Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyházadót családonként vagy...

Egyházadót családonként vagy családon belül is fejenként szokták fizetni?

Figyelt kérdés

Keresztelőre készülünk és 3 évi egyházadót kérnek fejenként tőlünk szülőktől és a két keresztszülőtől.Így több mint 40.000 Ft.ot kéne befizetnünk.Sajnos nem állunk olyan jól anyagilag most ezért ne legyen megkeresztelve a pici?Nálatok hogy van ez?

Veszprémiek vagyunk!


2011. szept. 28. 18:14
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

"elmegyek a paphoz, aki összead, majd elkér 25.000 ft.ot"


Egyrészt nem 25, hanem csak 15, egységesen az egész országban!


Másrészt: több százezret nem sajnáltok kiadni a sok fölösleges giccsre (menyasszonyi ruha, díszítés, stb stb stb.), de a legfontosabb dolog, az esküvő jelképes összegére sajnáljátok??? Szép mondhatom....


Nem tudom miért gondoljátok, hogy az egyházak ma olyan hú de gazdagok. Régen lehet azok voltak (sajnos), de manapság anyagi gondokkal küszködnek a plébániák. Ma már mindenért fizetni kell. Ha meg akarsz állni autóval valahol, azért is. Az egyház is egy emberekből álló szervezet, mely iskolákat, templomokat, kórházakat működtet. Nekik megterem a pénz, vagy hogy képzelitek??

2011. okt. 3. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Ahogy már írtam, havi szinten 3-5000 forinttal támogatom az egyházamat mert tudom, hogy ők is pénzből élnek.

Nekem nem volt fontos a giccs, meg parádé, minimál esküvőm volt, mert sajnáltam rá a pénzt.

lehet , hogy egységesen 15.000 ft-nak kellene lennie az esküvőnek, de nálunk ki van függesztve az árlista a templom bejáratánál, hogy mi mennyibe kerül és ott bizony 25.000 ft az esketés díja.

2011. okt. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Igen! Mondhatjuk, hogy nekik szinte megterem. Az állami támogatás mellett, még éppen ezen egyházak tartják legjobban a markukat. És mint mondtam, nekem csak az ÖNKÉNTESSÉG bibliai elve hiányzik ezeknél. Gyakorlatilag egy világi szolgáltatók lettek az egyházak - tisztelet a kivételnek.
2011. okt. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Kedves Ez a válasz 22%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 63%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 09-29 11:07 !


Ha az olyan könnyen menne, mint ahogyan te leírod, nem lenne annyi hajléktalan az utcákon.

A férjem 2 éve nem talál munkát a fővárosban. 2 gyermeket nevelünk. Az önkormányzatunknak nincs pénze, egyike a sok eladósodott önkormányzatnak, így sejtheted, hogy milyen sok segélyt kapunk.

Ha arra várnánk, már az utcán lennénk.

2011. okt. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!