Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki hogy látja ezt? Ki él...

Ki hogy látja ezt? Ki él igazi hívőként?

Figyelt kérdés

Ma lelki óra után az egyik hívő lánnyal beszélgettem és olyan igazságot mondott ami alapvető egy hívőnél, de most érintett meg először igazán. Azt mondta, Ha igazán hinnél Istenben akkor tennéd is amit mond, kétség nélkül!

Sokan mondják hogy hívők és hisznek Isten létezésében meg abban hogy az Úr teljesíti a vágyaikat de követik is e az utasításokat ,amik valójában értünk vannak.

Mert sokan saját magyarázatot adnak a parancsolatokhoz pl hogy a ne ölj az csak emberre vonatkozik ,állatokra nem stb

Ki hogy van ezzel?!


2011. márc. 10. 13:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Az igaz ember hit által él! Krisztus az út, az igazság és az élet!

Nem keverendő a katolikus egyház a kereszténységgel.

Krisztus talán nem fogatott ki annyi halat Péterékkel, hogy alig tudták kihúzni? Nem evett-e a páska ünnepén bárányt? A tízparancsolattal kapcsolatban csak annyit, hogy ha már belemagyarázásról van szó nézd meg a kat.egyház tízparancsolatát, és Isten tízparancsolatát a IIMóz20-ban.


Kedves "A válasz írója 44%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:44"!

Magyarázatnak szántam, nem önértékelésnek.


Kedves 16:48-as!

Róm 4,12 lélek szellem szétválasztással kapcsolatban van-e az izületeknek veleje, a szívnek vannak-e golndolatai, szándékai.

Ez is bizonyítja előző hozzászólásomat, felesleges egy mondaton lovagolni, az egész lovat kell megülni.

2011. márc. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Nincs "Isteni lélek", meg "földi lélek" szétválasztva a bibliában. A lélek és szellem is mindenkire használatos, Istenre és emberre. Istennek is van "lelke" és fordítva, az embernek is van szelleme!
2011. márc. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Ha tehetitek vegyétek meg és olvassátok:Csia Lajos-Bibliai lélektan ,című könyvét .

Evangéliumi Kiadó És Iratmiszió ,Budapest Ó utca ,16.

www.evangeliumikiado.hu

2011. márc. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
ingyen kaptátok,ingyen adjátok, mondta Jézus. amiért fizetni kell, nem tőlle származik.
2011. márc. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Bocs, de az a tanításra vonatkozik, amit ingyen meg is hallgathatsz bárhol. Egy könyv kiadásáért viszont fizetni kell.

Egyébként az adakozás és a tizedfizetés teljesen bibliai dolog.

Kérdező: igazad van, az a legfontosabb, hogy hívőként élj. Azonban nem a saját magyarázatokkal van baj, végülis a sajátom mégiscsak jobb nekem, mint egy papé vagy egyházé. Így legalább felelősséget vállalhatok a saját döntésemért. Ettől még keresztény vagyok, csak mindig a saját nézőpontomból vizsgálom meg a tanításokat.

Ami az állatokat illeti, a Bibliában a bűnbeesés után benne van, hogy az állatokat eledelül adta Isten. (A bűnbeesés előtt nem így volt! )tehát ha állatot ölsz táplálkozás miatt, az nem gyilkosság. De ha kegyetlenkedsz állatokkal, az ugyanolyan bűn, mintha emberekkel kegyetelnkednél. Ugyanis aki állatokkal megteszi, az emberre is veszélyes.....

2011. márc. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Bocsi a javításért, de ezt írtad: "Ami az állatokat illeti, a Bibliában a bűnbeesés után benne van, hogy az állatokat eledelül adta Isten. (A bűnbeesés előtt nem így volt! )"


Nem a bűnbeesés után engedte Isten, hanem csak 1600 évvel később, a vízözöntől. Addig nincs a bibliában szó húsevésről, csak növényi alapanyagokkal lehetett konyha-bűvészkedni!

2011. márc. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Oké, elfogadom, nem emlékeztem pontosan hol volt, de azt tudom, hogy a bűneset előtt biztosan nem.
2011. márc. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
"A Hit cselekedetek nélkül halott." - Jakab 2:26
2011. márc. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Hinni Isten létezésében akkor is lehet, ha nem teszed azt, amit tanít neked. Viszonozni a szeretetét viszont csak akkor tudod, ha megteszed mindazt, amit kér. (Mondanám, hogy parancsol, de ez ellen tiltakozni szoktak, pedig ő van abban a helyzetben, hogy jogosan parancsoljon.)

Amit fontosnak tartok, hogy ne kezdjek el válogatni, hogy ez a parancsa nem rám vonatkozik, azt a parancsát nem akarom teljesíteni, amazt nem olyan formában, stb. Nem kér olyat, amit nem lehet teljesíteni, viszont ha engedelmeskedem, akkor az mindenképpen a javamat fogja szolgálni. Ráadásul az élet minden területére ellát tanácsokkal. Viszont tudnom kell, hogy mit kér, mit tanácsol, ismernem kell a Bibliát, anélkül nem megy. Mindig egyértelműen fogalmaz az akaratával kapcsolatban.

Mikor kisgyerek voltam, nagyon igyekeztem, hogy az anyukám és apukám örüljön, megdicsérjen, ezért mindig a kedvükre akartam tenni, igyekeztem szót fogadni, amennyire csak tudtam. Ők sokszorosan viszonozták nekem a szeretetet. (Ma sincs ez másként.) Ugyanígy vagyunk Istennel is.


Gusev

2011. márc. 11. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
A Bibliáról mint tudjuk, szerkesztett mű, de valós forrásokból (könyvekből, biblia = könyvecskék) tevődik össze. A primitív vallásokkal ellentétben (sámánizmus, fetisizmus, animizmus...) a Biblia tökéletesen megállja a helyét a mai, racionális gondolkodású világunkban. Szerintem Istenben hinni nem több, mint tisztességesen élni, időnként eljárni templomba, imádságon keresztül megköszönni Istentől a sok jót, amit nekünk adott. Természetesen nem gépiesen, szigorú rendszer szerint kell ezt csinálni, hanem amikor úgy érezzük, hogy eljött az ideje. Az igaz hívő attól lesz hívő, hogy jót cselekszik embertársainak nap mint nap!
2011. ápr. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!