd a szomjazónak az élet vizének forrásából ingyen.

21,7 Aki győz, örökölni fogja mindezt, és Istene leszek annak, az pedig fiam lesz.

21,8 De a gyáváknak és hitetleneknek, az utálatosaknak, gyilkosoknak és paráznáknak, a varázslóknak és bálványimádóknak, és minden hazugnak meglesz az osztályrésze a tűzzel és kénnel égő tóban: ez a második halál".

2011. nov. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
61%

Talán negatívnak tűnik a válasz, de kit érdekel? Engem a halál előtti élet érdekel. Hogy mi lesz a halál után, majd akkor kiderül. Tudod, ha csak a nyári szünetről álmodozom, nem fogom kiélvezni a telet. Minden vallás és filozófia (meg a pszichológia és a józan ész is) azt tanítja, hogy az itt és a most létezik csupán. Élj az itt és mostban úgy mintha az örökkévalóságban élnél. És akkor máris elérted, amire mások csak áhítoznak. Lelki békének hívják. Nem úgy, ahogy a világ adja. Ez másfajta béke. Az, amit nem vehetnek el tőled.


Freya

2011. nov. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
9%
bírom amikor egy igen/nem kérdésre kisesszéket írnak be válaszul
2011. nov. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
14%
Péter ne butítsd már szegény embereket.
2011. nov. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Nekem van egy ismerosom, akit klinikai halalbol hoztak vissza az orvosok. Amikor a korhaz utan meglatogattam, ezekkel a szavakkal fogadot: "En mar nem felek a halaltol. Tudom, hogy egy kellemes, melengeto feny fele indultam."


Az ismerosom ateista.

2011. nov. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Elozo vagyok.

Hozzatennem meg, hogy az ismerosom orszagszerte elismerten NAGYON inteligens.

2011. nov. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Mulder614 ***** válasza:

Préd 9:5: „az élők tudják, hogy meghalnak, de a halottak semmit sem tudnak.”

Zsolt 146:4: „Kimegy a szelleme, és ő visszatér földjébe, azon a napon elvesznek gondolatai [„tervei”, Kár., ÚRB, KNB; „szándékai”, IMIT].”

2011. nov. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
20%
Amúgy van saját véleményed is, vagy csak egy felolvasórobot vagy?
2011. nov. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
A halál folyamata közben fokozatosan állnak le a szervek és az érzékszervek, nem egyszerre az összes, ezért tűnhet a halál kellemesnek, mert közben elszállnak olyan dolgok amik érzékelnék a fájdalmat. Nem véletlenül az minden élőlény ösztönének alapja, hogy ne halj meg, nem jó dolog az, higgyétek el :D
2011. nov. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Mulder614 ***** válasza:
A halál a tökéletlenségünk következménye.Ezt örököltük Ádámtól és Évától,mivel vétkeztek az édenkertben."A bűn zsoldja a halál"irja a biblia.Tehát mivel egy büntetésről van szó ezért nem lehet élet a halál után,hisz akkor milyen büntetés lenne az ha meghalunk? Viszont mindenkinek van lehetősége hogy örökké éljen,ezért halt meg értünk Jézus.Ez az élet itt a földön lesz és nem a mennyországban.Ki vágyik oda??? Az ember úgy lett megteremtve hogy a földön akarjon élni.Isten épp ezért ide teremtett minket.A paradicsom a kezdetben nem az égben volt hanem a földön.
2011. nov. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!