Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A 'Ne ölj! ' parancsolat a...

A 'Ne ölj! ' parancsolat a szúnyogokra is vonatkozik?

Figyelt kérdés
2010. júl. 5. 00:01
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
96%
Nemtudom, de ha igen akkor a pokolra jutok, mert kb. 200 szúnyogtetem hever a parkettámon, tehát mehetek is a partvisér:D és csak bátorítani tudok másokat is. ÖLJÉTEK ŐKET!!! Gerinctelen vérszívó undorító lények.
2010. júl. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%
És a baktériumokra vonatkozik? Ha igen, akkor nincs antibiotikum se..
2010. júl. 5. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen, és a szúnyogok be is tartják. Csupán vért szívnak.
2010. júl. 5. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
93%

szerintem akkor már én is a pokol tüzé fogok égni ha a szunyogokat se lehet ölni

most is ugy megycsípett mint állat

én kinyírom az összeset, van konnektoros szunyogirtó, Chematox, meg itt a kezem és ütögetek meg fújok meg ütögetek és fújok

2010. júl. 5. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
100%
A tízparancsolat eredetileg a zsidóknak szólt, amiben az újkori fordítás a +felebarát+ ferde szót kapta a +fajtárs+ eredeti szó helyett. Tehát ez is csak a fajtársra (ill mai fordításban felebarátodra) vonatkozik. Nem az állatokra és növényekre ... különben éhenhalnál :)
2010. júl. 5. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
77%
Isten az allatokat es novenyeket az ember segitsegere adta. Ok ertunk vannak, nem mi ertunk. Ez nem "oles". Ez a parancs emberekre vonatkozik.
2010. júl. 5. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
A Tízparancsolat "ne ölj" parancsolata az emberek ember általa jogtalan megölését tiltja.
2010. júl. 5. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
konnektoros szunyogirtó ittis befigyel x'dd
2010. júl. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
77%

"Isten az allatokat es novenyeket az ember segitsegere adta. Ok ertunk vannak, nem mi ertunk. Ez nem "oles"."


na például ez a bajom a keresztényekkel. úgy gondolják,felsőbbrendű faj vagyunk,pedig csak egy a sok közül,akinek sikerült felemelkedni. akkor nyugodtan vágjuk agyon a gyerekeink kutyáját,macskáját,hörcsögét mert az nem ölés.

egy esetben tudom elfogadni a gyilkosságot mind ember és állat felé: ha felénk olyan szintű ártó szándékkal közelednek,hogy másképp már nem tudnánk kivédeni,illetve ha az életben maradáshoz szükséges a dolog.(ezt teszi pl tigris,krokodil: nem öl feleslegesen,csak ha muszáj) láttatok már pl csirkegyárat? az már túl megy a határokon,mert feleslegesen szenvednek az állatok.érdekes módon nagyanyáink még megéltek a házi baromfitartásból.


a szúnyogok is ide tartoznak,ártó szándék. de én is csak akkor ütöm le,ha sok van és már tíz sebből vérzek. nem használok még irtót sem,csak riasztó füstölőt.

2010. júl. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
33%

tudatosan ne ölj, szerintem azt jelenti. és az teljesen mindegy, hogy mit. növény nem számít. állat viszont igen, tehát az sem jó, hogy az embereket nem bántod ugye, de direktbe ölöd a szúnyogot. én pl. ellegyezgetem csak, de nem lecsapom. és szúnyogháló bejön. :)


üdv

25/F

2010. júl. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!