Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mohamed David nevu kisfiamat...

Mohamed David nevu kisfiamat megtudom kereszteltetni?

Figyelt kérdés
A ferjem muzulman es ezert az o edesapja utan adtuk a Mohamed nevet is a babanak mivel naluk ezt igy szokas!Keresztelorol o halani sem akar,igy titokban kell megkeresztelnem,csak ez a kerdes,hogy igy meglehet-e?Majd mikor haza megyek akkor szeretnem,mert meg csak 2honapos a kicsi es nem tudunk meg repulozni.
2011. jún. 24. 10:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2011. jún. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%

A férjed hallani sem akar róla, te meg titokban szervezkedsz?


Mi lesz még itt...

2011. jún. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát, szerintem előbb a családdal kéne megbeszélni. Úgy szerintem nagyon nagy bunkóság és tiszteletlenség lenne a részedről, ha kijelentik, hogy ők nem akarják, te meg mégis megcsinálod. Ez amolyan óvodás viselkedés.

Amúgy nem tudom. Nem hiszem, hogy sok akadálya lenne. Max. az erkölcsi, hogy hazudsz a családodnak és az akaratuk ellenére cselekszel.

Plusz a megkeresztelés nem csak abból áll, hogy a gyerek fejére öntenek egy kis vizet, hanem abból is, hogy vállalod, hogy keresztény értékek szerint fogod nevelni, amit meg nehezen vállalhatsz úgy, ha a családod ezt nem akarja.

Előbb gondolkozz el ezen!

2011. jún. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
34%
Nálunk senki nem muzulmán mégsincs megkeresztelve a gyerek. Minek? van előnye vagy hátránya? Nincs! Haggyátok. Igy nem lessz se muzulmán se keresztény...
2011. jún. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%

Ha ebben sem tudtok egyetérteni, akkor szép kis család lehettek. Ti ezt előre nem beszéltétek meg?

Amúgy a neve lényegtelen, meg lehet keresztelkedni bármilyen névvel. Ha belegondolsz, a Dávid meg zsidó név, szóval nem csak a Mohamed név olyan, ami más valláshoz köthető.

Viszont tudtommal házaspárok esetében mindkét szülő beleegyezése kell a keresztelőhöz.

Különben az oké, hogy nektek más a vallásotok (mármint más a férjedé, és más a tiéd), de arról talán már a házasságkötés előtt illett volna megegyezni, hogy a közös gyerekeitek milyen vallásúak lesznek, és nem egymás háta mögött kéne trükközni.

2011. jún. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

"Minek? van előnye vagy hátránya? Nincs!"


A keresztség Jézus életébe való beoltás. Rengeteg kegyelmi jelentősége van. De úgy, hogy vallásban meghasonultok, akkor nem lesz, és az elvetett mag nem fog termést hozni.

2011. jún. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
84%

"A keresztség Jézus életébe való beoltás."

Lehet, de a 2 hónapos babának erről fogalma sincs.


Szerintem ne kereszteld meg, egyrészt mert valószínű a család felbomlásához fog vezetni, ha kiderül, másrészt meg hadd döntse majd el a gyerek, hogy miben hisz, ha nagyobb lesz.

Szerintem.

2011. jún. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
46%
Én amondó vagyok, kereszteld csak meg, a férjedért pedig imádkozz. Ha nem segít az ima, akkor nincs mese, meg kell mondanod hogy ez egy keresztény ország és ha még mindig kemény a szíve, akkor is neked kell a főnöknek lenni a házban. Ha ez nem tetszik neki, akkor nyugodtan (én ezt tenném) benyújthatod a vállópert, és mennyen vissza irakba vagy ahhonnan jött. Kemény szavak ezek, és biztos hogy ennek hallatára lefogsz pontozni, meg még más is. De hát ez az igazság.
2011. jún. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
55%
Csak azt szerettem volna hangsúlyozni hogy majd pont egy hitetlen fog majd neked diligálni egy számára idegen országban. Ezt én felháborítónak tartom és minél előbb (a helyedben) tennék ellene.
2011. jún. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem ne kereszteljétek meg de muzulmán se legyen. Majd ha felnő döntse el ő, ha buddhista akar lenni legyen az.

Az apa mit akar? Gondolom ha a keresztelő ellen van valószínűleg azt szeretné, ha a gyerek saját vallását venné fel, a muzulmánok általában "durvább" hívők, mint a keresztények. (hány ember meg van Mo-n keresztelve, mégis le se sz*rja a vallást)

2011. jún. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!