Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy kezeljük az olyan embert...

Hogy kezeljük az olyan embert aki vallásunkkal szemben intoleráns?

Figyelt kérdés
Nem a materialista vagy egyéb alapon laposan csipkelődésekről kérdezek. Azokra egy lapos szellemesség a válasz. Azon, más vallást követő egyénekre gondolok, akik ama címszóval, hogy szeretnek és meg óhajtanak menteni téged, szapulják az általad gyakorolt vallást, hazugságokat hordanak össze róla, holott láthatóan nem is ismerik. Számukra egyedüli vita alap és értelmezési keret a saját vallásuk elsődleges irodalma (pl. Biblia) és annak is csak egy fajta értelmezési módja, azonban a másik vallás elsődleges irodalmát, vagy a saját vallásuk szakrális szövegeinek az övékétől eltérő megközelítését eleve elutasítják. Egyáltalán lehetséges-e ebben az esetben a párbeszéd? Miképpen kell, ha kell: tolerálni az intoleranciát?
2011. aug. 27. 05:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Imádkozni kell a megtéréséért, böjtölni, virrasztani, jócselekedeteket és egyéb érdemeket felajánlani és kérni Isten segítségét.

Bár ha jól sejtem te buddhista vagy és akkor amit írtam annak nem sok értelme van.

2011. aug. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

09:13

Gondolod, hogy attól egyszeriben megváltozik az ideológiája? :)

Amúgy nem írt semmi olyat, ami kimondottan buddhista nézetre vallana.

2011. aug. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Kedves "A válasz írója 67%-ban hasznos válaszokat ad."


Nem az volt a kérdés, hogyan eszközöljem ki, hogy az én hitemre térjen, ez engem nem érdekel: "imádkozni a megtéréséért". Hanem miként lehet megértetni vele, hogy saját vallása megtartása mellett nyugodtan tolerálhatja az enyémet is, ahogy én is az övét. Avagy ha ezt képtelen felfogni és téves-hazug állításokat, fogalmaz meg azt hogyan kell, lehet, lehetséges-e kezelni?


Vagy még tisztábban tolerálható-e az ő vallási intoleranciája?

2011. aug. 29. 13:37
 14/14 anonim ***** válasza:
Szerintem sajnos ezt az intoleranciéát nem igazán lehet kiküszöbölni, mert ha az ő vallása szöges ellentéte mondjuk a tiédnek, akkor te őt meggyőzni nem tudod, és ő neki az lesz a meggyőződése, hogy te rossz vagy, szóval inkább tartsd titokban az ilyenektől a vallásodat, mert azoknak úgy sem fogod tudni megmagyarázni.
2011. aug. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!