Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miskolcon mely templomokban...

Miskolcon mely templomokban és mikor vannak fiatalos, könnyűzenés római katolikus szentmisék? (ha vannak egyáltalán)

Figyelt kérdés
2011. jún. 14. 16:36
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
30%
Lédi gagára akarsz imádkozni, vagy mi?
2011. jún. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Mért, te nem ismered a sárga könyves énekeket? A katolikus egyház kiadása az is. Pesten voltam az egyik templomban még az ősszel, és ott az egyik vasárnapi szentmise könnyűzenés volt.
2011. jún. 14. 18:09
 3/25 anonim ***** válasza:
0%
Mindennek megvan a helye, de ennek ott nem kellene lennie...
2011. jún. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Az egyház engedélyezte az ilyen miséket, de a papok csak alkalmanként szoktak rendezni. Én konkrétan nem szeretem, a magyar katolikus népi daloknak egy kicsi része mellett (a többsége nagyon szép). Inkább úgy általában a gregorián, latin nyelvű dallamokat preferálom.


Kérdezd meg az illetékes papot.

2011. jún. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Ez a baj, hogy a papok nem nagyon csinálják. Nekem is tetszik a gregorián meg a népének, de meg kellene már végre érteni, hogy a fiatalok az ilyen stílust visszataszítónak tartják, és nem fognak a templomba járni, de könnyűzenés misékre annál inkább.
2011. jún. 14. 22:59
 6/25 anonim ***** válasza:
0%

Az a mise, amit keresel nem katholikus, még ha engedélyezve is van.(Hál'Istennek a papok errefelé nem nagyon csinálják.) Az 2. vatikáni zsinat után elszabadultan vágtató nagy hitehagyás/hittagadás terméke.

A legújabb példája, cirkusz a templomban: [link]

Nyilván ez is tömegeket vonz... csakhogy ez a nyílvánvaló hitehagyás, ami a végidő egyik jele, amit Krisztus megmondott nekünk.

2011. jún. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Az a szerény véleményem, hogy ez a hely nem alkalmas arra, hogy a régi, VOM rítus vs. mai NOM rítusról értekezzünk. Nyilván egyik legfontosabb hitkérdés, de csak odavágnánk a gyöngyöket a szektásoknak.
2011. jún. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

De figyeljetek már!

Én voltam már többször KATOLIKUS ifjúsági találkozón (Eger, Egerszalók stb.), és ott mindig könnyűzenés szentmiséket tartanak. Most kérdezem én: a 42. zsoltárt, ha gregorián dallamon, egyhangon énekeljük, vagy ha ugyanezt a zsoltárt könnyűzeneként (Mint szarvas hűs forrás után...), nem ugyanaz lesz lényege? Csak éppen az első egy, a mai világtól idegen stílus, míg a másik esetén több mai embernek lenne esélye arra, hogy szívébe fogadhassa ezeket az énekeket.

2011. jún. 16. 13:42
 9/25 anonim ***** válasza:
0%

Nem lesz ugyanaz a lényege, mert valami fontos elveszik belőle. A gregorián a keleti énektechnika nyugati változata és az a különlegessége, hogy felemeli a lelket Istenhez...nyílván ez a mai világtól idegen stílus, mert a "mai világ" a Sátán Birodalmához tartozik és ennek megfelelő zenéje, képzőművészete, ruházkodási stílusa, építészete és tömegkommunikációja van. A mai könnyűzene (lásd az említett Lady Gaga) arra jó hogy az ember szívébe fogadhassa a Sátánt. Ezt a technikát nem ma kísérletezték ki, hanem még az ötvenes-hatvanas években.

Találtam egyszer egy cikket az A hang megváltoztatásáról, na az is ezt pedzegette...

Balducci: Rockzene, Gál Péter: New Age, ha nem ismeréd.

2011. jún. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
0%

A 46% válaszoló biztosan tradicionalista katolikus, a rítus kérdésére különösen nagy figyelmet fordít. A régi, a trentói zsinat által normalizált szentmiseforma hagyománya 2000 éve van használatban, melyben megfelelő öltözékben, latin nyelven, a mise minden momentuma az Eukharisztiára irányul, és a mise egy irányban zajlik a templom végén felépített oltár felé (versum orientem). Sajnos csak videón tudtam ilyen gyönyörű, misztériumokat kiemelő szentmisén. A II. Vatikáni zsinat által bevezetett szentmiseforma (ezt celebrálják mindenütt) semmiféle folytonossággal nem bírt a régihez képest, és a régiben kiemelkedett misztériumot hiányolják, na meg a II. Vatikáni zsinat mára már feleslegesnek vélt engedményeit erőteljesen kifogásolják. Ez egy hosszú vita, de még a megcsonkított miseformáért is hőzöngnek az újprotestáns testvérek, ezért ezeket a gyöngyöket a disznók elé dobnák.


Teljesen jogos, amit leírt, én is inkább hallgatok Celanói Tamás vagy Allegrit a ma által komponált dallamok helyett, mert a könnyűzenei stílusok többsége valahogy mindig ugyanazon az unalmas tartalmon kulminálnak. De azért a könnyű zenének vannak olyan alapfajai, amelyek ártalmatlanok; a Lady Gagás és a mai moslék szajhaságokról inkább szót se említsünk.

2011. jún. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!