Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miskolcon mely templomokban...

Miskolcon mely templomokban és mikor vannak fiatalos, könnyűzenés római katolikus szentmisék? (ha vannak egyáltalán)

Figyelt kérdés
2011. jún. 14. 16:36
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen igaza van a kérdésfeltevőnek, ez közelebb hozná az embereket a valláshoz. Amit ma régi zenének érzünk, az valamikor régen a kortárs zene volt, csak aztán megkövesedett hagyományként.


"A mai könnyűzene arra jó hogy az ember szívébe fogadhassa a Sátánt. Ezt a technikát nem ma kísérletezték ki, hanem még az ötvenes-hatvanas években." –– basszus, az ilyenre jók a vallási fanatikusok, akkorát röhögtem :D

2011. aug. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 Sághegyi Csaba ***** válasza:

Nem szoktam teológiai kérdésekbe belefolyni. Jómagam a felekezetköziség híve vagyok, hiszek a keresztény egységben. Ebben a keresztény rock klipben például a szólógitáros katolikus, és nagyon jó barátom: http://www.youtube.com/watch?v=0ZYnTIbH3qE

Itt a kérdezőnek próbálnék segíteni, de csak olyan tanácsom van, ami miatt a katolikusok le fognak pontozni. Mind1, nem érdekel.

Én úgy gondolom, hogy itt alapból azzal van baj, hogy olyan egyházban keresed a személyiségednek megfelelő helyet, ahol nem csak a Biblia az egyedüli mércéje az igazságnak. A Sz.I.T. fordításban nem is a héber kánon szerint van az Ószövetség. Lényeg, hogy ahol nincs a Biblián kívül szigorúan kizárva bármiféle törvénykezés, annak menthetetlenül ilyen káosz, és törvénykezés a vége. Azt javaslom, hogy olyan gyülekezetet válassz, ahol a Bibliát vallják egyedüli igazságnak.


Ám még az ezt valló gyülekezetekben is előfordulnak törvénykezések, így összefoglalom neked a kereszténység lényegét, ahogyan azt a Bibliában olvastam. A Apostolok Cselekedetinek könyvében olvassuk, hogy amikor kitűnt, hogy Isten a zsidókon kívül más nemzeteket is megtérésre hív, a jeruzsálemi gyülekezet vénei határozatot hoztak. Mindössze 4 szabályt adtak, azon felül, amit Jézus adott János evangéliumában, azaz hogy szeressük egymást. A 4 szabály: 1.Ne egyenek fúlvaholt állatot, 2.Ne egyenek vért, 3.Kerüljék a bálványokat, 4.Kerüljék a paráznaságot. Mindezeken felül szabályokat vetni nem izraeli nemzetiségű keresztények nyakába felülbírálása a Biblia nyújtotta szabadságnak. Ja igen, kifelejtettem azt a két szentséget, amelyet Jézus parancsolt, és amelyet minden keresztény felekezet megtart, a keresztelkedést, és az úrvacsorát. De mindezeken felül tényleg teljes a szabadság. És én félek attól, hogy ezt a szabadságot, amit Isten adott neked, nem találod meg ott, ahol keresed...

Katolikusoktól elnézést kérek. Célom nem mutogatás volt, hanem egy hívő segítése, hogy megtalálja azt a helyet, ahol kényelmesen is, meg Istenhez is közel érezheti magát.

2011. aug. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

[link]

Itt keress rá. Bár nyaranta nem szokott lenni általában.

Én sokkal jobban szeretem a gitáros miséket, sokkal lelkesítőbbek az énekek gitárosan, mint orgonakísérettel. És ráadásul így a fiatalok is tudnak zenével szolgálni. Ráadásul némely kántornak olyan szörnyű hangja van (vagy olyan öreg), hogy még csak érteni se lehet, hogy mit énekel...


19/L

2011. aug. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

:D:D

Hát én nem tudom, de a nyugati kereszténység azt kell, h mondjam, h dekadens.....valahogy én csak nevetni tudok az ilyen könnyűzenés, ugrálós, modern turbómisés témákon :d

Érdekes, h pl. az ortodox egyháznál, vagy az iszlámban nincsenek ilyen "modernizált" dolgok, mégis (viszonylag) nagyobb az érdeklődés a fi

2011. aug. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

fiatalabb korosztály részéről is.


(ez az előző válasz befejezése, véletlenül nyomtam rá a válasz elküldésére)


A konkrét kérdésre sajnos nem tudok válaszolni, bocs ;)

2011. aug. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!