Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tegyek ha a családom nem...

Mit tegyek ha a családom nem vallásos úgy mint én?

Figyelt kérdés

A szüleim nem vallásosak és előnyben részesitik az élvezeteket mondván Úgyis csak egyszer élünk!

Én az ellenkezőjét vallom.Nagyon sajnálom hogy igy szétszakadunk és ahogy nő a távolság közöttünk mindig rosszabb lesz.Ők azt várják hogy átállok az ő oldalukra mert szerintük az az életforma sokkal érdekesebb és jobb.Eszembe nem jut eladni magam az ördögnek.


2011. jan. 19. 14:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Mindenkinek joga van úgy élni, ahogy akar, egyébként meg egy felnött ember nem fog soha megváltozni.
2011. jan. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
ne erőltetsd rájuk!!!!!
2011. jan. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Bányai Károly ***** válasza:
88%
A keresztény vallás értéke abban rejlik, hogy példát mutat. Ezt tette Jézus is. Mindig, amikor eltértek ettől, pl. erőszakosabb térítések, inkvizíció, stb. csak baj lett belőle. Ez a legtöbb, amit te tehetsz értük, a viselkedéseddel, a felvállalt értékeiddel példát mutatsz nekik. Ha akarják, követik, ha nem, nem.
2011. jan. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindket oldalnak tiszteletben kell tartani a masik hitet, nem megszolni, raeroszakolni amit a masit hisz. Nem kell hangoztatni, csak elj az elkepzeleseid szerint, meg ahogy jol esik, ugyanez szol a szuleidre is.
2011. jan. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Állapodj meg velük: ők ne zargassanak téged emiatt, és te se erőltesd rájuk a vallásod. Hinni nem azt jelenti, hogy elutasítjuk az élet örömeit, sőt, azt jelenti, hogy maradéktalanul megéljük őket. Neked az az igazság, amiben te hiszel, nekik az, amiben ők. Fogadd el.
2011. jan. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%

Bányai Károly válasza a tuti. Én még annyit hozzátennék, mivel egy cipőben járunk, hogy imádkozz sokat értük,hogy felismerjék ők is a valódi értékeket az életben és, könyörögj megbocsájtásért nekik.

Az első válaszolóval abszolút nem értek egyet. Egy felnőtt ember is képes megváltozni, mindannyian változunk egész életünk során.Van aki tudatosan törekszik a fejlődésre(lelki fejlődésre)van aki tudattalanul teszi ezt.Az élet örökös változás. Csak Isten nem változik soha. Ő mindig ugyanaz volt/van/és lesz.

2011. jan. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Igen, imádkozz érettük. De miért gondolják a szüleid azt, hogy neked rossz? Hát ugyanúgy élsz, mint ők, eszel, iszol, élsz, stb. Csak plusz még Istennel is betöltekezel, amiből ők kimaradnak.

Meg tudod őket változtatni, de csak lassan és finoman. Mondj nekik példabeszédeket.


Örülök, hogy Isten ilyen embert küldött a szüleidnek. Mégis munkálkodik az Úr. Ez a te küldetésed, 2 lelket menthetsz meg és ez a leggyönyörűbb az életben.

Még nem láttam erre példát, hogy ateistáknak hívő gyereke van.


Szívből kívánok neked erőt, kitartást és örömet az életben!

2011. jan. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én szerencsére már sok hozzánk hasonlóval találkoztam, mármint,ateista szülőkkel kereszténnyé lett emberekkel. Nagyon nehéz ez így. Egyrészt folyton szembesülnünk kell a meg nem értettséggel/engem pl. gyerekkorom óta szentfazéknak csúfolnak/,hiányzik a támogatásuk, másrészt nagyon-nagyon sajnálom őket, hogy gondviselő, azaz Isten nélkül kell élniük,ami sivár élet,még akkor is ha ezt ők még nem érzik.

Én mindig úgy gondolok rájuk,mint akik a Sátán által létrehozott mátrixban élnek,nem látják a valóságot, fel kellene ébredniük. Ezért imádkozom folyton értük.

2011. jan. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Hát erről beszélek én is hogy nem értenek meg.Ami még nagyobb baj hogy még példával sem járhatok előttük mert mindjárt azt hiszik hogy ki akarom őket zökkenteni abból a melegségből és meg akarom fosztani tőlük azt ami nekik a legnagyobb bizonságot nyújtja(szerintük).Benne akarnak maradni abban a körben és érzésben ami vakká teszi őket.

Nem lehet velük semmi sem beszélni pedig ők a család kivel beszéljem meg a ránk tartozó dolgokat

2011. jan. 23. 19:21
 10/12 A kérdező kommentje:
Azt olvastam a Bibliában hogy mindenkit el kell veszitenünk ha az Úr szolgái akarunk lenni.Mindenki kövekkel dobál majd minket és a saját családunk lesz legjobban ellenünk.Nem hittem hogy eljön ez a pillanat.Most jöttem rá végig igy volt csak nem akartam elhinni s csak bebeszéltem magamnak amit hallani akartam.De ki az aki nem szeretné ha a családjával boldogan élhetne ilyen akadályok nélkül.
2011. jan. 23. 19:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!