Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek összeházasodhat...

Szerintetek összeházasodhat egy keresztény férfi egy muszlim lánnyal?

Figyelt kérdés
...azt tudom h fordítva könnyebb a helyzet (muszlim férfi+ keresztény lány...
2011. jún. 7. 20:35
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Szerintem a házasság jogát Isten az embernek adta, nem államnak, nem vallásoknak, felekezeteknek, stb. Hanem két embernek (Ádám és Éva), akik elhatározzák, hogy szövetségre lépnek. Ha ennek valami akadálya van, azt le lehet győzni, ha mindkét fél igazán akarja.


Szerintem összeházasodhatsz vele, ha a lány is akarja, és egy akaraton Isten előtt elhatározzátok, és elháljátok. Ha ő jobban szereti a felekezetét, vallását, mittoménmit, hogy ebbe belemenjen, akkor inkább keress más asszonyt: Nem jó az embernek egyedül lenni, sem a vágytól égni.


A legyőzés alatt azt értem, amit egy nigériai ismerősöm mesélt, az apjáról, hogy ott is szigorúan vették, hogy ha a szülők nem adják a lányt, akkor nem lehet házasodni. Nos, ennek az embernek az apja mégis elvette, na úgy, hogy gyereket csinált az asszonynak, így a szülők is kénytelenek voltak belemenni! Erre mondom, hogy ha igazán akarják mindketten, akkor megy, ha pedig az asszonynak fontosabb a vallás, akkor maradjon szűz egész életében, nem is való neki férfi.


(mellesleg, ha két ember eldönti, hogy házasodik és együtt hál, elhálja, akkor Isten előtt már házasok, legalábbis a bibliai korban így volt, lásd Izsák házasságát Rebekával)


Üdv

2011. jún. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
Na de a Bibli(átok) azt állítja, hogy "Isten" Ádám oldalbordájából gyúrta össze Évát, akkor vér szerint rokonok voltak, vagy nem? (Azonos DNS = vérrokonság.) A mende-monda szerint, nekik születtek utódaik is, akkor ha jól értelmezem, ez egy vérfertőző kapcsolat volt? Az utódok pedig ugyanúgy a vér szerinti testvéreikkel éltek házas életet? Azért ez elég betegesen hangzik. Nem is értem, hogy nem lettek torzszülöttek az ilyen kapcsolatokból. De ne fáradjatok, tudom, hogy erre is van magyarázatotok. Állítólag "Isten" akkor még nem "küldte ránk" a betegségeket és ezért nem is lehetett ilyen betegségeket átörökölni, két generáció után pedig már nagy valószínűséggel halva születtek volna. Tudományos tény, hogy betegségek mindig voltak (először csak baktériumok alakultak ki a földön.) Kár, hogy az ilyen olcsó meséket (már a józanul gondolkodó emberek közül) manapság már senki nem veszi be. Az pedig fölöttébb szörnyű, hogy a felvilágosodás ellenére még akad olyan ember, aki azt hiszi, hogy a korpaszakállú "Isten" a felhők mögül lesi a tetteinket...
2011. jún. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

Kedves előttem szóló!


Gondolom nekem címezted az előző írásodat, ha nem is címeztél, mert én beszéltem Ádámról és Éváról és házasságról, így kicsit reagálnék rá. Természetesen genetikai okai van annak, hogy a rokonházasság nem lehetséges, mégpedig az emberi faj genetikai degenerációjának következménye, semmi másé, ami egy folyamatos berontás eredménye. A berontások nem most kezdődtek, hanem már Noé idejében is, akinek lányaival Isten fiai házasodtak, így óriások, híres nevesek születtek. (lásd a görög mitológiát, ugyanígy említi a titánokat és egyebeket, van ám kollektív ismerete is az emberiségnek, lásd a Noé örönvíz a Gilgamesben is szinte ugyanúgy van elmesélve, de a föld négy sarkán is ugyanez van a mondákban) Ez egy genetikai berontás az emberiségben, mégpedig az konkolyt vető Ellenség részéről. A kaporszakállú gúnyolódó megjegyzésedre pedig egy idézettel válaszolnék:


"A bolond mondja szívében: Nincs Isten"


Csá!

2011. jún. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
A genetikai degeneráció és az okai, amit te csak "berontás"-nak hívsz, azt az természet alkotta meg ilyennek, hogy megmaradjon a genetikai változatosság. Súlyos örökletes betegségek mindig voltak, beltenyészetnél meg különösen gyakran(mivel azonos a genetika, így ugyanazokra a betegségekre való hajlam is azonos.) Még az állatok is rájöttek erre, hogy szaporodáskor, a genetikai degeneráció elkerülése végett, elengedhetetlen beengedni új egyedeket is. Bevallom, egyes nézetei miatt, kedvelem Nietzsché-t. Nietzsche a keresztény vallást a gyengeelméjű, magatehetetlen, szorongó, kisember önigazolásának és apológiájának tekinti, a szolgalelkűség legleleplezőbb megnyilvánulásának. Saját véleményem pedig az, hogy a 2000 éves kereszténység kiölte az emberekből az alkotás és a tudás iránti vágyat, a fejlődni akarást. Már maga a szó is, hogy "Istenfélő" mindent elárul. Ne merj még gondolkodni se, mert "Isten" azt is látja, mire gondolsz és még azt is számon kéri rajtad. Így ölték ki az emberekből ezeket a jó tulajdonságokat. Ha tényleg ilyen az "Isten", akkor nekem ilyen "Isten" nem kell, inkább megyek a "Pokolba." Inkvizítoraik segítségével, bárkivel aki csak szabad gondolkodásra próbálta buzdítani az emberiséget, csúnyán leszámoltak. Élve elégetéssel, kerékbe töréssel, stb. Így tudták, ezeket a hamis nézeteket hosszú időn keresztül fenntartani. Úgyhogy bevallom, én szívből utálom, örülnék neki ha végre betiltanák. Mert csak lebutít mindenkit és szorgos templomba járó, adakozó szolgákat nevel. Végszóként pedig annyit mondanék: Az inkvizítorok nem néztek bele Galilei távcsövébe, mert lesz@rták. Könnyebb volt megégetni szerencsétlent, mint gondolkodni.
2011. jún. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Na ja, ezek a egyen rizsákat mindenki ismeri, mindenki tudja, te meg fújod az általánosítást, az egy skatulyába vevést, ami teljesen tisztességtelen, becstelen. Mi lenne, ha téged a hitetlenséged miatt besorolnálak materializmusta-kommunista garnitúrába, a gulágok tervezőivel egy kalap alá vennélek, vagy a magyarokat verő ávósokkal, azok is hitetlenek voltak, vagy a tömeggyilkos szemét marxista-kommunista vezérekkel? Ember, kezdj már el kilépni a neked beadagolt világképből, amíg nem késő, mert itt a földön az ember cseszi el a dolgokat, az ember csinálta az inkvizíciót is, a gázkamrákat is, és bizony, hogy a karja erejéből semmire nem jut, lásd csak a természettel mit csinál(t), hogy öl mindent, ami a környezetében van. Erre képes Isten nélkül, magyarul nagy nullára, a halálra, a pusztításra, a veszedelemre.
2011. jún. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!