Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki hogy látja Ellen White-ot?

Tamás321 kérdése:

Ki hogy látja Ellen White-ot?

Figyelt kérdés
2010. jún. 9. 22:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
ütödött
2010. jún. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Ezt ajánlom olvasd el: [link]


A Biblia az igazság egyetlen forrásaként elegendő a szent élethez és az üdvösséghez (2Tim 3:14-17, 1Kor 4:6). EGW látomásai számtalan apró részlettel "egészítik ki" a Bibliát: egy részük ellenőrizhetetlen, más részük kifejezetten ellentmond a Biblia adatainak. EGW írásainak csak egy része a sajátja, a többit kortársaktól plagizálta. White megbízhatóságának kérdése az egyház vezetőségében már White halála után is felmerült, és azóta kutatók sora dokumentálta, hogy White "ihletett" látomásainak és kommentárjainak egy része a források megjelölése nélkül átvett kortárs anyag. Ezt adventista kutatók "irodalmi függésnek" nevezik, pedig plágium, azaz "idegen szellemi alkotás részbeni vagy teljes eltulajdonítása; idegen műnek (műrészletnek) saját névvel való közlése" (Idegen szavak szótára, 1994). Látomásai szövegeinek egy részét utólag megváltoztatta, és a változtatásokat letagadta. Egyszer még egy elhunyt brit szerző könyvét is kiadta a saját neve alatt, amit aztán be kellett zúzatnia. Ráadásul többször hamisan prófétált: pl. hogy Anglia belép az amerikai polgárháborúba, a régi Jeruzsálem sosem épül újjá, egy 1856-os konferencia egyes tagjai megérik az elragadtatást, akárcsak ő, aki a 144 000 között lesz... A "prófétaság Lelke" inkább maga a Szentlélek. A "Jézus bizonyságtétele" is Jézusról szól (2Tim 1:8) vagy Jézusé (1Tim 2:5-6).

2010. jún. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
2010. jún. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
51%

Szia!


Én nem látom sehogy, mert már 95 éve meghalt. De ha a munkásságát, írásait kérdezed, akkor természetesen mindenki, aki ismeri bizonyára tud róla véleményt mondani. Én a helyedben az első három véleményt alapból elvetném, mert ezek az emberek soha nem olvasták el egyetlen könyvét sem, sőt az életéről szóló irodalmat sem, így a véleményük csupán "plagizálás" - hogy stílusos legyek - mert másolgatni mások írásait ész nélkül lehet ugyan, de szerintem ennek semmi értelme nincs.


Nos én olvastam jónéhány könyvét, és az életéről szóló könyvet is és ez alapján azt tudom mondani, hogy bizonyára Isten egyik különlegesen kiválasztott embere volt, aki bizonyos értelemben prófétai munkát végzett azért, hogy segítsen az embereknek közelebb kerülni Istenhez. Aki olvasta a bibliai történelemről szóló 5 kötetes munkáját, az tudja, hogy igen jól ismerte a Bibliát, és nem csak felületesen, hanem igen mélyen értette azt az üzenetet, amit Isten ezáltal a könyv által akar az emberekkel megismertetni.


Én az 5. kötettel kezdtem, ez volt az első könyv Ellen White-tól amit a kezembe vettem, emlékszem, hogy egy délutáni olvasásnak indult és éjjel 4-ig nem tudtam abbahagyni, annyira tetszett, akkor is csak a fáradság akadályozott meg a továbbolvasásban. Ennek a könyvnek a végén olyan dolgokat is leír, amelyek a jövőről szólnak. A megírása óta már több mint 120 év eltelt, így mindenki ellenőrizheti, hogy teljesednek-e azok amiket ott olvashat...


Engem meggyőzött... ;-)


Üdv: Péter

2010. jún. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
31%
Tanításának lényege: gonosz katolikusok, akik csak sokára alakultak meg, lepaktáltak a hatalmasokkal és POMPA és EVIIIILL és nagyonkirály mindenki aki belerúg ezekbe tetvekbe.
2010. jún. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Tudomásommal Ellen White nem használt ilyen szavakat a Katolikus egyházzal szemben és nem is utalt rá, hogy pl. bele kellene rúgni. Csupán kritikát fogalmazott meg vele szemben, amit nem vallási háborúnak szánt.
2010. jún. 11. 09:36
 7/22 anonim ***** válasza:
31%

A deviancia és a szektaalapitás között van összefüggés?

Pl az adventizmus alapitója ütödött volt(9 éves korában fejsérülést szenvedett),többek között felelevenitette az ószövetségi étkezési tilalmakat, amelyeket az Újdszövetség eltörölt.(Amit Isten tisztává tett azt te ne tartsd tisztátalannak),az Örtorony társulat alapitója házasságtörő pedofil volt aki a 13 éves cselédlánnyal paráználkodott, szintén a"vértilalomról szóló ószövetségi tilalmat elevenitette fel.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

2010. jún. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Katolikus testvérünk úgy tűnik üldözési mániában szenved...


Az ószövetségi "étkezési tilalmak" Isten utasításai voltak, azért, hogy az emberek egészségesek maradjanak.

Ha egy kicsit is ismernéd a Bibliát pontosan tudnád, hogy az Isten milyen táplálékot szánt eredetileg az embernek. Úgy gondolom - ha valakinek lehetősége van rá - érdemes ezt a táplálékot fogyasztani, mert ezzel működik egészségesen a testünk. A tiszta és tisztátalan állatok közötti különbségtétel már a vízözönkor megtörténik, hiszen a tiszta állatokból 7 párat, míg a tisztátalanokból 2 párat vittek fel a bárkára. Úgy gondolom az állatvilág az elmúlt 4000 évben nem ment át olyan változásokon ami indokolná ennek a különbségtételnek az eltörlését. Ha nem csak kiragadnál a Bibliából egy mondatot, hanem elolvasnád a szövegkörnyezetet magad is láthatnád, hogy miről szól ez a mondat: "Ti tudjátok, hogy tilalmas zsidó embernek más nemzetbelivel barátkozni, vagy hozzámenni, de nékem az Isten megmutatta, hogy senkit se mondjak közönséges, vagy tisztátalan embernek". Vagyis szó nincs itt az étkezési tilalmak eltörléséről...


Üdv. Péter

2010. jún. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Nem szenvedek én üldözési mániába, mert beleolvastam a könyveibe, és az első benyomásom az volt, hogy ez az ember elmebeteg, amerikába katolikus hatalomátvételt vizionál, és úgy általában az egész szöveg fröcsög a történelmi kereszténység elleni fanatikus gyűlölettől, inkvizíción sápitozástól meg a szokásos egyházellenes toposzokról, amit hazánkban a marxista agitprop ügynökök szoktak terjeszteni.
2010. jún. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Tudok róla, hogy White-nak fejsérülése volt. Na most ha disznóhúst eszünk, az most is ugyanúgy tisztátalan, mint az ószövetségben is az volt. A disznó nem változott meg és Isten sem tisztította meg. Ugyanúgy vért enni is tilos. Ezek a tilalmak nem csak ószövetségre vonatkoztak. Sem a vér szerepe, sem a tisztátalan állatok szerepe nem változhat az újszövetség létrejöttével. Amit az újszövetség érvénytelenné tett, az az ünnepkör és az áldozati szertartás. Ezekre már nincs szükség. Viszont a vérátömlesztés nem tilos, mert a vér tilalma az kizárólag az állatok vérének fogyasztására vonatkozik. Ezeket a dolgokat nem Ellen White határozta meg, mégha be is vezetett egy egészségügyi reformot a táplálkozással kapcsolatban. Szerinte ez az, amit tanácsos megtartani, de kutass utána, hogy milyen élelmiszerek fogyasztása egészséges, és káros-e a disznóhús. Vannak felmérések és statisztikák ezzel kapcsolatban a neten biztos. Én magam nem tartom be a vegetáriánus életmódot, de tudom, ha lassacskán átállna rá a szervezet, sokkal egészségesebb lenne. Ez mindenkinek legyen a maga dolga szerintem, hogy mennyire tér át az egészséges életmódra, de tanácsos áttérni, persze nem könnyű. Egyébként meg van sok olyan dolog, amit nem írt meg Ellen White a bibliai dolgokról, mégis tudnunk kell róla. Ahová én eljárogatok, ott csak ritkán van megemlítve Ellen White egy-egy idézete ugyanúgy, mint más gondolkodók idézetei. Ami passzol a Biblia tanításához, azokat a gondolatokat fel lehet vetni. De hát ez is mindenkire magára van bízva, mit fogad el. Pont úgy, ahogy írva van, hogy mindent megvizsgáljatok, ami jó, azt megtartsátok.
2010. jún. 11. 12:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!