Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A 10 parancsolatban a "Ne...

A 10 parancsolatban a "Ne ölj! " csak emberre vonatkozik? Vagy aki állatot öl, illetve húst eszik, az is bűnös?

Figyelt kérdés
2011. jan. 10. 22:23
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Last OneLeft.

Értem, mire gondolsz, előbb-utóbb mindenki belátja majd.

Csak esetenként jól jön, ha mutat valaki egy másik nézőpontot is.

2011. jan. 11. 12:18
 22/30 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


Szia!


A NE ÖLJ parancsolat azt jelenti: ne álljunk bosszút magunkért, ne fizessünk gonosszal a gonoszért, sőt szeressük ellenségeinket, azaz a magunk részéről igazságot és jót cselekedjünk irántuk, a nekünk okozott sérelem ellenére is (Róma 12:17–21). Jézus magyarázata szerint (Máté 5:21–22) bűn haraggal, gyűlölködő, megvető szavakkal, vagy pedig tettel – testi sértéssel és életet kioltó öléssel – válaszolni a minket ért igazságtalanságokra, sérelmekre. A saját életünk ajándékát is becsüljük meg azáltal, hogy nem a pillanatnyi kívánságokat követjük életmódunkban és szokásainkban, hanem a természet törvényeit igyekszünk megismerni és követni, hogy így megőrizzük egészségünket, és a legjobb teljesítőképességgel szolgálhassunk Istennek és egymásnak. Ez a parancsolat vonatkozik a szenvedők és nyomorgók elhanyagolására önzésből vagy közömbösségből, az élvezet hajhászására, a szükségtelen nélkülözésre és az egészséget veszélyeztető, mértéktelen munkára is.


A Biblia nem tiltja az állatok megölését, de különbséget tesz tiszta és tisztátalan állatok közt. Csak a tiszta állatokkal lehetett áldozatot bemutatni, és csak azok fogyasztását engedte meg Isten az Özönvíz után. Az ember eredeti tápláléka a Biblia szerint a gabonafélék és gyümölcsök voltak, a zöldségeket a bűn rontása kapcsán ajánlja a Szentírás. Én úgy gondolom akinek van lehetősége érdemes visszatérni ehhez a táplálkozáshoz, nagyon sok jó tapasztalatunk van ennek kapcsán.


Ha részletesen érdekel a téma ajánlom figyelmdbe a gödöllői Bibliaház honlapján az Életmód menüpontot:

[link]


Üdv. Péter

2011. jan. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm, Péter, a választ, én már vissza is tértem.
2011. jan. 11. 12:30
 24/30 Bretso ***** válasza:
36%

"Értem, mire gondolsz, előbb-utóbb mindenki belátja majd."


Tévedsz. Vannak, akik nem spirituális blabla alapján élik az életüket. Akkor nem fogok húst enni, ha nem lesz rá pénzem, de addig igen. Azért, mert szeretem, isteni finom. Nem érdekel, hogy szerintetek halálfélelmet eszek, ha engem valaki zöldségekre akarna fogni az lehet a tányérban végezné rövid idő alatt.


Engem nem zavar bármiben is hisztek, de ez a felsőbbrendű stílusotok bicskanyitogató. Hmmm... biztos az állathústól lettem agresszív, na sebaj, megyek eszem, most helyettetek is.

2011. jan. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
Egészségedre! :)
2011. jan. 11. 16:11
 26/30 Hoffman József ***** válasza:
0%

A Tízparancsolatban az is szerepel például, hogy "Ne paráználkodj!"

Márpedig ez sem vonatkozik állatokra. Ugyanúgy, ahogy lopni és hazudni sem lehet állatoknak.

A Tízparancsolat tehát emberekre vonatkozik.

Azonban éppenséggel nem a keresztyénekre, mert a mózesi Törvény Jézus Krisztussal eltöröltetett a számunkra. Az igaz, hogy az Újszövetség irataiban ezekből 9 újra megerősítésre került, de ezek már nem a Tízparancsolat rendelkezései!

2011. jan. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
69%

Szia Hoffman József!


Nagyon érdekes amit a Tízparancsolatról írtál. Levezetnéd ezt a 9-et ami újra megerősítésre került, illetve mi az ami nem, és miből gondolod, hogy ezek eltörlésre kerültek?


Üdv. Péter

2011. jan. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Mondjuk a nem vonatkozik az állatokra azért nem stimmel. A kérdés nem az volt, hogy állat ölhet-e állatot. Ahogy tudom a ne paráználkodjba benne van az is, h állattal se fajtalankodj. De lehet én tudom rosszul.
2011. jan. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 Lebannen ***** válasza:

Ha elfogadjuk a lélek létezését,akkor a tudat,és az érzések is a lélek velejárói.Amint a lélek eltávozik (halál),a tudat és az érzések is eltűnnek.Szóval,ha az állatoknak vannak érzéseik,akkor lelkük is kell legyen.

Viszont,ha nem fogadjuk el a lélek létezését,akkor a kérdésnek sincs értelme.

2011. jan. 12. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

Hoffmann József válaszához:

Bocsi, kicsit offtopic leszek, de Jézus maga mondja, hogy nem azért jött, hogy eltörölje a parancsolatokat, hanem hogy megerősítse.

A többieknek:

Jézus úgy foglalta össze a parancsolatokat, hogy "Szeresd az Urat teljes szívedből, teljes erődből, teljes lelkedből és teljes elmédből, és szeresd a te felebarátodat mint magadat." A Tízparancsolatok közül az első négy arról szól, hogy hogy szeressük Istent, a másik 6 pedig arról, hogy hogy szeressük embertársainkat.

2011. jan. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!