Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek mi történik azzal...

Szerintetek mi történik azzal az emberrel aki nem abban a vallásban hisz ami az "igazi"?

Figyelt kérdés
Például én keresztény vagyok de lehet, hogy a buddhizmust valló embereknek lesz igaza. Ilyenkor velem mivan? Megbocsát nekem és az én lelkem is átvándorol egy másik testbe vagy szívás lesz?
2011. júl. 23. 22:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%

A buddhisták szerint minden lélek új testbe költözik, ezért ne aggódj. :)

Hacsak nem ez az utolsó és jön a Nirvana, amit kétlek, kb. a dalai láma tart ott, meg egy-két szerzetes. :)

2011. júl. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%

Ha a buddhizmus az igazi, akkor mázlid van. Ott nincs ilyen "bosszúállás" hogy pokolra jutsz. Csak a cselekedeteid számítanak és ez alapján reinkarnálódsz. Elvileg ha most jól viselkedő keresztény vagy, akkor a következő életedben lehet, hogy már buddhista közegbe születsz és így haladsz a megvilágosodás felé... Ha meg szar alak vagy, akkor meztelencsiga XD

(Amúgy Buddha ember volt, nem isten, szóval ő tuti nem bocsájt meg neked semmit. Amit megtettél, annak viseled a következményeit.)


Fordítva már cikisebb. Akkor pokol, mert meg se vagy keresztelve...

2011. júl. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Én mindig abban reménykedem, hogy valami olyan vallásnak lesz végül igaza, aminek kb 12-15 tagja van. Mekkora koppanás.
2011. júl. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%

"Például én keresztény vagyok de lehet, hogy a buddhizmust valló embereknek lesz igaza."


Miért? Nem lehetséges, hogy részigazságai mind kettőnek vannak. Miért szükséges, hogy az egyik kizárólagos legyen. Miért gondolod, hogy csak egyetlen igazság lehet. Miért kell az igazsának (igazságoknak) ezen emberi kritériumhoz alkalmazkodnia? Ugyanaz az ember, lehet remek szakács, borzasztó zongorista, unalmas férj és kiváló szerető, lelkiismeretes apa, és gátlástalan politikus. Ezek ellentétek és igazak. Még az is lehet, hogy mindezen területeken kiviállóan megállja a helyét és akkor ez mind igaz. Meg az is lehet, hogy egyik területen sem. Vagy meglehet hogy mindben középszerű.


"Ilyenkor velem mivan? Megbocsát nekem és az én lelkem is átvándorol egy másik testbe vagy szívás lesz?"


Ki az aki megbocsájt neked? Buddha nem méricskéli a te tetteidet. Te magad ítéled magad arra a létformára és feltételrendszerre amibe születsz majd. Ja és tanuljuk meg végre: A BUDDHIZMUSBAN NINCS LÉLEKVÁNDORLÁS! Csak bizonyos dhammák létalkotok egymásutánisága van. Nem egyik testből a másikba vándorlunk mint a ruhát cserélő ember, hanem mint a tenger hulláma kiemelkedünk és vissza süllyedünk karmánk létélményünk a hullámzás amely végig fut a felszínen, holott nem történt más csak a vízoszlop fel-le mozgása. Nem történt vándorlás. Bármikor megteheted, hogy nem azonosulsz a hullámocskával, hanem felismered egységedet az óriás víztömeggel. Az időről és a térről, meg az énről szőtt ábrándok és elméletek fittyet hánynak annak az egyszerű igazságnak, hogy még a jelenhez sincs bizonyossággal elfogadható hozzáférésünk. Buddha erre hívta fel a figyelmet. És a buddhizmus ehhez segíthet hozzá. Itt és most, felismerni, hogy miképpen vannak a dolgok.

2011. júl. 24. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
48%
Ha meghalsz olyan lesz mint amikor születésed elötti pillanat semmiröl sem tudtál(mint II.vh.-ról) gondolom DE már nem is fogsz többet tudni és se meny sepokol nincsen
2011. júl. 24. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
48%
Nem lesz semmi, ne izguld túl. Leáll az idegrendszered, és semmit nem fogsz érezni. Se menny, se pokol, se semmi. A nagybetűs SEMMI, amit persze nehéz elképzelni, de józan ésszel gondolkodva más nem lehet. Olyasmi lesz, mint amikor alszol (és épp nem álmodsz). Akkor sem gondolsz semmire, nincs semmi. Hát a halál után kicsit hosszabb lesz, mondjuk úgy, hogy végtelen. De tök mindegy, egyszerűen nem is fogsz semmit érezni.
2011. júl. 24. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
42%

Aki hiszen ő benne, el nem kárhozik; aki pedig nem hisz, immár elkárhozott, mivelhogy nem hitt az Isten egyszülött Fiának nevében.

János 3:36



Aki hisz a Fiúban, örök élete van; aki pedig nem enged a Fiúnak, nem lát életet, hanem az Isten haragja marad rajta.

2011. júl. 24. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen,hogy "igazi"vallás.a saját nézőpontja szerint minden embernek igaza van,mindenki azt mondja,hogy az övé az igazi,akkor most kié az igazi? Isten nem osztható fel vallásokra,mert mindenkire kiárad.a nap sem mondja,hogy neked kisütök,de neki már nem.és ha az egyik vallás tagjait elítélné Isten,a másikat meg nem,akkor az igazságossága kérdőjeleződne meg.te az vagy,aki,ami vagy,keresztény vagy,ezt az utat járod,aztán lehet,hogy megváltozik a gondolkodásod,és nem ebben fogsz hinni.a buddhista meg buddhista,ő abban hisz.Isten mindenkit szeret,nem tesz különbséget,akárhogy is próbálják önző emberek bizonyítani ennek az ellenkezőjét.az,hogy mi történik veled halálod után,az függ a hitedtől is,igényeidtől,és a lehetséges alternatíváktól is.
2011. júl. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

mindegyik vallás igazi...a vallási értelmezésekben lehetnek félreértések, ami miatt dogmák, tévtanok alakulnak ki...:)


ha az a kérdésed, hogy mi történik azokkal, akik tévedésben vannak, akkor a válasz annyi, hogy majd a tévedésükben elkövetett hibáik visszahatásaiból szépen megtanulják, mi az igazság, szépen belátják, hogy tévednek, hogy valami elnéztek...a lehetőség pedig mindenkinek biztosítva lesz, mivel az Élet Igazságos. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. júl. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

tudom, hogy nincs olyan lélekvándorlás, mint a hinduizmusban... de most nem kezdem el mindig magyarázni, amit te írtál. egyrészt mert hosszú, másrészt mert senki sem olvasná végig.

Meg amennyi ága van... Ezt a vízoszlopos értelmezést még nem is láttam, pedig olvastam 2-3 félét. De akkor helyesbítek. Az a cucc, amit a lelkednek nevezel, fejlődik. Nem pontosan ugyan az fog újra megszületni, de az előző nélkül nem jöhetett volna létre az új. A meztelencsiga túlzás volt, de visszafele is lehet menni.

2011. júl. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!