Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondolsz a jehovistakrol?

Mit gondolsz a jehovistakrol?

Figyelt kérdés
Most voltak itt nalam,adtak nekem egy ingyen konyvet.Teljesen meghatodtam.Csak ugy jarnak es ingyen konyveket osztogatnak.Azota csak ezen jar az agyam.
2009. ápr. 26. 12:34
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
93%

A véleményemet személyes tapasztalat alapján alakítottam ki (családon belül tapasztaltam). Ez a vélemény sajnos nem pozitív. A lényeg az, hogy "nem mind arany, ami fénylik".

Felőlem mindenki olyan elveket követ, amit akar, de egy okos ember mindig kíváncsi az éem másik oldalára is.

2009. ápr. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim válasza:
94%
Nekem semmi bajom nem lenne velük, mert mindenki úgy élje az életét, ahogy akarja.. én speciel református vagyok, szóval hiszek Istenben. Nem túl sokat tudok a jehivistákról, viszont jópárszor becsöngettek hozzám.. még ez is oké lenne, csak nagyon agresszívak:S 20-szor megmondtam nekik, hogy köszönöm a tájékoztatást, de nem megyek el ilyen "rendezvényekre" stb, és akkor is rámtuszkolják a mondanivalójukat:S és ez az aegresszió nagyon ellenszenves...
2009. ápr. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
83%

"Értelmetlen elméddel fel nem fogható, hogy nem csak Jehova Tanúinak vannak Biblia alapján megfogalmazott véleménye? Ellenkezőleg más vallású embereknek is, mint nekem?

Húzzál vissza ahonnan jöttél. Itt nem divat ez a viselkedés, amit csinálsz itt."


Nekem is csak rossz tapasztalataim vannak (ld fent)

2009. ápr. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
70%
Szekta.
2009. ápr. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
mi az h szekta?
2009. ápr. 26. 13:16
 6/34 tade ***** válasza:
95%
Bar kulfoldon elek, de itt is vannak jehovistak. Nekem a parom kollegaja is az. Amikor elsetalnak a hazunk elott, felcsonget a kollegaja, udvozli paromat es megkerdezi, hogy hagyhat-e itt egy tajekoztatot. Mi mindig azt mondjuk, hogy igen.(Bar elolvasom mit irnak, mivel szeretek kultutalodni, de utana mindig a kukaba vegzi) Ilyenkor a parom kollegaja megkoszoni, bedobja a tajekoztatot es elmegy. O a jobbik fajta, vegtelenul kedvesek es nem tratanak fel, nem tukmalnak rad semmit, he nem akarod. Bar en katolikus vagyok es parom is, azert meg nem kuldjuk el a francba a kollegajat. Szoval vannak normalisak is. Mert ha valaki, jo ember, becsuletes, akkor felollem lehet zsido, muzulman, jehovista, ortodox vallasu.
2009. ápr. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
84%

Egy olyan közösség, ami Istenre hivatkozva tiltja a vérátömlesztést, és ezzel emberek életben maradását... szerintem csakis egy istentelen szekta lehet.


Több hitelesnek tűnő tanulmányt olvastam arról, hogyan hamisítják meg a Biblia szövegét.


A Biblia tanításának állítják be saját tanításaikat, melyek homlokegyenest ellenkeznek a Biblia és minden keresztény felekezet tanításával.

2009. ápr. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
94%

Tudod nekik az az elvük, hogy így kell terjeszteni a vallásukat, ezért osztogatnak ingyen újságot, könyvet.


Mamám is átveszi, amit adnak, sőt, kérte, hogy mindig szeretné kapni, hozzák is neki lelkesen (csak félek, be ne palizzák...), olvasgatja, de nem hagyja el a református vallását, meg nem akar eljárni sehova.


Nekem nem tetszik, hogy utcán leszólítgatnak embereket, sőt, becsöngetnek lakásokba. Ilyenkor átveszem, amit adnak, hogy "jó, jó, köszönöm, majd elolvasom" (gyakran a kukában végzi), és igyekszem rövidre zárni a társalgást. Nem állok le velük vitatkozni.

Rakjanak ki hirdetést, és akit érdekel, elmegy - de zaklatni az embereket, nekem ez nem tetszik.

2009. ápr. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
81%
Nekem van egy jehova lány évfolyamtársam. Valami gusztustalanul néz ki, nem szokott szőrteleniteni, fiúkat megszégyenitő hónalj kutyája van, mindenhol tiszta szőr. Mosdani se szokott, olyan massziv izzadság szaga van, hogy akármelyik csövessel versenybeszállhatna ilyen téren. Ha bemegy a termünkbe, miután kilibbent, utána is ott marad a szaga, legalább fél órára, hiába szellőztetünk. A viselkedése is nagyon önző beképzelt, tele van előitéletekkel azt hiszi az ő vallása a minden!
2009. ápr. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
40%
Nem csoda, hogy annak idején írtották őket.
2009. ápr. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!