Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az 5 parancsolat?

Mi az 5 parancsolat?

Figyelt kérdés
légszi sorba írjátok le... (sürgős)
2011. jún. 20. 15:04
1 2
 1/11 napietus ***** válasza:

1. Vasárnapot és kötelező ünnepeket szentmisével és pihenéssel szenteld meg.

2. A pénteki bűnbánati napokat és a parancsolt böjtöket tartsd meg:

3. Évente gyónjál és legalább a húsvéti időben áldozzál.

4. Házasságodat az Egyház törvényei szerint kösd meg és gyermekeidet katolikus módon neveld.

5. Az Egyházat anyagi hozzájárulásoddal is támogasd.

2011. jún. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
az utolsó parancs elég köcsögnek tűnik nekem
2011. jún. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 napietus ***** válasza:
szerintem nem az. én tevékenykedek a helyi karitász-ban, mi sem tudnánk a rászorulókon segíteni, ha nem lenne az egyháznak pénze a hívők adományaiból.
2011. jún. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
az oké, hogy támogatás, de ezt nem parancsolni kéne nem? hanem önkéntesen
2011. jún. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 napietus ***** válasza:
ennyi erővel a vasárnapi szentmise látogatás meg pihenés is önkéntes, tehát nem kéne parancsolni :) de egyébként szerintem mindegyik parancs annak jó, aki megtartja. az ötödik is, mert adni jó. én úgy vagyok ezzel, kívánom magamnak és mindenkinek, hogy ő adhasson mindig az egyházának és ne neki kelljen az egyháza adományait kérnie.
2011. jún. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
egyet értek, csak ez így olyan hatású, mintha az lett volna mondva hogy akkor cstlakozhatsz, ha adod a pénzt. értem, hogy persze nem kötelező, de ha már parancsnak hívják...
2011. jún. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 napietus ***** válasza:
ja, anyagi támogatásról van szó, tehát nem feltétlenül pénzre kell gondolni itt. pl. nálunk van egy néni, aki egész évben viszi a virágokat a templomba a vázákba, mindig ami nyílik a kertben. tehát ezzel szerintem ő eleget tett az "anyagi támogatás"-nak. de van ilyen nagyobb tételben is, például egy tüzépes beszerzési áron ajánlotta fel a faanyagot a templomtető felújátásához, az ács azt kérte, hogy csak a munkásait fizessük ki, ő maga ingyen dolgozik. szóval ezek is szerintem ide tartoznak.
2011. jún. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
értem.
2011. jún. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
26%

Én tízről tudok, inkább ezt kellene komolyan venni, mert ez ISTEN IGÉJE:


1.

Ne legyenek néked idegen isteneid én előttem.


2.

Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, a melyek fenn az égben, vagy a melyek alant a földön, vagy a melyek a vizekben a föld alatt vannak.

Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr a te Istened, féltőnszerető Isten vagyok, a ki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyediziglen, a kik engem gyűlölnek.

De irgalmasságot cselekszem ezeriziglen azokkal, a kik engem szeretnek, és az én parancsolatimat megtartják.


3.

Az Úrnak a te Istenednek nevét hiába fel ne vedd; mert nem hagyja azt az Úr büntetés nélkül, a ki az ő nevét hiába felveszi.


4.

Megemlékezzél a szombatról, hogy megszenteljed azt.

Hat napon át munkálkodjál, és végezd minden dolgodat;

De a hetedik nap az Úrnak a te Istenednek szombatja: semmi dolgot se tégy azon se magad, se fiad, se leányod, [se] szolgád, se szolgálóleányod, se barmod, se jövevényed, a ki a te kapuidon belől van;

Mert hat napon teremté az Úr az eget és a földet, a tengert és mindent, ami azokban van, a hetedik napon pedig megnyugovék. Azért megáldá az Úr a szombat napját, és megszentelé azt.


5.

Tiszteld atyádat és anyádat, hogy hosszú ideig élj azon a földön, amelyet az Úr a te Istened ád te néked.


6.

Ne ölj.


7.

Ne paráználkodjál. (Az eredetiben: Ne légy házasságtörő.)


8.

Ne lopj.


9.

Ne tégy a te felebarátod ellen hamis tanúbizonyságot.


10.

Ne kívánd a te felebarátodnak házát. Ne kívánd a te felebarátodnak feleségét, se szolgáját, se szolgálóleányát, se ökrét, se szamarát, és semmit, a mi a te felebarátodé.

2011. jún. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2011. júl. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!