Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet, hogy csak a nőkre...

Lehet, hogy csak a nőkre vonatkozik a házasságtörés?

Figyelt kérdés

Homérosz: Odüsszeia

Benne a főhős háromszor követett el házasságtörést, de mégis visszament a feleségéhez. A görögök nagy erénynek tartották, ha egy férfi megmutatta a férfiasságát, hogy minél több nőt tudott meghódítani és meghágni. Vajon béna férfi a keresztény férfi, ha nem tör házasságot?


2011. jan. 16. 12:38
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
A házasságtörés mindkét nemtől undorító. Én nem vagyok vallásos, de elfogadhatatlannak tartom, hogy ennyire sokak tartják szinte természetes dolognak.
2011. jan. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

az Odüsszeia tudtommal nem Isten szava,max irodalmi értéke van,szerintem ne alapozd rá az életedet.


A házasságtöréshez sem tudás sem ügyesség nem kell.Hogy béna-e az a férfi,aki nem tör házasságot?Sokkal ügyesebb,mert aki házasságtörő,az valamit nagyon elrontott a házasságában.Sokkal nehezebb egy jó házasságot fölépíteni és megtartani(ez férfias).Persze a jó feleségre is éppen ilyen nagy szükség van rá.


PEACE

2011. jan. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
6%
A férfiaknál ez természetes dolog. Erre az evolúció is bizonyíték rá. A nőknél nem természetes. De emberek vunk, mi tudunk megálljt parancsolni az ösztöneinknek.
2011. jan. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

egyrészt most keversz két kultúrkört.


Másrészt én régen olvastam az Odüsszeiát, de nem emlékszem benne házasságtörésre. Hol voltak benne?

2011. jan. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Bányai Károly ***** válasza:
Az antik felfogás szerint, ha a nővel más férfi hál, akkor a férjének a házastársi jogát sérti meg, nem pedig a nő sérti meg azt. Evolúciósan nem teljesen igaz a fentebbi állítás. Az igaz, hogy a férfinak érdeke, minél több nőben elvetni a magját, hogy azután mások neveljék fel helyette, de a nőnek is érdeke, hogy más férfi gyerekét neveltesse fel a férjével, hiszen azzal a saját génállományát erősíti. Kulturálisan pedig valóban nem szép dolog egyik részről sem, és tényleg ahhoz kell ügyesség, hogy valaki ne törjön házasságot.
2011. jan. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Bár sok a ribanc fattyú semmitérő faszi, de az igazi férfi onnan ismerszik meg, hogy olyan mint Jézus. Kedves, szeretet teljes, hűséges, megbízható, gondoskodó. A papság is egy sátáni közeg, és igazságtalan, önző. Nem tiszta emberek (pedofilok, bu*zik). Onnan tudod, hogy mi az igaz és helyes cselekedet, amit a másiktól is elvársz, azaz ha a nő teszi ugyanezt, simán helyesnek tartod. Az igazi férfinek van tartása, a ringyó faszi egy söpredék, nincs tartása, nem erős jellem és valószínű egy nővel sem tud bánni férfiként, egy nő sem boldog mellette, mert olyan önző, ostoba. Magyarán egy csőd emberileg, mindenhogyan. Az emberek által elismert emberektől is elvárja a nép, hogy makulátlan, erős jellem legyen. Határozott, hűséges és megbízható erős jellem. Manapság mindegyik nemnél bűn a házasságtörés. Szerinted milyen jó tett az, amivel a másikat becsapják, hazudnak neki?
2011. jan. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Na itt egy megbízhatatlan, egoista,tutyimutyi, gyenge jellemű faszi ilyen érveket hoz fel a jellemtelenségére, gyengeségére:


"A férfiaknál ez természetes dolog. Erre az evolúció is bizonyíték rá. A nőknél nem természetes. De emberek vunk, mi tudunk megálljt parancsolni az ösztöneinknek."

2011. jan. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Én azt tartom tutyimutyi férfinak, akit kihasznál a nő, más nőt meg sem bír i zélni. Ott áll a több gyerekkel mint egy szerencsétlen. Dehát nézőpont kérdése... A becsülettiprást mellőzzük, mert ne ítélj, hogy ne ítéltess.


Amúgy Jézus-nak sem volt gyereke, úgyhogy ebből hagyjuk ki őt.

A mai világban a kedves, szerető, hűséges, megbízható férfit jelölik melegnek, sajnos. Persze a boldog világban igen úgy van.


Visszatérve az Odüsszeiára kétszer biztos házasságot tört: KIRKÉ és Kalüpszó nimfa.

Akárki akármit mond ODÜSSZEUSZ férfi volt a javából.


Amúgy, lehet régen több felesége is volt egy férfinak.

2011. jan. 16. 16:57
 9/10 anonim ***** válasza:
13.34-36 Hiába pontoztak le, mert igazam van. Én tényként írtam a véleményem, nem a morális szempontokat vettem figyelembe. A te írásodban érződik a harag. És ezzel egy kicsit hiteltelen lettél. A két véleményt még 1 kalap alá se lehet venni. A második mondatom rá világít, h miért. Totál el vagy tévedve a sok marhával együtt. A kérdező nem világított rá milyen szemszögből nézzük a kérdést. Ha jogilag nézzük, akkor a férfi is követhet el házasságtörést. Ha erkölcsileg nézzük, nem nem helyes hűtlennek lenni. Én szerettem volna a 3. lehetőségre rávilágítani. De erre a szintre már kevesen képesek, mint ah te is. Nem igazak a vádjaid és a hsz-ed tele van sértődéssel és haraggal. Előbb magadon gondolkodj el, mielőtt bárki felett pálcát törnél. Feleslegesen ne támadj, főleg úgy h ha nem is érted miről van szó.
2011. jan. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A kereszténységben a férfiakra ugyanúgy vonatkozik a házassástörés tilalma, mint a nőkre. Nincs felmentés.
2011. jan. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!