Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek összeházasodhat...

Szerintetek összeházasodhat egy keresztény férfi egy muszlim lánnyal?

Figyelt kérdés
...azt tudom h fordítva könnyebb a helyzet (muszlim férfi+ keresztény lány...
2011. jún. 7. 20:35
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:

09:16

Tehat ha a lany csaladja beleegyezik, akkor eltudod venni felesegul.

Elkepzelheto, hogy az lesz az Edesapa kerese, hogy vedd fel a vallast.

A vallastol ne ijedj meg, ha valoban erdekel, akkor a magyar nyelvu Korant vedd a kezedbe es tanulmanyozd!

2011. jún. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok, és assalamu aleykum!

Muszlim vagyok, szóval bízhatsz abban, amit írok. :)

Ha ez a muszlim lány igaz hívő muszlim, akkor nem fog hozzád menni, mert muszlim nő nem mehet nem-muszlim férfihez. (Fordítva lehetséges, mert ahogy korábban írtam, apáról fiúra száll a vallás.)

Van egy olyan lehetőség, hogy felveszed az iszlámot, de akkor meg megint ott van a tény, hogy ő igaz muszlim, és nem fog hozzámenni olyan fiúhoz, aki nem Allahért lesz muzulmán, hanem azért, hogy lehessen esküvő. (Kvázi a lány kedvéért.)


Nyilván vannak olyan esetek, amikor muszlim lány nem muszlimmal házasodik. Ez az ő döntése, szíve joga. Én most azt mondtam csak el, hogy maga a vallás nem engedi.


Szép napot mindenkinek. Masalama..

2011. jún. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:

Szerintem igen, mert:


Kor. I. 7.13

"S ha valamelyik asszonynak hitetlen férje van, és az szívesen marad vele, ne hagyja el férjét. Mert a hitetlen férjet megszenteli felesége, és a hitetlen asszonyt megszenteli férje. Különben gyermekeitek tisztátalanok volnának, pedig szentek."


Sajnos a különböző keresztény egyházak nem biztos hogy támogatják az ötletet.

Próbálj keresni egy jó papot. Előtte meg kérdezd meg magát a muszlim lányt :)

2011. jún. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!

Te egy nagyon rendes pasi lehetsz: azt a muszlim lányt sok csaj fogja irigyelni, akit te el szeretnél venni.

A mi csapatunkban vannak nagyon rendes lányok, igaz, ők nem muszlimok, és a csapatunkban senki sem muszlim, de azért sikeres házasságot és sok sikert kívánnak a csajok.

Üdv: Klaudia és csapata

2011. jún. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:

Kedves 12:16

"Szerinted" igen, én pedig "tudom", hogy nem. :)

Az idézet, amit írtál, nem a Koránból való, hanem Pál apostol leveléből. Neki az iszlámhoz semmi köze.


Sem a Korán, sem Mohamed próféta (saw) nem írt/mondott olyat, hogy egy muszlim nő hozzámehet egy hitetlenhez.


Mindenkinek szép estét kívánok!

2011. jún. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:

11:27

Szelam alejkum!

Ha a leany Edesapja engedelyezi a hazzasagot, akkor semmi akadalya nincs annak, hogy elvegye a fiu a lanyt, sot meg a vallasat is gyakorolhatja tovabb, mivel az iszlam elfogadja a katolikus vallast. De a szokas az, hogy a hazassag utan a lany terjen at a fiunak a vallasara, s ehhez is eleg a csaladnak a hozzajarulasa! Viszont a fiu is felveheti az iszlam vallast!

Jelen esetben a lany szulei dontenek arrol, hogy hozzajarulnak-e a hazassaghoz, viszont a lanynak, ha mar nagykoru, 21 eves kora utan, szinten nem kell szuloi beleegyezes abba, hogy ferjhez menjen!

Ma mar muszlim, arab nok hazasodnak amerikai, pakisztan stb..ffiakkal, tehat az mar a multte, hogy a szulok hozzajarulasat kerik, hiszen sokan mar elnek a sajat jogukkal!

2011. jún. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

Kedves Klaudia és csajok!

Köszönöm a biztatást, jól esik ilyen reménytelen helyzetben is!

Köszönöm az eddigi válaszokat ( és örömmel olvasok újakat is :) )!

Eddig nem hittem Neki, amikor azt mondta, hogy jobb, ha nem szeretem meg, mert ez nem jöhet létre köztünk. Azt hittem , hogy csak büszke..pedig igaza volt (és azt is mondta hogy a szülei hallani sem akarnak más vallású fiúról..de még más nemzetiségűről sem) Dehát az ember nem tudja megparancsolni az érzéseit. Én nem tudom megváltoztatni az életemet, ahogy ő sem (gondolok itt a vallásra például), mert úgy nem stimmelne sok minden. Azért még várok ..hátha

2011. jún. 8. 21:43
 18/35 anonim ***** válasza:

A.s. kedves 21:39


Kérlek, tudnál idemásolni olyan ájá(ka)t, vagy hadiszt, amire alapozod a kommentedet?

Köszönöm!

2011. jún. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Fel a fejjel!!

Beszéltünk egy eléggé különleges csajjal, aki nagyon is a pozitív gondolkodás híve.

Programozd át arra az agyadat, hogy csak pozitívan gondolkodsz, és magadban mondj el egy imát, és ezt függetlenítsd mindenféle vallástól, kizárólag Istenre koncentráljál.

Kérd istent, hogy világosítsa meg a szívedet, és értelmedet, és mondja meg neked jelek útján, hogy mit kell tenned. Lehet, hogy az agyadból fog kipattanni egy szikra, vagyis megvilágosodsz, mint annak idején Buddha (tudjuk, hogy a buddhisták nem örülnek ennek a közmondásnak, de nem tudunk jobbat), lehet, hogy egy barátod mond majd valamit, ami meghozza számodra a megoldást.

A barátnőnk üzeni, hogy semmi esetre se válaszd azt a megoldást, hogy megszökteted a csajt, mert ezzel szembemész Isten terveivel, bármilyen vallású legyél is. A sikerért, a boldogságért meg kell dolgozni.

Kérdezi a Dóri (félreértés ne essék, ő katolikus, nehogy muszlimnak hidd) hogy neked miért lenne akkora probléma, hogy felvedd a lány vallását? Ja, igaza van a Krisztának, mert most mondta a háttérben, hogyha szívedben nem tudsz azonosulni egy vallással, akkor azt nincs értelme felvenni, mert akkor az ember mentálisan teljesen tropa lesz.

Itt egy link, hátha segítünk vele: www.ahimsa.hu Ez egy életmódmagazin útkeresőknek.

Az elérhetőségek menüpont alatt találhatod a honlapszerkesztő pasik e-mailcímét. Írd meg nekik a problémáidat, hátha tudnak segíteni Krisztiánék. Ők nagyon okos pasik, és jól ismerik a férfiszívet, biztosan lesz valami ötletük. Mi nem ismerjük őket személyesen sajnos, csak hallottunk róluk, hogy milyen rendes emberek.

Egyébként milyen nemzetiségű a csajod? Ok, hogy muszlim, de milyen nemzetiségű? Magyarországon élsz egyébként?

Sok sikert!

Üdv: Klaudia, és barátnői

2011. jún. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:

Klaudia , Kriszta és Dóra!

Köszönöm! Nem gondoltam volna, hogy itt ilyen rendes emberek is megfordulnak, mint ti (most itt azokra is gondolok, akik segítettek a válaszukkal a dolgon)!

Köszönöm a jó tanácsokat! Majd rendbe jövök, igen! Azért nem veszem fel a vallását, mert én katolikus vagyok. Ha ebben hiszek, akkor ebben hiszek. Ha áttérek iszlámra, akkor nem lesz értelme, mert bár nagyon jó vallásnak tartom, de ahogy mondtátok!Ugye ezért is hívják vallási meggyőződésnek is. Konkrétan nem tudom megmagyarázni.

A lány perzsa. Soproni vagyok (de néha egy időre el utazom Németo-ba).

2011. jún. 8. 22:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!