Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Segítesz kiértékelni a saját...

Segítesz kiértékelni a saját "vallásomat"?

Figyelt kérdés

Én egy saját "vallást" vagy inkább világnézetet vallok. Ennek neve: "Élni és élni hagyni". Tízparancsolat helyett pedig 10 irányelvet alkottam. Nem gúnyolom a vallásokat és nem akarok hülyének tűnni, de szeretném, ha minél többen segítenének kielemezni az alapelveket és akár hozzátenni vagy módosítani rajtuk.



Élni és élni hagyni 10 alapelve:


Szeresd és tiszteld a természetet, a szükségesnél ne végy el többet belőle

Szeresd és tiszteld önmagadat, folyamatosan fejlődj és törekedj az egészségre szellemileg és testileg

Légy nyitott a jóra és élvezd az életet, bármit szabad tenned, de soha ne árts

Élj elvárások nélkül és ne tégy olyat senkivel, amit nem szívesen veszel másoktól

Légy hálás mindenért, ami jó ér és tegyél a rossz dolgok ellen

Mondj mindig igazat, vállald, ha hibázol

Soha ne alázz meg senkit és mástól se tűrjed a megalázást

Törekedj a harmóniára

Jogos érdekeidért állj ki

Soha ne károsíts meg senkit lopással, ügyeskedéssel


2011. ápr. 2. 10:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
27%

"ez miért gázabb mint egy ember(Isten?) a kereszten?"

Valóban tudni szeretnéd a választ? Mondj egy rövid imát Jézushoz, akit az idézett mondatodban ilyen szépen ledegradáltál, és biztos vagyok benne, hogy megkapod a választ, mert Ő akkor is szeret téged ha te így vélekedsz róla.

2011. ápr. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
9%

Én úgy látom, hogy Te keresel valamit. Talán segít, ha elolvasod Dr. Michael Newton-tól a „Lelkünk útját“. Ez egy négy részből álló könyvsorozat.

Egy amerikai pszichológus írta, aki a pácienseit regressziós hipnózisban visszaküldte az előző életükbe, hogy meséljék el az ott tapasztaltakat, ill. hogy milyen okból választották ezt vagy azt az életsorsot. Más esetekben a köztes létbe vitte őket a hipnózis segítségével, abba a létbe, ami két (Földi) élet között van, hogy beszámoljanak az ott eltöltött időszakról. Az internetről is le lehet tölteni őket:


[link]


[link]


[link]


*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. ápr. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Esetleg nézd meg ezt a hozzászólásomat is (2011.04.10, 21:05):


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__1..

2011. ápr. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Elnézést, de az "Esetleg nézd meg ezt a hozzászólást" nem de szántam. Itt már megvan.
2011. ápr. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Nekem a "folyamatosan fejlődj és törekedj ...." elvvel logikailag ellentétesen hat az "élj elvárások nélkül" elved.

Az előbbivel elvárásokat támasztasz magaddal szemben. Illetve már az elvek maguk elvárások, amiket be kell tartanod.

2011. máj. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!