Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyházadót családonként vagy...

Egyházadót családonként vagy családon belül is fejenként szokták fizetni?

Figyelt kérdés

Keresztelőre készülünk és 3 évi egyházadót kérnek fejenként tőlünk szülőktől és a két keresztszülőtől.Így több mint 40.000 Ft.ot kéne befizetnünk.Sajnos nem állunk olyan jól anyagilag most ezért ne legyen megkeresztelve a pici?Nálatok hogy van ez?

Veszprémiek vagyunk!


2011. szept. 28. 18:14
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Melyik "egyház" ez?
2011. szept. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Szia!

Katolikus egyház!

2011. szept. 28. 19:12
 3/24 anonim ***** válasza:
19%

Igen, azt sajnos be kell fizetnetek. Tudom, ilyenkor jön az, hogy az egyház milyen pénzsóvár, hogy csak az számít hogy minél többet fizessenek az emberek meg stb.


Egyházadót úgy tudom évente kell fizetni néhány ezer forintot. Mi az oka hogy ennyire felhalmoztátok? Évi pár ezret még egy koldus is össze tudna kaparni, ha minden héten egy százast félretesz, már akkor is. :)


Az egyház nem egy szolgáltató intézmény, amit igénybevesznek az emberek, ha keresztelő, esküvő vagy temetés szükséges. Nem bántásképp írom ezeket, de ha igénybeveszed egy "szervezet" "szolgáltatásait", akkor annak bizony van anyagi ára, mint ahogy TB-t is fizetünk....

2011. szept. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Egyébként úgy tudom, fejenként, de csak a felnőtt tagoktól. Felnőtt tegnap pedig az számít, aki házasságban él. Ezt onnan tudom, hogy én igaz 25 éves vagyok, de még nem vagyok házas, szüleimmel élek. Szüleinek kell fizetni külön-külön, nekem viszont még nem kell. Nálunk évi 1000 (egy-ezer) forint az egyházadó összege.
2011. szept. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
tegnap = tagnak :)) Hosszú volt az éjszaka, bocsi. :)
2011. szept. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Nem ingyen akarjuk igénybe venni az egyház szolgáltatását csak ez egyszerre nekünk sok.Sajnos itt is már a pénz dominál.:((
2011. szept. 28. 19:26
 7/24 A kérdező kommentje:
Mi nem vagyunk összeházasodva sem a keresztszülők(ők nem egy pár)és évi 3500 Ft-ot kérnek tőlünk fejenként visszamenőleg 3 évre.
2011. szept. 28. 19:30
 8/24 anonim ***** válasza:
41%

"Az egyház nem egy szolgáltató intézmény, amit igénybevesznek az emberek, ha keresztelő, esküvő vagy temetés szükséges."


Érdekes. Van olyan egyház, ahol a különböző "szolgáltatások" díjtalansága teljesen nyilvánvaló és természetes. Tudod miért? Mert az a könyv, mely az "egyház" fogalmát és intézményét létrehozta, erre tanít! Ez a Biblia. Az amit az egyház részére fizetni akarsz, az adomány, éppen ezért önkéntesnek kellene, hogy legyen.


Szóval kedves kérdező, van ahol ez nem okoz problémát.

2011. szept. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
85%

És megmondtátok hogy ez nektek túl sok egyszerre? Csodálkoznék ha nem lehetne részletekben fizetni vagy nem ajánlanának valami más megoldást.

Aki szegény annak is joga van keresztelkedni.

2011. szept. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
0%

Igen ám, csak nem értem, ha valaki nem jár sose templomba, az miért várja el, hogy ingyen történjenek ezek a "szolgáltatások"? Aki rendszeresen jár templomba, annak is ugyanúgy ki kell fizetni a keresztelőt meg ezeket, mégsem háborodik fel, hát akkor aki sz*rik a templomra meg Istenre egy nagyot, az miért háborodik fel ezeken.... akármilyen közösségbe elmész, "tagsági díj" és hasonló mindenhol van. Szerinted a templomot a Jóisten fűti, meg az angyalok világítanak??? :) Fel bírod te fogni, mennyi egy templomnak a villanyszámlája meg a fűtésszámlája???


Egyébként meg: pl egy esküvő díja 15.000 Ft egységesen. Namost egy lagzi hány százezer forintba kerül? A sok fölösleges díszlet meg minden. Arra nem sajnálja senki a pénzt, de a LÉNYEG, az esküvő csak 15 ezer Ft, és már rögtön úgy van az egyház beállítva hogy milyen lehúzós???

2011. szept. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!