Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha én nem vagyok megkeresztelv...

Ha én nem vagyok megkeresztelve, de a párom igen, attól a születendő gyerekünket meg tudjuk kereszteltetni?

Figyelt kérdés
2010. nov. 20. 16:19
 1/10 anonim ***** válasza:
igen
2010. nov. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az azért nem árt, ha a keresztszülő is meg van keresztelkedve. Szerintem menj el te is. Hasznodra válhat.
2010. nov. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
MINDENKIT meg lehet (szabad az egyház törvények szerint) keresztelni, nem kell hozzá egyik szülönek sem megkeresztelve lennie - csak nem szokás.
2010. nov. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem kell vallás. Miért lett jobb bárkinek is?
2010. nov. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Miért teszel olyat amiben nem hiszel, és amiről fogalmad sincs mit jelent? Ott fogsz állni, egy szót se fogsz érteni abból, amit a pap mond, és Isten színe előtt esküvel megfogadod, hogy keresztyén hitben fogod nevelni a gyermeked, pedig azt sem tudod hogy kell!



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2010. nov. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A kérdező azt írja, hogy a párja meg van keresztelve, valószínűleg hívő is és neki fontos.

Nekem is katolikus a férjem, belementem hogy megkereszteljük a gyereket, mert én is keresztény vagyok, neki meg fontos volt ez.

De azt már nehezemre esett kimondani a templomban, hogy katolikusnak fogom nevelni, igazából én magamban azt mondtam, hogy kereszténynek. Ugyanaz, és mégsem ugyanaz.

2010. nov. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem tehetek arról, hogy annak idején a szüleim nem kereszteltek meg. Tudomásom szerint, ha nem vagyok megkeresztelve, akkor nem mehetek férjhez templomban. Mivel x év múlva majd egyszer a gyerekem férjhez fog menni remélhetőleg, és templomban szeretne esküdni, akkor nem akarom annak kitenni, hogy azért nem teheti ezt meg, mert mi nem kereszteltük meg.
2010. nov. 20. 21:20
 8/10 anonim ***** válasza:

férjhez mehetsz templomban!

még a szigorúbb katolikus felfogás szerint is, épp azért, hogy a hívő házastársad is tudjon egyházi-szentségi házasságot kötni

2010. nov. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én református gyülekezetbe járok, de se a 20 hónapos fiam, se a 7 hónapos lányom nincs és általam nem is lesz megkeresztelve. A 19 éves és a 18 éves fiaim természetesen meg lettek, de akkor még én is ateista voltam. Tehát pontosan tudom, miről beszélek, amikor azt mondom, nagyon furcsán fogod magad érezni. Aztán rendszeresen látom a gyülekezetbe nem járók gyermekeinek keresztelőjét, ahogy összevizezték a gyerek fejét, aki természetesen torkaszakadtából üvölt, már húznak is ki a templomból, az igehirdetésre nem kíváncsiak, még akkor és ott sem képesek egy Istentiszteletet végig ülni. Ezek után milyen keresztyén nevelésről lehet beszélni? És ha csak azért kereszteled meg a gyereket, hogy templomban köthessen házasságot, akkor tényleg elképzelésed sincs a keresztség és a keresztyénség lényegéről. De sajnos neked sem lehetetlen, hogy megkeresztelkedj, ha eljársz egy felnőtt konfirmációs tanfolyamra, utána a te fejedet is összevizezik, és immár semmi akadálya, hogy templomban esküdj és megkereszteljék a gyereked. De ettől még sem neked, sem a gyermekednek nem lesz üdvössége. Kár, hogy ez egy csöppet sem zavar, pedig egy picit fontosabb, mint az, hogy majd templomban esküdhessen.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2010. nov. 21. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
szegény gyülekezet, aminek ilyen tagja van..
2010. nov. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!