Jézus és a buddhizmus. Lehet az emberek csak félreértették?
Nem
Jézus Krisztus az egyetlen kiválasztott akinek semmi köze sincs más vallásokhoz.
"Én vagyok az Út, az Igazság és az Élet" - válaszolta Jézus
csak Jézus üdvözithet
"Jézus Isten utolsó ajánlata" Wilhelm Busch
Olvas az evangéliumon és akard megérteni ne csak kényszerből
Jézus halála előtt azt mondta, hogy elvégeztetett, ami az eredeti szövegből valahogy úgy adható vissza pontosan, hogy teljesen teljes és tökéletesen tökéletes - mármint az Ő keresztáldozata az. A teste nem látott rothadást, 3 nap múlva pedig feltámadt, és ma is él!
Mindazok, akik keresztényként, Jézus Krisztusba vetett hittel, örök élettel költöztek el a földi életből, azok reménységgel, örömmel költöztek el, tudván, hogy haláluk után biztos helyre jutnak - találkozhatnak megváltójukkal, a názáreti Jézus Krisztussal. Egyik nagy példája ennek az első vértanú, István, akit halálra köveztek, mégis utolsó szavaiként azért imádkozott, hogy Isten ne tulajdonitsa gyilkosainak ezt a rémtettet, majd átadta magát az Úrnak.
Ezzel szemben azok a nagy gondolkodók például, akik istentelenül élték le az életüket, vagy másban hittek, mint a feltámadott názáreti Jézus Krisztus, szörnyű kinok közt, félelemmel hagyták el a földi életüket.
Buddha például utolsó szavaiként azt mondta: "Nem sikerült elérni, amit akartam..." Ezzel mintegy önmaga cáfolta a buddhizmust.
18:39
Egy kicsit durván félremagyarázod Buddha szavait. Ezzel miben cáfolta meg a buddhizmust?
A minden vallás egy és ugyanaz, bizonyos szempontból igaz, egy másikból meg nem.
Alapjában a vallások ugyanazt tanítják: van egy felsőbb hatalom (egy vagy több istenség), akik révén megszülethetett az emberiség, és akik abszolút hatással vannak ránk. A felsőbb hatalom határozza meg az értékeket, képes belenyúlni a világ folyásába, és tulajdonképpen mivel az emberiség fölött áll minden tekintetben, a kinyilatkoztatott tanokhoz kell viszonyulni (az más, hogy némely vallás szerint mindenki ugyanabban hisz).
A teória, amiről te beszélsz, azt véli, hogy minden út ugyanoda vezet, tehát akárhogy nevezzük az isteneket, akármilyen szertartásokat végzünk, a felsőbb hatalom akkor is ugyanaz marad.
Ez a teória sem tagadja, hogy különböző nézetek vannak, de van rá magyarázata. Mégpedig az, hogy mivel az emberek egymástól elszigetelt, eltérő kultúrákban éltek, eltérő fejlettségi szinten, a felsőbb hatalom megnyilatkozásait egyszerűen máshogy magyarázták. Mert nyilvánvaló, hogy egy beduin őslakos, egy maja pap, egy tibeti szerzetes, vagy egy ír druida nem ugyanúgy fogja fel az életet és a történéseket. Mert a vallások kialakulásakor az emberek még csak a világ azon kicsiny darabját érzékelték, ahol éltek (ma már könnyű megismerni akármelyik kultúrát), és ezért csak a maguk verzióját fejlesztették tovább, csak a maguk módján magyarázták meg az eseményeket.
Ami egyébként egy természetes cselekvés, erre szokás használni a virág-példát: attól függően, ki hol áll, láthatja csak a levelét, csak a szirmát, a kocsányát, a gyökerét, a szárát - tehát mindig azt fogja igaznak vélni, amit lát. De ez sosem az egész, csak egy darabkája az egésznek.
Ezért ha a virág meghal, valaki azt fogja mondani, hogy a szirmok lehullottak, más hogy elhervadt a levél, bebarnult a szár... és hiába magyarázná valaki, az illető úgyis a maga igazát fogja hajtogatni, hogy ő azt látta, és épp ezért a többi mind hazugság.
Érted? Természetes, hogy különböző nézetek alakultak ki, mert az emberek egyszerűen más dolgokat tapasztaltak, és más dolgokat tapasztalnak ma is. De ez még nem azt jelenti, hogy a felsőbb hatalom olyan hülye lenne, hogy ezzel nincs tisztában, és nem ehhez mérten ítéli meg az embereket. Mert ilyen szempontból, mindenki ugyanazt a virágot látja, akkor is, ha más szemszögből.
Amit Buddha el akart érni, az számára nem sikerült. Ha neki nem sikerült, a buddhizmus atyjának, ha ő kudarcot vallott, és ezt belátta, csalódott az önmaga által felállitott és követett eszmékben, ezt pedig kijelentette élete végén, akkor nem naivitás-e azt gondolni, hogy Buddha követői sikerrel járnak és életük végén nem vallanak kudarcot, ahogyan maga Buddha?
Én nem követnék egy olyan embert, aki a saját elveit élete utolsó pillanataiban megcáfolja, ráteszi a FAIL pecsétet és ugyanúgy az enyészetben végzi, mint bárki más.
20:22
Miért, Jézusnak sikerült elérni, amit akart? ;) Ha mindenkit szeret, nyilván azt akarta, hogy mindenki kövesse Atyját, és a Mennybe kerüljön - nos, ez neki sem jött össze, csak ő nem vallotta be :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!