Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyházadót családonként vagy...

Egyházadót családonként vagy családon belül is fejenként szokták fizetni?

Figyelt kérdés

Keresztelőre készülünk és 3 évi egyházadót kérnek fejenként tőlünk szülőktől és a két keresztszülőtől.Így több mint 40.000 Ft.ot kéne befizetnünk.Sajnos nem állunk olyan jól anyagilag most ezért ne legyen megkeresztelve a pici?Nálatok hogy van ez?

Veszprémiek vagyunk!


2011. szept. 28. 18:14
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
85%

"Egyébként meg: pl egy esküvő díja 15.000 Ft egységesen. "


Az enyém ingyen volt.


"Igen ám, csak nem értem, ha valaki nem jár sose templomba, az miért várja el, hogy ingyen történjenek ezek a "szolgáltatások"?"


Visszakérdezek: egy koldus akinek összesen 0 Ft vagyona van nem keresztelkedhet meg?

2011. szept. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
21%
0 Ft-os vagyonú ember nincs, mert ha más nem, kap szociális segélyt, vagy elmegy dolgozni hogy legyen pénze.
2011. szept. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Mt 10,8 - A betegeket gyógyítsátok meg, a halottakat támasszátok fel, a leprásokat tisztítsátok meg, a gonosz lelkeket űzzétek ki! Ingyen kaptátok, ingyen is adjátok.
2011. szept. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

És miért nem lehet mindezt önkéntes(!) adományokból fedezni a katolikusoknál? Mert mikor ilyen helyzetek alakulnak ki, az erősen visszatetsző.

Miért is vannak szabott árak ezekre? Ismerek olyan egyházat, ahol az pl. az esküvőért vagy a temetésért, senki sem számol fel egy fillért sem. Éppen elég kiadás mind a kettő, hát miért húzná le az egyház még ezzel is az embereket!


Persze nem pusztán ez a gyakorlati érv szól ez mellett, hiszen már valaki idézte a bibliát és az a lényeg és az irányelv, ami abban van.

2011. szept. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
71%
Basszus az egyház ilyen eszközökkel akarja beszedni a "tizedét" (egyház adó) és a Hit Gyülekezete van lehúzva? Szánalmas... Mi ez már? Elméletileg a tizedet az fizeti aki karja, nem tehetnék kötelezővé...
2011. szept. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

"Igen ám, csak nem értem, ha valaki nem jár sose templomba, az miért várja el, hogy ingyen történjenek ezek a "szolgáltatások"? "


Talán azért, mert a mi adóforintjainból nem kevés pénzt kapnak az egyházak, ha akarom, ha nem! Minden "történelmi" egyháznak jár az állami dotáció.

2011. szept. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Ha nem tetszik valakinek ez a rendszer, az ne menjen el esküdni, keresztelni, temetni. Érdekes módon a templombajáró hívő emberek szájából nem hallom soha hogy az egyház mennyi pénzt csikar ki meg stb, csak azoktól akik lusták gyakorolni a vallásukat. Ha nem tetszik? Akkor ne tarts igényt a szentségeire sem, és akkor élj boldogan azzal a 15 ezer Ft-tal...
2011. szept. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
76%

Ja, és erre mondja a mi papunk, hogy "vízszintes keresztény", azaz csak akkor kell a pap, ha vízszintes helyzetben van (keresztelés, temetés) :)


Sose bírtam megérteni, hogy ha valaki soha nem jár templomba meg semmi kapcsolata nincs az egyházzal, annak miért fontosak ezek a dolgok hogy keresztelő meg stb.?


Az én unokatestvérem nyíltan ateista, de tiszteletben tartjuk egymás nézeteit. Esze ágába se lett volna a gyerekét megkereszteltetni. Meg is mondta nyíltan, és azóta sem tagadja, hogy csak a nagymamák nyomására tették meg ezt a lépést, egyébként soha nem kereszteltette volna meg a gyerekét. Ez becsülendő, hiszen ateista, utálja az egyházat, és éppen ezért nem tart igényt az egyház "szolgáltatásaira" sem.

2011. szept. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én ahogy írtam nem várom el,hogy ingyen legyen a keresztelő csak egyszerűen nekünk nehéz kifizetni egyszerre ennyi pénzt.Lehet valaki jól áll anyagilag az könnyen beszél.Szoktunk templomba járni csak valahogy az egyházadó befizetése maradt el és nem azért mert nem akartuk hanem valahogy nem is jött szóba soha.Ettől függetlenül minden szentmisén szoktunk adni a perselybe így évente pár ezer Ft-ot adakozunk.

Sajna így is közölték ha nincs pénz nincs keresztelés.

Egyébként meg Jézus Krisztus nem hiszem,hogy a szegényeket elküldte volna mert szegények.

Csalódtam!

2011. szept. 30. 20:28
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ingyenes a keresztelés. Csak a keresztelés. minden másért fizetni kell és bár a keresztelő ingyenes, az adományokat nem vetik meg.

Én járok templomba és nem csak vasárnaponként, de nem fizetek egyházadót , viszont havi 3-4-5 ezer ft-okat dobálok a perselybe.


Egy kérdés:

A világ nem mondja, hogy házasodjunk össze, mert az együttélés bűn és megbotránkoztató, mégis ha úgy döntök, hogy megházasodom, elmegyek az anyakönyv vezetőhöz aki összead ingyen. (Nálunk ez történt)

Az egyház ellenben azt tanítja, hogy a házasságon kívüli kapcsolat bűn, megbotránkoztató és aki ilyenben él, nem részesülhet szentségekben. Na mármost ha én úgy döntök, hogy nem akarok bűnben élni, mert be akarom tartani az egyházam tanításait, elmegyek a paphoz, aki összead, majd elkér 25.000 ft.ot, az egy válaszoló által már bemásolt Bibliai idézet ellenére, miszerint ingyen kaptátok, ingyen adjátok.

Hogyan is van ez?

Szerintem úgy, hogy sajnos az egyházunkba beférkőzött a kapzsiság, pénzéhség.....és akkor a hatalomvágyról még nem is beszéltem.

2011. okt. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!