Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A 10 parancsolatban a "Ne...

A 10 parancsolatban a "Ne ölj! " csak emberre vonatkozik? Vagy aki állatot öl, illetve húst eszik, az is bűnös?

Figyelt kérdés
2011. jan. 10. 22:23
1 2 3
 1/30 Mandula11 ***** válasza:
Ez jó kérdés. Ez még eszembe sem jutott. Valaki biztos tud majd adni jó választ. Várom én is.
2011. jan. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
80%

Természetesen csak emberre!

Az állatot vagy éelelmszerzés céljából öli meg az ember,vagy azért,mert kártékony vagy veszélyes az emberre,

Ha állatot ölni is tilos lenne,akkor nem csaphatnád agyon a szúnyogot,a legyet,az egeret, a patkányt stb.

2011. jan. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
A buddhizmus azt hiszem az a vallás, ahol minden élőlényre kiterjed a dolog. A biblia szerint az állatoknak nincs lelkük, így mennybe sem juthatnak pl. Innentől kezdve nem hiszem h bűn lenne. Plusz a bibliában is számos helyen esznek húst, és ha az bűn lenne, h megölöd, akkor a fogyasztása is az lenne.
2011. jan. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy lelkük nincs, de érzéseik igen. Érzik a félelmet, fájdalmat, amikor megölik őket.
2011. jan. 10. 22:44
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Miért ember nem lehet veszélyes és kártékony?
2011. jan. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
48%
Én csak azt mondtam, h a BIBLIA SZERINT nincs lelkük... személy szerint ezt hülyeségnek tartom, mert igenis van lelkük, akárki akármit mond. De a 10 parancsolatot kérdezted, ami a keresztény egyház sajátja és az pedig nem tartja csak eszköznek az állatokat... még mielőtt kiforgatnád a szavaimat és érzéketlen állatgyűlölőként lepontoználak. Inkább azért pontozzanak le, mert a Bibliát nem tartom hitelesnek :P
2011. jan. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
74%

Isten az állatokat az embernek adta. (Erre utal az, hogy adjon nekik nevet, elvonultak az ember előtt.) Azt mondta, hogy uralkodjon rajtuk.

Egyes pontokon azt mondta, hogy adjon állatáldozatokat.

Káin azért ölte meg Ábelt, mert Isten jobban elfogadta tőle az állatáldozatot, mint az ő növényáldozatát.

A törvényekben csak annyi kikötés van, hogy megölheti, megeheti a tiszta állatokat, de a vérüket folyassa ki, azt ne egye meg, mert a vér az élet.

2011. jan. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

utolsó :P

Én biztos nem pontozlak le, pont ezért vetettem fel kiindulópontnak a 10 parancsolatot, mert szerintem az emberek kifelejtenek belőle magukon kívül minden más élőlényt. Ha ellepi a lakást valami kártékony bogár és kénytelen vagy kiirtani, szerintem más, mint amikor szükségtelenül megölnek egy kisborjút, mert épp arra fáj a foguk.

2011. jan. 10. 22:57
 9/30 A kérdező kommentje:
22.51-esnek ment a komment :)
2011. jan. 10. 22:58
 10/30 anonim ***** válasza:
37%
Ne a 10 parancsolat szerint éljetek, hanem a ptk szerint!
2011. jan. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!