Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos leszek (Istenhívő),...

Vallásos leszek (Istenhívő), ha kifejted, hogy miért jó ha az lennék szerinted (mivel adna többet. ), és nem lehet "magyarázni" vagy megoldani pusztán az emberi természettel, oké?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 5. 22:04
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nem lehet egy válaszban ezt kifejteni és "vallásossá" tenni téged. Ez nem így működik. Komoly igyekezettel, kitartóan kell keresned, tanulnod róla minél többet, elmélkedned, imádkoznod. Alkalmazhatod azokat, amiket megtanultál (nem kis feladat!) a Bibliából, aztán látni fogod, hogy hat-e rád, képes vagy-e változni. Bizonyítékokat kereshetsz a természetben is Isten létezésére. Ha el tudod fogadni, hogy ő van, az első lépésnek már jó. Aztán következik a többi, hogy az ő tanácsai szerint alakítsd az életed, és akkor egyre több bizonyítékot tudsz magadnak szerezni. Más nem tud hitet adni neked, csak saját magad építheted azt, de bizonyíték van bőven. Mindenki elmondhatja neked, hogy hogyan vált hívővé, százféle példát fogsz hallani. De azok nem a tieid, ne várd száz százalékig, hogy hassanak rád. Viszont elgondolkodhatsz rajtuk.

Miért jó neked, ha vallásos vagy? Neked van rá szükséged, nem Istennek. Nem mi gyakorolunk kegyet azzal, hogy hiszünk, hanem Isten ajándékoz meg azzal, hogy hihetünk. Neki nincs szüksége arra, hogy megmagyarázza a létezését, a gondolatait, mégis engedi, hogy megismerjük. Annyival kapnál többet, amennyivel közelebb kerülnél hozzá. Egész életre szóló feladat, komoly igyekezet kell hozzá, és mindenekelőtt az ő szeretete.


Gusev

2011. ápr. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Az ateistának válaszként: Tény, hogy nem lehet olyan dolgokkal logikusan levezetni Isten létét, amik más síkban vannak mint maga Isten. De ugyanígy azt sem tudod levezetni, hogy a saját lelked létezik, és nem csak kémiai folyamatok összessége vagy. Pedig lelke van az embernek, és ez az egyetlen műszer ami érzékeli Istent. De ha valaki mégis ebben a világban és a logikában keresi Istent, az is megtalálhatja, mégpedig ott, ahol a logika és az elméletek csődöt mondottak. Millió ilyen dolgot lehet találni az élővilágban is például, ha beleássa magát az ember.
2011. ápr. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nem tudsz hívő lenni, ha így gondolkodsz!

Ez olyan, mint amikor az apostoloknak azt mondták egyesek, hogy avassatok bele a gyógyító tudásotokba, mennyibe kerül, megfizetem.

Azt nem kell mondanom, milyen haragra gyúlladtak...

2011. ápr. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"De ha valaki mégis ebben a világban és a logikában keresi Istent, az is megtalálhatja, mégpedig ott, ahol a logika és az elméletek csődöt mondottak. Millió ilyen dolgot lehet találni az élővilágban is például, ha beleássa magát az ember."


Nem látom be, hogy miért kéne Istent (pláne a sok ezer vallás rengeteg istene közül pont egy konkrétat) látnom valamiben azért mert a logika csődöt mond.


Ennyire azért nem vagyok nagyképű, hogy amit nem tudok a kis emberi agyacskámmal felfogni arra már csak maga Isten (megint csak melyik isten?) lehet a magyarázat. :)


"De ugyanígy azt sem tudod levezetni, hogy a saját lelked létezik, és nem csak kémiai folyamatok összessége vagy. Pedig lelke van az embernek, és ez az egyetlen műszer ami érzékeli Istent."

Azt le tudom vezetni, hogy a lélek az kémiai, biológia folyamatok összessége, csak az ellenkezőjét nem.. de ebbe ne menjünk bele, mert senki hitét/életszemléletét nem akarom én támadni, pont azért amit írtam, mert az ami a hit lényege az nem érveken múlik...


egyébként én igenis úgy gondolom, hogy a lelkem is kémiai folyamatok összessége, rengeteg erre utaló tudományos jel és kísérlet van... de a kérdés lényege szempontjából ez tökéletesen irreleváns.


Attól még hogy a hangom csak egy longitudinális hullámok terjedése a levegőben, attól még lehet fontos számomra a beszéd és a zene.

Ugyanígy attól, hogy a lélek kémiai reakciók sorozata attól még nem csökken az értéke, ugyanúgy lehet ez egy kapocs isten felé... meg lehet más is, ez mindenkinek a saját hitén múlik.


Hiten, és nem tényeken, meg érveken.

2011. ápr. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet. Az én hitem pl. nem vak hiten alapul, hanem tapasztalatakon. Amihez kellett hit természetesen főlegaz elején, de ha az ember megteszi a saját részét, Isten is megteszi.
2011. ápr. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Szia,

egyet értek néhány előttem szólóval, így sosem leszel vallásos, vagyis hívő. A hit ugyanis egy megtapasztalás, az én megtapasztalásom pedig neked nem tud adni semmit. Megoszthatom veled, de az benned nem fog hitet ébreszteni,egyedül bennem.


Egyik kommentedben azt írod, nem is hiányzik Isten. Nos, akkor tényleg nem fogod megtalálni, legalábbis egyelőre. Ugyanis Jézus maga mondta: "aki keres talál, és a zörgetőnek megnyittatik." Fel lehet tenni játékos kérdéseket, de az nem igazi keresés, szerintem ezt te is tudod. Hiszen hogyan is kereshetsz olyasmit, aminek a létezésében nem is hiszel?


Freya

2011. ápr. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!