Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent a harmadik parancso...

Mit jelent a harmadik parancsolat?

Figyelt kérdés
Manapság ez miért fontos számunkra?
2010. ápr. 19. 15:52
 1/8 anonim ***** válasza:
5%

éljen, éljen!

úúgy hiányoztatok

2010. ápr. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
28%
Azt hogy Vasárnap meg amikor kell elmégy a templomba és jobb esetben azt hallgatod hogy élj jókeresztény módjára, meg ilyesmit. Rosszabb esetben pedig azt hallgatod hogyan voksolj jókeresztény módjára.
2010. ápr. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
8%
Azt jelenti, hogy nem kell jehovázni úton-útfélen! Mert az nem Isten neve.
2010. ápr. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Töltsd le, itt egy lelkitükör:

[link]

Tanulmányozd át!

2010. ápr. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
16:20-asnak küldeném. Ha van Bibliád, vagy akit érdekel, annak is írom, az lapozza fel a Zsoltárok 83. fejezet 19. versét, aki még a saját szemének se hisz az hülye:)
2010. ápr. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%

Szia!


Sajnálom, hogy nem írtad ide, hogy pontosan melyik parancsolatra gondolsz, a Bibliában találhatóra, vagy a katolikus verzióra.


A Bibliában található 3. parancsolat:

3. Az Úrnak a te Istenednek nevét hiába fel ne vedd; mert nem hagyja azt az Úr büntetés nélkül, aki az ő nevét hiába felveszi.


Ez azt jelenti, hogy Isten nevét csak akkor ejtsük ki, ha jelenlétének tudatában hozzá szólunk, vagy róla beszélni kívánunk – őszintén, komolyan, méltó módon. Mindent a legteljesebb tiszteletben tartsunk, ami Isten bölcs, hatalmas és tökéletes lényével összefügg. Így például az istentiszteleti helyet, szolgálatot stb.

Bűn mindennemű káromlás Isten neve iránt, mert ez ugyanannyi, mint személyének a tényleges bántalmazása, mivelhogy Ő élő, mindenütt jelenvaló Isten, aki hallja, amikor a nevét kimondjuk! Bárminémű tiszteletlenség a személyével és tiszteletével összefüggő dolgok iránt, a bűn jellegzetes fölényeskedését, könnyelműségét, felülkerekedési, becsmérlési vágyát fejezi ki a nála jobb és igazabb iránt.


Ha a katolikus verzióra gondoltál:

3. Az Úr napját szenteld meg!

Ez azt jelenti, hogy hat napon át szorgalmasan, lelkiismeretesen tegye az ember minden dolgát. Isten törvényadó szava iránti tisztelete és a személye iránti szeretet jusson kifejezésre viszont a hetedik napi nyugalom parancsának teljesítésében. Teljes igyekezetével törekedjék az ember arra, hogy a hatodik napon befejezze – rendben, szépen – heti munkáját. Így lépjen be mindenekelőtt egy lelki "nyugodalomba" (Zsidók 4:11). Isten parancsa arra irányul, hogy az ember elégedetten pillanthasson vissza heti munkáira, mint ahogyan Ő is ezt tette a teremtés munkája utáni hetedik napon. Szükséges minden bűnt elrendezni Istennel és egymással, hogy igazi, lelki nyugodalmat biztosítsunk magunknak is, és egymásnak is. Isten igazi örömünnepnek szánta a hetedik napot, amit vele való egyéni közösségre, és "szent gyülekezésre" (közös istentiszteletre), valamint egymással és a természettel való közösségre, ezenkívül jó cselekedetekre fordítson az ember.


Üdv. Péter

2010. ápr. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

aki még a saját szemének se hisz az hülye:)

82%-


Jehova tanui miért személyeskednek? Nincsenek érveik?



http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__7..

2010. ápr. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az Úr napját szenteld meg!" Ebben sehol nem szerepel az, hogy feltétlenül templomban kell megszentelni ezt a napot.



Nem is szerepelhet. Amikor ez a szöveg keletkezett, még a jeruzsálemi templom sem épült föl. De a zsidóság legszentebb törvényeinek egyike volt a szombat megtartása. Amit változtattunk ezen, azt Jézus Krisztus személyére való tekintettel változtattuk. A vasárnap lett ünnep azért, mert Jézus Krisztus, az Úr, akkor támadt föl. A munkaszünet természetesen ma is hozzátartozik ehhez. Ez ma nem sabbatizmus, nem mechanikus parancs. Nem határozzuk meg tehát, hogy hány lépést szabad megtenni, hiszen nem azon van a hangsúly elsősorban, hogy ne dolgozzunk. Sokkal inkább azon, hogy Istenre figyeljünk. Az életünk ritmusában legyen csönd, legyen idő rá is. És ehhez a templomba járás is hozzátartozik. Az embernek gyakran szétesik az élete, ez igaz. Nehogy azt gondoljuk, hogy amikor a katolikus egyház ezt kívánja tőlünk, akkor nem tudja, hogy milyen hajszoltságban él a mai ember. Még a saját élelmünk megvásárlására sem találunk időt hétköznap, és örülünk, ha a sokszor szidott áruházakban be tudunk vásárolni vasárnap egy hétre a családnak.

2010. ápr. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!