Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek összeházasodhat...

Szerintetek összeházasodhat egy keresztény férfi egy muszlim lánnyal?

Figyelt kérdés
...azt tudom h fordítva könnyebb a helyzet (muszlim férfi+ keresztény lány...
2011. jún. 7. 20:35
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
Természetesen összeházasodhat. Annyi, hogy a muszlim lánynak bérmálkoznia kell, abban az esetben, ha templomi esküvőt akarnak.
2011. jún. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
Nem jellemzo, hogy ezt megengedi a lanynak a csaladja, tehat ha megis hozzajarulna, ami eleg ritka, akkor Neked kellene felvenni az O vallasat.
2011. jún. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:

Attól függ. Ha nem gyakorló muszlimok, akkor igen.

Viszont ha vallásos muszlim, akkor nem. Az iszlámban a vallás apáról száll a gyerekre. Tehát a muszlim férfi elvehet egy nem muszlim nőt, de egy muszlim nő nem mehet hozzá egy nem muszlim férfihoz.

2011. jún. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
vallásos muszlimoknál nem.
2011. jún. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
hát igen..a lány betartja a vallását. Nagyon becsületes! Ezek szerint kizárt dolog :S
2011. jún. 7. 21:02
 6/35 anonim ***** válasza:

Az első válasz ilyen formán nem igaz. Nem kell bérmálkoznia a lánynak. Ja, meg a bérmálkozás előfeltétele a keresztség és elsőáldozás... Tehát akkor már nem muszlim lenne... Meg különben is, keresztényt kérdeztél, nem katolikust.

Amúgy a legtöbb keresztény egyháznak nincs különösebb kifogása ellene, a muszlim oldallal már kevésbé tudom, mi a helyzet... De szerintem sem lenne könnyű dolga annak a lánynak...

2011. jún. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:

Ilyet se hallottunk még, de bocsi, a Klaudia mondta, hogy az unokatesója már hallottt ilyenről, de ez nagyon ritkán történik meg. Általában az szokott lenni ilyenkor, hogy a pasi is muszlim lesz.

érdező, miért akarsz elvenni muszlim csajt? Ez nagyon érdekel minket. Ha így döntesz, akkor te nagyon bátor vagy.

Sok sikert kívánnak neked a csajok, akik most ülnek egy gép előtt, és kigúvadt szemekkel nézik a Gyik-ot, amég Mártika szépen haza nem zavar minket.

Klaudia (keresztény) Kriszta (ateista), Márti (keresztény), Annazara (baháí)

2011. jún. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
Össze. Fordított esetről tudok, barátnőm nénikéje katolikus, férje muzulmán, volt katolikus és muszlim esküvőjük is.
2011. jún. 8. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:

Nem értem aki azt írta, hogy most miért nagy bátorság elvenni egy muszlim lányt? Miért?

Egy konzervatív keresztény sokkal jobban kijönne egy konzervatív muszlimmal aki más kultúrkörből jön, mint egy liberális ateistával (még ha ugyanaz is a kultúrkör).

2011. jún. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Ez a lány nagyon tiszta. Egyszer megy férjhez és vele lesz élete végéig. A házasság előtt nem kavar senkivel és ez nekem fontos, ilyet katolikusban nem nagyon találtam. Mindenhez, az élethez pozitív hozzáállása van, olyan kisugárzása van, hogy minden szem rászegeződik ha pl utcán van , öröm vele beszélgetni. Határozott, de valahol visszafogott is. Ezért!
2011. jún. 8. 09:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!