Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy kezeljük az olyan embert...

Hogy kezeljük az olyan embert aki vallásunkkal szemben intoleráns?

Figyelt kérdés
Nem a materialista vagy egyéb alapon laposan csipkelődésekről kérdezek. Azokra egy lapos szellemesség a válasz. Azon, más vallást követő egyénekre gondolok, akik ama címszóval, hogy szeretnek és meg óhajtanak menteni téged, szapulják az általad gyakorolt vallást, hazugságokat hordanak össze róla, holott láthatóan nem is ismerik. Számukra egyedüli vita alap és értelmezési keret a saját vallásuk elsődleges irodalma (pl. Biblia) és annak is csak egy fajta értelmezési módja, azonban a másik vallás elsődleges irodalmát, vagy a saját vallásuk szakrális szövegeinek az övékétől eltérő megközelítését eleve elutasítják. Egyáltalán lehetséges-e ebben az esetben a párbeszéd? Miképpen kell, ha kell: tolerálni az intoleranciát?
2011. aug. 27. 05:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem sehogy. Én nem vagyok kifejezetten mélyen vallásos, ezért nem is szeretem, ha valaki megakar téríteni. Volt hogy szó szerint ugyanazt mondtam el 6-szor egymás utána "köszönöm nem érdekel a vallása, nekem is meg van a magamé, úgysem fogunk egyetérteni SOHA!" Hatodszorra észrevette magát és rájött, hogy ennél többre nálam nem fog menni, ennyi. Valaki előbb is beismeri, valakire kicsit erélyesebben kell rászólni, ez van! :)
2011. aug. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 yuda ***** válasza:
100%

Szerintem amíg nincsenek magas fokú érzelmi kitörések valamelyik részről, hanem maradtok a normális hangvételű vita, vagy érvelés szintjén akkor működhet. Győzzön a jobbik :D (nem az a jobbik :D )

Ennyi.

2011. aug. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Sághegyi Csaba ***** válasza:
Második telibe találta. Fontos még, hogy tényeken alapuljon a vita, különben időpazarlás az egész. Ha olyan dolgok jönnek elő, amikről tudod, hogy nem igaz, és ahhoz ragaszkodás van, akkor inkább nézzetek meg egy mozit, annak több értelme van.
2011. aug. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudom, nálatok hogy van, a te vallásod milyen iránymutatást ad erre vonatkozólag, de nekem keresztény hitem van, és az azt tanítja, hogy legyek az intoleranciával szemben is toleráns.


Kifejtve: imádkozzak azokért és áldjam meg azokat, akik háborgatnak és kergetnek; ha az ellenségem éhezik, adjak ennie, ha szomjazik, adjak innia. Rosszért rosszal ne fizessek, és ha valaki egy mérföld útra kényszerít, menjek vele kettőre; ha valaki törvénykezni akar velem és elvenni az alsó ruhámat, engedjem oda neki a felsőt is. Jót tegyek azokkal, akik gyűlölnek, és szeressem ellenségeimet.


Kedves cáfolóim, most jöhet nyugodtan a történelmi kereszténység bűneinek felsorolása szépen, sorban, ahogy szokott. Engem azok nem érdekelnek, mivel semmi közöm hozzájuk, nem attól vagyok keresztény, hogy egy vallást követek, hanem attól, hogy Krisztust követem. Ő pedig nem tett semmi olyat, amit később a történelmi kereszténység. Ezért ha neki semmi köze hozzájuk, akkor nekem sem, mert nem azokat követem, hanem Őt. Azok a tanítványai - azok a keresztények -, akik azokat cselekszik, amiket Ő parancsolt.


De mondjuk azt nem értem, hogy egy két, eltérő vallást követő egyén közti párbeszédben mi a baj azzal, ha mindenki a saját hitének a dokumentumait, vagy ahogy nevezted, "szakrális szövegeit" használják érvanyagként. Akkor veled nem intoleránsak voltak, hanem nem tudtad meggyőzni őket arról, hogy a te vallásodnál van az igazság. Ez nem intolerancia.

Az intolerancia az, ha valakivel szemben türelmetlen vagy elnyomó magatartást tanúsítanak, ha valakit "nem viselnek el". Az nem intolerancia, ha valaki a saját hite miatt nem fogadja el igaznak a te vallásod más megközelítését. Az intolerancia valahol ott kezdődik, ha valaki nem ismeri el az arra való jogodat, hogy megválasszad, miben szeretnél hinni.


Mindettől függetlenül elismerem, hogy vannak olyan keresztények, akik túlzásba esnek ezen a téren, és erőnek erejével akarnak másokat "megtéríteni", anélkül, hogy elfogadnák, ha valaki makacsul kitart a saját álláspontja mellett. De a krisztusi tanítás a legkevésbé sem tartalmaz ilyen elemet, egyszerűen az evangélium hirdetését teszi kötelezővé a keresztények számára, aminek úgy is eleget lehet tenni, ha nem vagyunk intoleránsak.

2011. aug. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Sajnos akik meg akarnak téríteni, olyannyira hisznek a saját vallásuk igazában, hogy nem is próbálnak (sőt nem mernek) nyitni más vélemények felé, még egy meghallgatás erejéig sem. Ennek sajnálatos oka, hogy beléjük nevelték, miszerint más nézőpontok nemcsak igaztalanok, hanem egyenesen a vallásuk gonosz alakjának (Lucifer, Iblísz, Mara) tanításai.


Sokan valóban jót akarnak neked, csak nem veszik észre, hogy fogadatlan prókátorként inkább elriasztanak, mintsem megértetik veled, amit meg akarnak értetni.

Pontosan ez igazolja, hogy az ilyen szélsőséges hozzáállás már fanatizmus, hiszen pont az ellenkezőjét váltja ki, mint ami a szándék.


Ha ilyennel találkozol, próbáld meg finoman lerázni. Aligha fogod megértetni vele, hogy a vallásosságát a félelme irányítja és nem a szeretete.

2011. aug. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én nem beszélek a vallásomról így nem kerülök ilyen helyzetbe. Ilyen egyszerű.
2011. aug. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Én tudom, hogy miért írtad ki ezt a kérdést ide: van egy másik kérdésed itt a Gyikon, a vallás témakörben, és én azt figyelemmel kísérem. Egy keresztény vallású illetővel vitatkoztok már napok óta, és egyikőtök sem tudja meggyőzni a másikat. Szerintem hagyd az illetőt, ne reagálj az írásaira. Teljesen értelmetlenül, és feleslegesen teleírtatok 9 oldalt, én ezt időpocsékolásnak tartom, ami az én hitem szerint Sin=bűn

Mert Isten nem azért adta az időt, hogy azt felesleges dolgokra pazaroljuk, ha épp nem dolgozol, és imádkoznod sem kell, akkor az idődet az emberiség szolgálatára kellene fordítanod.

A vallási intolerancia valóban elnyomást jelent, de ebben az esetben nem erről van szó, hanem két ember nem tudja meggyőzni a másikat, és oldalakat írnak tele teljesen feleslegesen. Javaslom kedves Mab, hogy töldtsd értelmesebben a rendelkezésedre álló szabadidőt.

Üdv: Napirai

2011. aug. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Addig kell ütni a fejét a Bibliával amig meg nem tér :)
2011. aug. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Többszöri tapasztalatból mondom:Ezek az emberek reménytelenek,ne foglalkozz velük.Ha nem hagynak békén,használd a fantáziád,és rázd le őket valami vicces trükkel,és utána nevess egy jót.ha elég ravasz vagy,sok mindent bevesznek,így le tudod őket rázni,mert önállóan gondolkodni eléggé nehezükre esik szerencsétleneknek.ha tanulmányozod a Bibliát,és a felfogásukat,ismerni fogod a soron következő gondolataikat.ha arrogáns vagy velük,az nem vezet megoldásra,csak a saját elméletüket látják igazolódni benne,miszerint mindez azért van,mert ők az igazak,és az igazakat üldözni fogják a gonoszok.....
2011. aug. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Győzd meg érvekkel!!!xDxDxD
2011. aug. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!