Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos leszek (Istenhívő),...

Vallásos leszek (Istenhívő), ha kifejted, hogy miért jó ha az lennék szerinted (mivel adna többet. ), és nem lehet "magyarázni" vagy megoldani pusztán az emberi természettel, oké?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 5. 22:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%

ha hiszel istenben, akkor annyival könnyebb lehet az élet, hogy mindent rá tudsz fogni isten akaratára és így felmentheted magad a felelősség alól ... legalábbis nekem ez az egyetlen lehetséges opcióm arra, hogy miért jó.

:)

2011. ápr. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Jaaaaj, de gondolom ezt negatív gondolatként szántad végeredményben a vallásról...:)
2011. ápr. 5. 22:16
 3/16 anonim ***** válasza:
73%

Ha így gondolkozol, akkor akkor sem leszel vallásos, ha mi leírjuk, hogy mi benne a jó.

Lenne neked egy barátod, akivel megoszthatod minden gondodat-bajodat, megnyugtat, ha felizgattad magad, megvigasztal, ha szomorú vagy.

2011. ápr. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Azért kifejthetnéd bővebben ezt, különben szó szerint fogom venni, és igen lesz rá a válasz, amihez nem kell semmiféle vallás.
2011. ápr. 5. 22:38
 5/16 anonim ***** válasza:
73%

Oké.

De a vallás lehet egy teljesen száraz, kiégett dolog, ami az ég világon semmilyen plusz nem visz majd be az életedbe. Viszont az Istennel való személyes kapcsolat teljesen más, az egy olyan dolog, amit nem pótolhatsz semmi mással. Mindig ott volt benned az ezután való sóvárgás, mint egy űr, és sokmindennel próbáltad betölteni, de soha nem sikerült maradéktalanul. Hogy mivel ad többet? Egy örökkévalósággal, egy kapcsolattal a teremtővel, egy teljes élettel.

Úgy tetted fel a kérdést, mintha önigazolást szeretnél nyerni, hogy mindent meg lehet magyarázni, és hogy semmi értelme az egésznek. De ha van lehetőséged mégis, hogy megismerd Istent, akkor mi veszíteni valód van?

2011. ápr. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Már értem, hogy mit tartasz fontosnak benne, de én mégsem érzem azt az űrt, amit be kellene tölteni, és nem is tudom jobban elképzelni egy reális de valószínűtlen vágynál jobban. Most akkor hogyan eredhetne ez a tudatos énemen kívülről? Amíg ez nincs meg, addig nem léphetek tovább, de akkor még sincs meg az emberben alapból, vagy csak meg kellene találni? Hol/hogyan keressem? MIÉRT KERESSEM, HA NEM IS HIÁNYOLOM?
2011. ápr. 5. 23:29
 7/16 anonim ***** válasza:
73%
Hát elmondom válaszként az én tapasztalatomat, bocsi ha hosszú. Én sem hiányoltam Istent addig amíg mindenfélével próbáltam betölteni, mulandó dolgokkal, mint a lányok vagy a népszerűség hajhászása, vagy épp magával a száraz vallással, de ezek a dolgok csak pillanatnyi örömöt okoztak, boldogságot nem. A végén mindig ott maradt egy kiégett szív, egy űr. Egy Isten alakú űr, ahogy Pascal mondta. Anyukám keresztény volt, én hittem valamennyire, de egy idő után elutasítottam keményen Istent, másban kerestem az élet értelmét és egyre csak csúsztam lefele, lassan már semmi nem okozott örömet, csak szenvedés volt az egész életem, mert éreztem belül, hogy létezik valami sokkal jobb. Te is érzed, például amikor a lelkiismereted megszólal bármivel kapcsolatban, mintha valami nem evilági dolog lenne. Isten bennünk hagyott egy darabot, egy emléket abból, hogy milyen volt vele szoros kapcsolatban élni még a bűn előtt, hogy vágyjunk erre. Emiatt nem szeretik az emberek a csöndet, emiatt szól sokaknál éjszaka is a tévé, ez az amit sokan bulikkal vagy drogokkal vagy még millió dologgal próbálnak betölteni, talán ez az, ami miatt feltetted ezt a kérdést, ez az amin keresztül megérthetjük, hogy van valami fantasztikus a szürke életen túl. Valami sokkal jobb, mint amit valaha el tudtunk képzelni. Vagy inkább valaki, akivel lehet személyes kapcsolatba kerülni, akinek van egy terve az életünkkel. És ez most nem egy olyan dolog, hogy bemeséltem magamnak, mindenre ráfogom Istent és ennyi. Húsz éves srác vagyok, előttem áll az egész élet, nem vagyok vevő a babonákra vagy bármi hasonlóra, de amikor Istennél kerestem a megnyugvásomat, egyszerűen megtapasztaltam, hogy létezik, mert nem egy egyoldalú kapcsolat ez, hanem egy folyamatos kétoldalú kommunikáció, egy barátság. Ami mindenki előtt nyitva áll.
2011. ápr. 6. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ha vallásos vagy, van egy állandó közösséged, ahova eljárhatsz. Misék, takarítócsoport, kórus, ifi/felnőtt hittan, bibliaóra, kirándulások, rendezvények. (lots of fun)

Nem kell pszichológushoz járnod, beszélgethetsz a pappal, nem is kerül pénzbe. Kivéve az egyházadót.

A közösség lelkileg is könnyít rajtad valamit, elfogadnak, szeretnek. (kipletykálnak, de hát hol nem)

A jó ember szerepében tündökölhetsz, ha ügyes vagy.

Meghatározott értékrendszert ad, és útmutatót, ami szerint az életedet élheted. Rengeteg felelősséget vesz le az ember válláról, ha komolyan tudja venni.

2011. ápr. 6. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
64%

Szia!


Én azért hiszek Istenben mert megtapasztaltam a saját életemben a hatalmát. 16 éves koromban szólított meg először, és az elmúlt 24 évben minden nap kézzelfoghatóan tapasztalom a csodáit, melyet az életemben véghezvisz. Nem érzem magam butának (2 diplomám van az egyik mérnöki), hiszek a Teremtésben és nem hiszek az evolúcióban, és tapasztalom azt, hogy csak az Istennel való közösség ad tartós boldogságot, és kiegyensúlyozott életet. Nem hiszek az egyházban - csak úgy mellékesen mondom, hogy a pápa már rég elfogadta az evolúciót - nem hiszek a templomokban, a liturgiákban, ellenben tapasztalom, hogy a Biblia képes megváltoztatni az embereket, segít győzni a rossz felett, és a krisztusi testvéri közösségnél nincs erősebb kötelék a világon. Hát én ezért hiszek Istenben.


Üdv. Péter

2011. ápr. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Vallásos akarsz lenni vagy hívő?


Ateistaként (vagy erősen agnosztikusként :) ) írom, hogy - de szerintem ezt te is tudod - aki logikus érvek alapján akar _hinni_ valamiben annak gőze sincs a hit lényegéről...


De tudod ezt szerintem te is nagyon jól. :)


Épp ezért nem kedvelem túlzottan a(z "érvekkel") térítő vallásosokat, mert aki tényleg érvekkel akarja meggyőzni a másikat a hitről az szerintem egyáltalán nem látja a dolog lényegét!


Istenben nem azért hisz az ember, mert a logikus érvek ezt mondják (hisz nem mondják ezt :D) hanem mert a "spirituális" énjének erre van szüksége, mert ettől érzi magát boldognak/jónak, de legfőképp _teljes_ embernek.

Ennyi.


Az, hogy ez a spiritualitás a lélek, ami majd a mennybe megy, vagy a szellem vagy az evolúció egy terméke, az a kérdés szempontjából tök mindegy.


A lényeg az, hogy az emberek egy részének (igen, én úgy gondolom, hogy nem mindenkinek) egyszerűen igénye van arra, hogy higgyen valamiben, hogy megtapasztalja "Istent"... ez valakinek Isten, van akinek a természet, van akinek a megvilágosodáshoz vezető út... stb-stb.

és hogy ezt az ember miben (vallásban, természetben, akármi) látja, az teljesen egyéni meggyőződés, amit tök felesleges és nem is lehet ráerőltetni a másikra.



...

Teljesen más kérdés a vallásosságnak az a része (teremtés, stb) amikkel kapcsolatban lehet esetleg érvelni... persze lehet, hogy jön valaki (kétlem) és meggyőz, hogy miért is Isten teremtette a világot meg miért baromság az evolúció, stb...) de ettől még nem fogod "megtapasztalni Istent" és az életed se lesz semmivel sem több.


Persze ez az én egyéni véleményem, ami valószínűleg mind a vallásosok, mind az ateisták szerint úgy hülyeség ahogy van. :). :)

2011. ápr. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!