Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Most szeretném megkereszteltet...

Most szeretném megkereszteltetni a 3 hós kisfiamat. Azt mondta a plébános, hogy előtte 5-6 alkalommal beszélgetni fogunk. Mire számítsak? Olvassak utána valaminek, hogy ne nézzen hülyének?

Figyelt kérdés
Köszi a segítséget
2009. ápr. 7. 11:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem érdekesebb kérdés az, hogy miért akarod megkereszteltetni. Miből gondolod, hogy ő ezt akarja majd? A saját, felelős döntés nyomán való megtérés amúgy is sokkalta tiszteletreméltóbb és komolyabb, mint az, amit egyszerűen csak rátukmálnak egy csecsemőre, aki még semmit se tud semmiről. Arról nem is szólva, hogy:


"19. Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében,

20. Tanítván őket, hogy megtartsák mindazt, a mit én parancsoltam néktek: és ímé én ti veletek vagyok minden napon a világ végezetéig. Ámen!"

- Máté 28


Tehát _előbb_ tanítani, _aztán_ keresztelni, nem fordítva. És hogyan taníthatnál egy 3 hónapos kisgyereket?

2009. ápr. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem kell utánaolvasnod semminek. Éppen ezt az utánaolvasást fogja pótolni a beszélgetés. Ha ezt nem szeretnéd, akkor vidd el másik plébánoshoz a kicsit, aki megkereszteli beszélgetés nélkül is. De nem kell félni a beszélgetéstől, csupán csak lelkiismeretes a plébános.
2009. ápr. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Részben egyetértek az elsővel, bár szerintem nem a megkeresztelés a probléma, az csak egy szép, magasztos szertartás, amivel örömet lehet okozni a nagymamának :) - hanem ha a gyerekkel valóban, szigorúan és erőszakosan gyakoroltatnak is egy vallást, nem hagyva választási lehetőséget. (pl. ha nazarénusnak nevelnek fel valakit, és nem, vagy csak nagyon nehezen mondhatja, hogy ő mást akar)

Szerintem nem kell megijedni a beszélgetéstől, és nem kell máshová szaladni, vannak nagyon jó fej papok, lehet, hogy még tanulsz is a beszélgetésből. Ha mégis csak bigottan térítgetni akar, kiosztani, akkor egyszerűen ráhagyod és kész, nem fog utánad menni ellenőrizni- de remélem, egy okos emberrel akadtál össze, aki Neked, aki nem vagy (annyira?) vallásos, is tud majd valami elgondolkodtatót mondani.

2009. ápr. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ezúton gratulálok mindenkinek, aki lepontozta Máté evangéliumát. Ti aztán tényleg IGAZI hívők vagytok...
2009. ápr. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

-bocs, ez off-

Nyugi már... Én (3.) egyébként hasznosnak jelöltem a válaszod, mert részben egyetértek vele.

Tudom, hogy Te vallásos vagy, de értsd meg, itt nem mindenki az. Sok kérdésre kimerítő választ adsz, de biztosan tudod, van aki csak az általános műveltségét gyarapítja a vallás topikban, és nem megtérni akar.

2009. ápr. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Köszönöm, de én se vagyok vallásos, csak arra kívántam rámutatni, hogy maga a Biblia is világosan kimondja, hogy a keresztelést tanításnak kell megelőznie - abból kiindulva, hogy mivel a kérdező ezt a kérdést feltette, így feltehetőleg ő is hívő, és ez esetben esetleg érdekelheti ez a lényeges apróság, ami eddig talán elkerülte a figyelmét (ami nem is csoda, tekintve, hogy a keresztények java része szintén nem foglalkozik vele, meg a legtöbb egyház sem... holott ott van feketén-feherén).


És csak azért csodálkoztam, mert feltételeztem, hogy épp olyanok pontoztak le, akik NAGYON IS hívők, viszont nagyon szúrják a szemüket az ilyen apróságok. Csak ezért "csókoltattam" őket ironikusan. :)

2009. ápr. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Sok helyen meg azt mondja a Biblia, hogy az illető megkeresztelkedett "egész háznépével együtt". Tehát azok is, akik még nem érthették a tanítást!

Tehát szó sem volt a felnőttkeresztelés kizárólagosságáról!

2009. máj. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Miután akkoriban a családfő teljhatalmú úr volt a családjában, ebben nincs is semmi különös. Viszont láthatólag maga Jézus sem helyeselte, lásd a Máté-idézeteket.


De egyébként mindegy is, mert az egésznek csak az a lényege, hogy a józan gondolkodásra próbálok apellálni: gondolj csak bele, ha te lennél Isten, te nem becsülnéd sokkal többre azt a hívőt, aki felnőtt fejjel, értelme teljében látta be, hogy igen, te vagy az Isten, és így tért meg hozzád, mint azt, akit egyszerűen beleneveltek a hitbe, holott esetleg neki ez nem tetszett, vagy nem alakult ki benne a meggyőződés, és csak névlegesen hívő?

2009. máj. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szóval ha a tanítás értése nélkül keresztelkedsz, az olyan, mint amikor vaktában írsz alá egy szerződést, miközben fogalmad sincs róla, hogy mi áll benne. Aztán vagy szerencséd lesz, vagy ráfázol.
2009. máj. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez szerintem akkor valóban állna, ha a keresztelkedés valóban csak egy racionális aktus lenne a hívő részéről, amellyel elfogadja Istent és tanítását. De a keresztség az Istennek való elválasztottságot jelenti, az eredendő bűn eltörlését, a Szentlélek segítségül hívását a gyermek számára. Ezért van szükség a gyermekkorban való keresztelkedésre.

Olyan ez, mint hogy a csescemőt és kisgyermeket sem kérdezzük meg, hogy akar e enni, hanem megetetjük, mert ez szükséges az életben maradáshoz.


De egy kicsit sántít is a válaszod. Hiszen ha az apostolok azt akarták volna, hogy mindenki felnőtt fejjel válassza a keresztséget, akkor egyszerűen nem keresztelték volna meg a megtérők gyermekeit, hanem megvárták volna míg felnőttek lesznek.

2009. máj. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!