Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van a katolikus templomo...

Miért van a katolikus templomokban helyenként menóra?

Figyelt kérdés
2011. márc. 28. 22:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Elég sok katolikus templomban jártam itthon és külföldön is,de nem láttam sehol sem menórát.
2011. márc. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az nem menóra hanem sima gyertyatartó sok-sok ággal.
2011. márc. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Jel 4:5 A királyi székből pedig villámlások és mennydörgések és szózatok jőnek [vala] ki. És hét tűzlámpás ég [vala] a királyi szék előtt, amely az Istennek hét lelke;


Mert a hétágú gyertyatartó az újszövetségben a Szent Lélek jelképe!

2011. márc. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyébként a menóra nem gyergyatartó, mint ahogy a "tűzlámpás" sem, hanem olajmécsesek égnek rajta.
2011. márc. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én egy kölni templomban láttam már.

Amúgy azért, mert egyre inkább össze akarják mosni a keresztény vallást a zsidó vallással. Eléggé rosszul teszik, nem kéne!


Ilyen téren a mai pápák működése is egyenesen káros. Most persze azzal fogtok jönni, hogy elvégre a zsidó hitből fejlődött ki. Mondjuk ebbe nem vagyok biztos, de tegyük fel, hogy valóban abból alakult ki...na most, ez olyan dolog, hogy te is az anyád méhéből születtél, akkor te és az anyád egy személy??? Ezen jó lenne ha sokan elgondolkodnának.

2011. márc. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Amúgy azért, mert egyre inkább össze akarják mosni a keresztény vallást a zsidó vallással. Eléggé rosszul teszik, nem kéne!"

Nem akarják összemosni, ez a modern, amerikai stílusú evangéliumi keresztényekre igaz nem a katolikusokra. Mint előttem is írták: a menóra a szent szellem jelképe.


"Most persze azzal fogtok jönni, hogy elvégre a zsidó hitből fejlődött ki. Mondjuk ebbe nem vagyok biztos, de tegyük fel, hogy valóban abból alakult ki...na most, ez olyan dolog, hogy te is az anyád méhéből születtél, akkor te és az anyád egy személy??? Ezen jó lenne ha sokan elgondolkodnának."


Azért mert az anyám és én nem vagyunk egy személy, még tarthatom az ő fényképét a szobámban,vagy hordhatom a tőle kapott ruhákat. És rokonok vagyunk, és szeretjük egymást. Sőt, rengeteg tulajdonságomat tőle örököltem és még hasonlítok is rá. Tehát a példád nem jó.


A kereszténység teljesen a zsidósából alakult ki, aki ezt keresztényként tagadja, a saját gyökereit tagadja. Olvasgasd csak Pál apostolnak az -ironikus módon, mintha előre tudta volna- rómaiakhoz írt levelét.

2011. márc. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!