Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki hogy látja Ellen White-ot?

Tamás321 kérdése:

Ki hogy látja Ellen White-ot?

Figyelt kérdés
2010. jún. 9. 22:27
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

A mózesi Törvényben leírt ún. tisztátalan állatok elfogyasztásának tilalma az egészségügyi óvintézkedéseken túl a zsidóság elkülönülés-tudatát is hivatott volt erősíteni, amely során a mindennapokba is bekerült a különbségtétel, a megkülönböztetés vélelme a zsidó (szent) és a pogány (tisztátalan) dolgok között. Ez Krisztus egyetemes küldetése után megszűnt, és így megszűntek a tisztátalan dolgok megkülönböztetései is, és ezért az Újszövetség feloldotta ezeket a tilalmakat (vö. ApCsel 11,7-9; Róm 14,14.20; 1Kor 10,23-33; 1Tim 4,3-5). Ugyanez vonatkozik a vérre is: „Semmi, ami kívülről megy be az emberbe, nem teheti őt tisztátalanná, hanem ami az emberből kijön, az szennyezi be az embert.” (Mk 7,15)


Az ApCsel 15,20.29-ben található tilalom csak első látásra tűnik a régi törvény megerősítésének. Itt ugyanis az apostolok az Izrael földjén lévő idegenekre vonatkozó törvényt idézik (Lev 17,8-9.10-12.15; 18,6-18), azaz egyrészről a megtért pogányok (illetve a keresztények általában) bebocsátást nyertek „Izrael földjére”, viszont megbotránkozást nem akartak a régi „földiek” között (vö. 1Kor 10,28-33).


Mk 7,19 – Minden étel tiszta Isten előtt.

ApCsel 11,6-9 – Isten tisztává tett minden ételt.

1Kor 10,25-26 – „Mindenből ehettek, ami a piacon kapható anélkül, hogy lelkiismereti kérdést csinálnátok belőle. „Az úré a föld és minden gazdagsága.””

1Tim 4,1-5 – „A Lélek világosan állítja, hogy a végső időkben némelyek elpártolnak a hittől, megtévesztő szellemekre és sátáni tanításra hallgatnak. Ezek képmutató hazudozók… Tiltják… bizonyos ételek fogyasztását, jóllehet ezeket azért teremtette az Isten, hogy a hívő és igazságot ismerő ember hálaadással fogyassza. Hiszen Istennek minden teremtménye jó, és semmi sem megvetendő, amit hálaadással veszünk magunkhoz, mert az Isten tanítása és az imádság megszenteli.


Étel-ital dolgában a keresztények szabadok a saját lelkiismeretük szerint dönteni, és kötelesek egymás döntését tiszteletben tartani (Kol 2:16-17, Róm 14:1-4,17). A borivás tilalma ismeretlen volt Izraelben: a páskavacsorához is több pohár bor járt. Amint azt éppen adventista szaktudósok kiderítették, EGW egészségügyi reformjai mind kortárs szerzőktől lettek átvéve, és ő maga is elég következetlenül tartotta be őket.

2010. jún. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
A legutóbbi hozzászólás már elég meggyőző volt, én is tudtam ezekről az igékről, csak nem vetettem így össze egymással, mivel adventista oldalról néztem és biztos voltam benne, hogy ezt is meg tudják magyarázni a már meglévő elmélet alapján. Nem vagyok ellene annak, hogy változtassak az álláspontomon, ha tényleg meggyőző bizonyíték kínálkozik, és még utána is járhatok. Mondjuk én magam sosem függtem személyektől olyan módon, hogy nem tiltott nekem senki semmit, és nem is kellett senkinek sem elismernem a tekintélyét, mint tévedhetetlent. Ezért is írtam a kérdést, hogy ki hogy látja White-ot. De azért nem bántam meg, hogy pár éve nem vettem disznóhúst, mert nagyon megkímélte a pénztárcámat. Tehát veszteni nem vesztettem vele. Az adventistáknak azért jó tanításaik vannak, mert emberségesek minden más gyülekezethez viszonyítva. A megbocsátásban pl. eléggé példamutatóak. És egy Hit Gyülekezetet be nem vállalnék semmiért. A lélek állandó szellemezése az már egy téboly.
2010. jún. 11. 16:01
 13/22 anonim ***** válasza:
31%

Úgy látom, hogy anélkül fogadjátok el a tanításait, hogy azt megvizsgáltátok volna Isten Igéjének a fényében:


"Na most ha disznóhúst eszünk, az most is ugyanúgy tisztátalan, mint az ószövetségben is az volt. A disznó nem változott meg és Isten sem tisztította meg."


Ezzel szemben:


"A Lélek pedig nyilván mondja, hogy az utolsó időben némelyek elszakadnak a hittől, hitető lelkekre és gonosz lelkek tanításaira figyelmezvén. Hazug beszédűeknek képmutatása által, kik meg vannak bélyegezve a saját lelkiismeretökben. A kik tiltják a házasságot, sürgetik az eledelektől való tartózkodást, melyeket Isten teremtett hálaadással való élvezésre a hívőknek és azoknak, a kik megismerték az igazságot. Mert Istennek minden teremtett állata jó, és semmi sem megvetendő, ha hálaadással élnek azzal; Mert megszenteltetik Istennek ígéje és könyörgés által." (1 Tim 4:1-5)


Ezek szerint ő és a követői vagy nem bibliai értelembe vett hívők, vagy pedig nem ismerték meg az igazságot.

2010. jún. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Bocsánat, az utolsó mondatommal nem akartam senkit megbántani.
2010. jún. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
29%

Hamis próféta

[link]

2010. jún. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
31%
Természetesen nem kötelező disznóhúst enni, én nem is nagyon szoktam, viszont megvan a szabad akaratom. Ha valamit eszel vagy nem eszel, akkor azt saját döntésedből tedd, ne azért, mert a 19. században egy magát prófétának nevező személy ezt előírta.
2010. jún. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Hát igen, úgy néz ki, hogy bibliailag nincs tiltva semmilyen állat fogyasztása sem. Igaz, viszont, hogy a disznó elég mocskos állat (bocs a kifejezésért, ez így jött össze) hiszen saját mocskában fetreng ugye még a Biblia szerint is. És hát a disznó táplálkozási szokása sem valami tiszta, mert mindent megeszik, a hulladékot és a dögöt is. Valamint jó kövérre zabálja magát. Az a lényeg, hogy nem egy nemes jellemvonású állat a disznó, amely szót szokjuk olyan embertársainkra is alkalmazni, akik eléggé perverzek. Igaz, a jámbor fajtákat is szokjuk emberekre illeszteni, mint a marha és a birka. És ha igazán meg akarunk sérteni valakit, akkor már a majom szó is előkerül. Na de ennyit a viccről. Most viszont, ha minden állat jó, akkor felmerül mégegy kérdés, mégpedig az, hogy miért kell őket megölnünk étvágyunk csillapítására? Hiszen azokban is élet van. Ez jelezné nekünk, hogy mennyire bűnösök vagyunk? Az adventista tanítás szerint Isten eledelül nem adta az állatokat az embernek elejétől fogva. De ez így is szerepel a Bibliában, mert ott meg lett határozva, hogy a növényvilágot adta Isten eledelül az embernek. És az adventizmus szerint az özönvíz után engedte meg Isten az embereknek, hogy állatokat is ehetnek, mivel a növényvilág akkor elpusztult. Tehát, ha eredeti rendeltetésűek akarnánk lenni, újra nem kellene állatokkal táplálkozni. Akkor ez most hogy van?
2010. jún. 12. 14:56
 18/22 A kérdező kommentje:
De visszatérvén egy kicsit Ellen White-ra, igazat mondott, hogy Jeruzsálem soha többé nem épül fel itt a földön. Nem is épült fel. Ami most van Izrael, az ugyanis nem Isten Izráele, hanem már csak amennyei Jeruzsálem fog felépülni. Hogy a cionisták terjeszkednek e-világon, az az ő gondjuk, ez Sátántól van. Ellen White arra a Jeruzsálemre gondolt, amelyik Istentől van.
2010. jún. 13. 14:06
 19/22 A kérdező kommentje:

Mielőtt bárki vitatkozna legutóbbi hozzászólásommal, mert nem világos, miről beszélek, töltse le nyugodtan ezt a hanganyagot (mp3) Nincs benne vírus!


[link]

2010. jún. 13. 15:05
 20/22 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Úgy tűnik, itt érdekes elméletek keringenek arról, miszerint az adventisták azért nem esznek disznóhúst, mert egy XIX. századi nő nekik azt előírta...


Az adventisták többsége - ahogyan a kérdező is utalt rá - egyáltalán nem eszik húst, mert igyekszik az egészségét megőrizni és visszatérni a Teremtésben adott eredeti táplálékhoz. Úgy gondolom, akinek lehetősége van rá, érdemes megfontolni ezeket a tanácsokat, amiket a Bibliában a táplálkozással kapcsolatosan olvashatunk.


"Mert ti szabadságra hivattatok atyámfiai; csakhogy a szabadság ürügy ne legyen a testnek, sőt szeretettel szolgáljatok egymásnak." (Gal. 5:13)


Üdv. Péter

2010. jún. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!