Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondolsz a jehovistakrol?

Mit gondolsz a jehovistakrol?

Figyelt kérdés
Most voltak itt nalam,adtak nekem egy ingyen konyvet.Teljesen meghatodtam.Csak ugy jarnak es ingyen konyveket osztogatnak.Azota csak ezen jar az agyam.
2009. ápr. 26. 12:34
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
69%

- Ha jól tudom, a niceai zsinaton döntöttek úgy, hogy Krisztus egylényegű az Istennel. Ekkor Konstantin császár elnökölt. Itt még nem volt szó a szentlélekről. Erről később, a konstantinápolyi zsinaton egyeztek meg egymással.

- A háromságról nem ezeken a zsinatokon volt szó először, mert ez már sokkal-sokkal régebbi dolog. Babilóniában, Asszíriában is voltak istentriádok (égbolt, föld, víz istenei). Egyiptomban Ozirisz, Ízisz, Hórusz... Ide kellene sorolni a teremtő Istent, Jézust és a szentlelket is?

- Az Atya miért mondta:,Ez az én szeretett Fiam'? Jézus pedig magához imádkozott? Mária magát Istent szülte meg?

- Az előző hozzászólásban az Egyház történetére hivatkozni azzal a cáfolattal kapcsolatban, hogy "Jézus maga mondta, hogy az Atya nagyobb nálam",nem átgondolt érvelés. Igaz, Ő maga nem tudhatta akkor még, hogy mit is fognak róla mondani a zsinatokon (illetve nagyon is tudta, hogy én is hivatkozzak a 2Péter 2:1-3-ra).

2009. máj. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
77%

"- Ha jól tudom,"

Rosszul tudod.


Ne OFFolj! Azaz ne írj olyat a válaszba, aminek nincs köze a kérdéshez!


Ne a válaszokra válaszolj, hanem a kérdésre!


Ilyenkor hol vannak az adminok? Megint kezdik ócska propagandájúkat!

2009. máj. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
73%
Kérdésedre válaszolom, hogy annak alapján döntsél, hogy ki felel meg a szeretet törvényének. Ha a fenti vitát végigolvasod, egyik kezed elég lesz, hogy megszámold. Inkább próbáld ki magad. Megtanítanak a Biblia ismeretére, de nem kell mindjárt az elején beiratkozni.
2009. máj. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
61%

Kérdésedre válaszolom


Nem kérdeztem semmit.


A kérdés


Mit gondolsz a jehovistakrol?


ERRE VÁLASZOLJ!


Ne OFFolj! Azaz ne írj olyat a válaszba, aminek nincs köze a kérdéshez!


Kisegítő iskolába jártál? Nem bűn, csak baj.

Egy ilyen egyszerű szabályt nem értesz meg?


Ne a válaszokra válaszolj, hanem a kérdésre!

Egy ilyen egyszerű szabályt nem értettél meg?

2009. máj. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
92%
Én a 05-05 14:13 és 05-06 15:01-es vagyok. Az első válaszomban elmondtam a véleményemet a kérdésről. A második hozzászólásomban tényleg az előzőekre reagáltam, az én hibám, hogy nem tudtam megállni szó nélül. Többet már nem írok, mert úgy látom, hogy itt csak a negatív véleményeket fogadják el (ellenkező esetben szellemileg visszamaradott, kisegítő iskolába való egyénnek titulálják az embert), akkor viszont kár föltenni a kérdést.
2009. máj. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
73%

"Mit gondolsz a jehovistakrol?"


Nagyon erőszakosak. Éppen most módositottam az adataimat, mert e-mailen keresztül küldözgetik ócska propagandájukat, és másként nem tudok védekezni ellenük. Ezeket nem lehet levakarni. Kulturálatlan bunkók.

2009. jún. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim válasza:
88%

Jehova tanuiról tudni kell,hogy az Őrtorony Szervezet tagjai,amit 1881-ben,mint részvénytársaságot hoztak létre.

Ez egy emberek által létrehozott vallási szervezet,amelynek

első pásztora C.T.Russel volt.Russel híres volt a be nem teljesült világvége jóslatairól.Ezenkívül arról,hogy támadta

a többi vallást,elsősorban a Római Katolikus Egyházat.Azt

tanította,hogy minden ember el fog pusztulni,aki nem lesz

tagja az őrtorony bálványszervezetnek.tanításaival lényegében tagadta,vagy ellentmondott a Biblia tanításának.Az egyiptomi piramisokat kutatta,és abból akarta kiszámítani a világvége lejövetelét.Az őrtorony szervezet Russzel jóvoltából magára vette az őrtorony bálványszimbólumot,valamint a kettőskereszt koronában szimbólumot,ami Russel szabadkőművességének is köszönhető.

Ezenkívül könyveit a "kétszárnyú nap két kígyóval"

bálványszimbólummal jelölte meg,ami árulkodik tanainak spiritiszta és Biblia ellenes eredetéről.Jehova tanui

ezt a kétszárnyú baál útálatot helyezték el az 1965-ben átadott new yorki első kongresszustermük homlokzatán,hirdetve ezzel a világ felé,hogy ők nem keresztény tanokat hirdetnek.Biblia ellenes tanaik támogatása céljára,még saját "Szentírást" is kiadtak

ÚVF névvel.Ebben az eredeti Bibliát meghamísító és annak

ellentmondó beszúrásokra,változtatásokra került sor.

Jehova tanui a mai napig is azt tanítják,hogy csak azok nem pusztulnak el,akik az Őrtorony szervezetben vannak.

Maguk a tagok sajnos keveset tudnak a vallásuk eredetéről,

alapítójuk szabadkőművességéről.Jehova tanui azok segitségére szorulnak,akik az Isten Szavát feltárva nekik

felnyithatják a szemeiket,hogy antikrisztusi szervezetben vannak.

2009. jún. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
69%
Önzetlenül tanítanak is. Én voltam velük, azóta ismerem tényleg a Bibliát. Viszont nem "álltam be", mert bizonyos pontokon nem tudtam elfogadni. Néhányukkal azóta is barátságban vagyok, és hálát érzek, amiért így megtanítottak a Bibliára, meg az önzetlenségre.
2009. jún. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
67%
Olyanok mint a szovjet hőmérő. Nem lehet lerázni. Most meg teletömtél a postaládámat antikrisztusi füzeteikkel!
2009. jún. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
55%
a jehovisták ahogy már sokan megirták kedves emberek, az én családomban is találhato 1-2, de nagyon fontos különbséget tenni a kedvesség és az igazság között(természetesen az agressziot sem tagadom, volt már rá példa).Sajnos nyilván állithatom h amit művelnek a tagok vénei-ők az ugynevezett áttörők-az egyenlő az agymosással.Ha vlki kitér a hitükből akkor azt eltiltják a családtagoktol h talán még véletlenül se tudjak a még "hivőket" eltériteni. Ők nem a teljes Bibliát tanitják, rengeteg eltérésuk van, ha jol tuodm 360, és a Biblia azt irja, bárki változtat akár csak egy betűn is arra Isten átka jön.Ezt nagyon komolyan kell vennin nem lehet csak válránditással tovább haladni mellette.Mindenki megérti a Bibliát akinek adatik a Szent Szellem: ez irja a Biblia, ezt állitotta Jézus...továbbá mindenki megkaphatja a Szent Szellemet aki kéri az Atyát rá-ezt is Jézus mondta.A Szent Szellemben van minden bölcsesség, ami mgevilágositja az igazságot, és nem lesz szüxség senkire h neked magyarázza az evangéliumot, mert a Szent Szellem az aki megnyilvánit mindent-ezt is Jézus mondta.Akkor most állithatjuk azt h Jézus hazudott????bizony mondom nektek h Jézusban egy bűn se volt, hazudni sem hazudott, tehát mindenki aki mást állit az a hazug...ez ilyen egyszerű és abszolut nem kell komplilálni a dolgokat!!!!!
2009. jún. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!