Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lett a szombat helyett...

Hogyan lett a szombat helyett a vasárnap a 7. nap?

Figyelt kérdés
Vagy éppen hogy a vasárnap volt mindig is a 7. és igazából a zsidók tartották/tartják helytelenül? Vagy igazából ez a vasárnap a régi szombat, csak egyet elcsúszott?
2011. márc. 28. 18:57
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

Ezt írod:

„Történelmileg a vasárnap és nem a szombat volt a normális találkozási nap a keresztények számára. Tessenek már utánaolvasni néhány dolognak:”


Majd bizonyíték gyanánt felhozol egy rahedli idézetet a Bibliából. Én nem akartam kivesézni az összes humbug párhuzamodat, ezért kiemeltem random egyet a sok közül, ezt:


Lev 23,39

A hetedik hónap tizenötödik napján, amikor már betakarítottátok a föld termését, üljetek hétnapos ünnepet az Úrnak. Az első és a nyolcadik napon legyen teljes nyugalom (= sabbath; szombat).


Majd megkérdeztem, hogy ez miért bizonyítja azt az állítást, hogy a vasárnap volt a találkozási nap.

Persze nem válaszoltál, mert a butaságra nehéz válaszolni. De én megteszem a részemet, hogy miért nem gondolom, hogy az általad idézett rész bármit is bizonyítana abban, hogy a vasárnap lenne a gyülekezés napja.


Nem titok egy Bibliát felszínesen is ismerő embernek, hogy az ószövetségben a szombat napjának eredeti jelentése nem egy nap megjelölése, hanem egy olyan nap megjelölése, amit nyugalommal kellett tölteni. Ilyen nap nemcsak a hét egyik napja volt, hanem több ünnep is. A kovásztalan kenyerek első és utolsó napja, az engesztelési nap, a sátoros ünnep első és utolsó napja, stb.

Az általad idézett rész nem egy meghatározott napot jelöl a héten. Mivel a hónap első napja az újhold napja, ami lehet hétfő, kedd, és bármelyik nap a héten, melynek 15. napja szintén bármelyik nap lehet. A sabbatnak, mint pihenőnapnak, ha ünnephez kötődik, nincs meghatározott naphoz kötve a héthez. Éppen úgy lehet bármelyik nap, ahogy akár a szombatra is eshet. Ezért is nem igaz, hogy Jézus pénteken halt volna meg, csak azért, mert ott az van, hogy péntek van. Azért, mert az eredetiben nem péntek szerepel, mivel a napoknak nem voltak nevei, csak a szombatnak, és a szombatot megelőző napnak. Ott szombatot megelőző nap szerepel, ami tekintettel, hogy a kovásztalan kenyerek első napja előtt vagyunk, a pászka vacsora napján, és mivel a kovásztalan kenyerek első napja szabbat, ezért mondja, hogy szabbat előtti nap. De ez ebben az esetben nem pénteki nap. Bővebben itt olvashatsz róla:

[link]

2016. febr. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
"Az oktalan és zabolátlan szőrszálhasogatásokat kerüld, tudva, hogy viszályokat szülnek. Márpedig az Úr szolgájának nem veszekednie kell, hanem mindenkihez jóságosnak, tanításra alkalmasnak és béketűrőnek kell lennie. Azokat pedig, akik ellenszegülnek neki, szelídséggel meg kell fednie, hátha egyszer töredelmet ad nekik is Isten az igazság megismerésére, és magukhoz térnek az ördög kelepcéjéből, aki fogva tartja őket a maga kedvére." 2 Tim 2, 23-26
2016. febr. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!