Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mohamed David nevu kisfiamat...

Mohamed David nevu kisfiamat megtudom kereszteltetni?

Figyelt kérdés
A ferjem muzulman es ezert az o edesapja utan adtuk a Mohamed nevet is a babanak mivel naluk ezt igy szokas!Keresztelorol o halani sem akar,igy titokban kell megkeresztelnem,csak ez a kerdes,hogy igy meglehet-e?Majd mikor haza megyek akkor szeretnem,mert meg csak 2honapos a kicsi es nem tudunk meg repulozni.
2011. jún. 24. 10:36
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
57%

IGEN. A pogány Mohamed névhez a bibliai Dávid mint keresztnév jó. Nekem is pogány eredetű nevem van és csecsemőkoromban a keresztségben kaptam hozzá egy szent nevét.

A kommunizmus alatt sokszor volt titkos keresztelő, ez nem újdonság, meg lehet csinálni. Ami még fontos, (titoktartó) keresztszülőket kell kerítened a babának, mert anélkül nem megy.

2011. jún. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
79%

"Csak azt szerettem volna hangsúlyozni hogy majd pont egy hitetlen fog majd neked diligálni egy számára idegen országban. Ezt én felháborítónak tartom és minél előbb (a helyedben) tennék ellene."

Nem hitetlen, csak másban hisz. Bár még ez is nézőpont kérdése. Mellesleg nem is Magyarországon élnek, tehát a kérdező él egy számára idegen országban. És különben is, ha nem tudják tiszteletben tartani egymás vallását, akkor miért házasodtak össze? Miért vállaltak közös gyereket? Ezt nem utólag kell meggondolni, hanem még előtte kellett volna megbeszélni. Az apának épp úgy joga van dönteni a gyereke vallását illetően, mint az anyának, és egyik vallás sem áll a másik fölött.

2011. jún. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem kereszteltesd meg a kisfiad, az apának ezt nincs joga megtiltani. Egyébként ha ő muzulmán, akkor nem hisz a keresztségben. Ha nem hisz benne, vagyis szerinte semmi se történik kereszteléskor, akkor meg miért nem mindegy neki hogy megtörténik-e vagy sem? Ez nem logikus. Ha másért nem akkor a te kedvedért engedélyezhetné a keresztelést.

Szerintem a megkeresztelteket Jézus a sajátjaiként óvja, még ha nem is tudod keresztény neveltetésben részesíteni. Lehet hogy pont a keresztelés miatt fog majd üdvözülni.

A férjedért imádkozz, és ajánlj fel érte mindent amit csak tudsz (munkát, feladatok elvégzését, szenvedést, imát, böjtölést) áldozatul Istennek, és kérd a megtérését.

2011. jún. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
24%

meg tudod, de akkor számíts arra, hogy a férjed nagyon rossz kedvű lesz. talán kitagadja, téged meg otthagy, esetleg beperel vagy rossz esetben bántalmazni is fog.


ilyeneket bizonyos országokban halállal büntetnek, de valószínűleg nem tudsz sokat a koránról, ha ilyeneket kérdezel.


miért akarsz olyat tenni amiről tudod hogy neki nem tetszik?


10:51

azzal egyetértek hogy így semmi nem lesz belőle, ráadásul ha felnő hatalmas személyiségzavarban kell kivergődnie a hitek között vagy a hitekből.


10:58

egyetértek, habár azt biztosra veszem hogy minden muszlim kötelessége muszlim gyerekeket nevelni, tehát tovább romlanak az esélyek.


11:20

szerintem is. elvileg maga a korán is arra biztat, hogy hagyjuk hogy a gyerek maga döntsön mikor érett lesz, de szerintem kedves kérdező se a bibliát se a koránt nem olvasta végig.


11:24

nem pontozlak le de ez tényleg hülyeség. egyrészt semmit sem tudsz a muszlimokról, másrészt semmi tolerancia nincs benned. valószínűleg ő meg a keresztények lelkéért imádkozik, és joggal üldöz ki minden keresztényt a muszlim országokból.


ezt 300-1000 éve játszottátok, de erőszakkal nem lehet békét csinálni.


11:26

neki meg te vagy a hitetlen. másnak meg más. vagy nem, de van rá nagy valószínűség. habár egy rendes muszlim békére törekszik a monoteistákkal, de senki sem venné jó néven a stílusod.


12:04

teljesen egyetértek


12:42

ne írjatok ilyeneket mert tényleg elhiszem hogy a kereszténye ilyen csököttek


12:47

költői kérdés, túl későn. előtte kellett volna gondolkodni, de ha jól néz ki és gazdag is, miért ne? mi az az iszámi vallás vagy micsoda... mindegy keresztény gyerekünk lesz...


ez a viselkedés csak feljogosítja a muszlimokat a "nők elnyomására". habár én amondó vagyok, hogy aki hülye nőt vesz feleségül, viselje a következményeket


13:37

keresztényi "logika" :D

mind elveszett lelkek vagyunk, akik nem úgy néznek a világra mint 3milliárd másik

2011. jún. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
41%
Az en ferjem is muszlim,de eszembe sem jutna a gyermekunket a hata mogott megkeresztelni.Ez egy eleg meggondolatlan lepes lenne reszedrol,tekintve,hogy a fejred kijelentette,hogy nem szeretne megkeresztelni a gyermekeket.A muszlimoknal nagyon fontos a csaladi osszetartas.Ha mar nem ertessz eggyet a ferjeddel,legalabb ne sodord veszelybe a csaladi osszetartast.Mar ha van nalatok ilyen.Egyebkent a keresztenysegben is illik tisztelni a ferjet mint csaladfot akinek a szavara adni kell.
2011. jún. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
32%

19:42vagyok


21:25

egyetértek. de én sajnos azt mondom az ilyen muszlim férfi aki buta nőt vesz feleségül és nem is tanítja azt, meg is érdemli....

2011. jún. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
32%

"Ha ez nem tetszik neki, akkor nyugodtan (én ezt tenném) benyújthatod a vállópert, és mennyen vissza irakba vagy ahhonnan jött."

Ez most komoly? Ilyen a keresztény szeretet és megbocsátás? Szerintem a család többet ér annál, hogy csak így véget vess egy kapcsolatnak. Majd a gyerek eldönti, hogy miben hisz, ha felnőtt. Semmi baj nem származik abból, ha csak felnőttként keresztelkedik meg vagy soha.

2011. jún. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam es sokkan raebresztettek a rossz gondolkodas modomra,ki szepen,ki mogorvan de megertettem:P:)Nem lesz titkos keresztelo:P,ha felno majd eldonti mi szeretne lenni es hirtelen tenyleg arra nem is gondoltam,hogy mi lesz ha kitudodik?!koszonom a valaszokat!!!egy muzulman "buta"felesege (ideztem az utolso valaszolot)
2012. jan. 15. 19:51
 19/19 A kérdező kommentje:
bocsanat!!!az utolso elotti valaszolora gondoltam:)
2012. jan. 15. 19:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!