Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt olyan aki Jehova...

Van itt olyan aki Jehova Tanúja. A mamám is ezt a vallást tanulja én is jártam de valahogy mindig abba maradt. Hogy vehetném rá a párom hogy ő is tanuljon vagy legalább foglalkozzon vele? Nélküle engem se érdekel.

Figyelt kérdés
2009. jan. 29. 16:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
66%
Örülj neki, hogy ő még nincs megfertőzve. Bízzunk benne, hogy te sem leszel.
2009. jan. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
27%

Ez a "fórum" nem a legalkalmasabb arra, hogy ezt megvitassuk.

Erőltetni, nyomást gyakorólni rá semmiképpen nem szabad. Minden egyes embernek a - házasságban is - alapvető, elidegeníthetetlen joga, hogy hihessen abban, amiben akar. Ez a szabad akarat lényege.

Ez ideális esetben a párodra is vonatkozik, vagyis Ő sem szabhatja meg a Te szellemi identitásodat. Persze, nagyon hasznos, ha a család egy világnézeten van, és érdemes is erre törekedni, főleg ha fontos az illetőknek a vallás. De nem szabad CSAK AZÉRT egységre törekedni, mert a másiknak tetszeni akarsz. Az ilyen "egység" nem valódi, csak képmutatás, és erre nem szabad a kapcsolatot építeni!


Igenis őszintén (DE SZELÍDEN) fel kell vállalni mindenkinek a meggyőződését, mert különben hiteltelenné, képmutatóvá válik, és talán ez még a mai világban sem erény! Ha másként nem megy, akkor a példáddal hass a párodra. Igaz idő, de tisztességes, mindenféle kényszermentes érvelés.


Tehát ha kihagyod a számításból a szellemi függetlenséged tényét, és hamis egységre törekszel, hibát követsz el.

Persze még megteheted, hogy mindenáron hibát keresel a Tanúk világnézetében, és ha úgy érzed találtál, megnyugtatott lelkiismereteddel élhetsz tovább.

Kérdés: valóban ők-e a hamis próféták

Egy Tanú

2009. jan. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
58%

[link]

Mielőtt tagja leszel egy ilyen gyermeteg vallási szektának, olvasd el a fenti wikipédia bejegyzést.

2009. jan. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
17%

"Mások sértegetése" nem biztos, hogy nyerő húzás.

Egyébb vélemény, vagy esetleg kifejtenéd mi benne a "gyermeteg"? Vádaskodni a legkönnyebb. Persze egy másik kérdésben.

Mellesleg a kérdéshez képest OFF!

2009. jan. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
34%
Helyesbítek ! Minden vallás gyermeteg. Hihetetlen, de komolynak beállított fikciókra épülnek. (Lásd : Szent Lélek megtermékenyítette Máriát, aki ettől szűz maradt. Ha ilyet egy nő a mai korban állítana magáról, gondolom sejthető, milyen jelzős szerkezetet akasztanának rá... na de 2000 évvel ezelőtt...)
2009. jan. 30. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
17%

Majd elfelejtettem.

A kicsinyesség példája a nemtetsző vélemények lepontozása, így próbálják egyesek, mások vélményét megsemmisíteni. Nem a kézikonok nyomogatásával kell fölénybe kerülni, mert az pusztán gyermeteg, kisstílű bosszú. De ha valakinek ez lelki orgazmust okoz, a Bibliában biztos talál rá megfelelő igazoló passzust. Rajta nyomkodók lehet klikkelni...

2009. jan. 30. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
25%

Igen, nekem sem szokott jól esni, ha pl. egy alapos kutatás eredményét lepontozzák, főleg ha tudom, hogy igaz, amit írok.

Persze, ha a hozzászólás inkább mások sértegetése, az érvelés helyett offolás...

2009. jan. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
36%

Szegény pasi...

ne csodálkozz, ha elhagy vagy megcsal. Most komolyan.


Na lehet lepontozni...

2009. jan. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
36%

Persze ha tudnátok miről beszéltek! De nem tudjátok, mert a gyakorlat nem ezt mutatja.

És bizony eléggé félrevezető és álságos, ha olyanok beszélnek valamiről, akik a kötözködésen kívül mást nem tudnak adni, mert nem értenek a tárgyhoz.

2009. jan. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
40%

Az ellenzőknek egy idézet, hogyan tekintették az első századi újonnan megalakult keresztény gyülekezetet: 

"De helyénvalónak gondoljuk, hogy tőled halljuk, mik a gondolataid, mert bizony ami ezt a szektát illeti, ismeretes előttünk, hogy mindenütt ellene beszélnek.” Cselekedetek 28:22

Tehát nem lep meg minket a negatív vélemény. Jézus beszélt arról is hogy igaz követőit gyűlölni fogja a világ: "Nekik adtam a szavadat, de a világ gyűlölte őket, mert ők nem része a világnak, mint ahogy én sem vagyok része a világnak." János 17:14


Egy vallási enciklopédia kijelenti: „Az emberi élet sajátosan igényli, hogy megkülönböztethesse a valót a valótlantól, az erőteljest az erőtlentől, a valódit a félrevezetőtől, a tisztát a fertőzöttől, a világost a zavarostól, valamint a két véglet közötti árnyalatokat is” (The Encyclopedia of Religion). Ennek az igénynek a kielégítése érdekében az emberek már régóta keresik az igazságot. Minél inkább Jehovára irányult a kutatásuk — akiről a zsoltáríró azt mondja, hogy ő az „igazságnak Istene” —, annál közelebb jutottak az igazság megtalálásához (Zsoltárok 31:5).


Jehova neve szó szerint azt jelenti, hogy ’előidézi, hogy legyen’ (1Mózes 2:4). Tehát már a nevének jelentése is teremtői mivoltára és szándékára hívja fel az ember figyelmét. A Jehova név ismerete és használata tulajdonképpen az igaz vallás egyik ismertetőjele. Jézus nyíltan elismerte ezt a tényt, amikor Istenhez intézett imájában a követőire utalva ezt mondta: „megismertettem velük a nevedet, és meg is fogom ismertetni, hogy a szeretet, amellyel engem szerettél, bennük legyen, én pedig ővelük egységben” (János 17:26).


Ezért jó dolog a Biblia tanulmányozását elkezdeni: -egyrészt különbséget tudsz majd tenni az igaz és a hamis között

-valóban azzal a vallásszervezettel veszed fel a kapcsolatot amelyről Jézus azt mondta hogy megismerteti Atyja nevét a tanítványaival

-És azért is mert jó magaviseleted által, ahogy kezded felölteni a krisztusi egyéniséget másokat is a példád követésére fogsz ösztönözni, ebben az esetben a párodét.Kolosszé 3:10 ezt mondja:"...Vetkőzzétek le a régi egyéniséget a cselekedeteivel együtt, és öltsétek magatokra az új egyéniséget, amely pontos ismeret által újjátétetik Annak képmása szerint, aki teremtette."

Van akiket a családon belül érdekel a "szó" tanulmányozása, azaz a Bibliáé, másokat nem. Hasonló a te helyzeted is. Nézd meg, mi a Biblia tanácsa ilyenkor: "Hasonló módon, ti feleségek, rendeljétek alá magatokat a férjeteknek, hogy ha vannak olyanok, akik nem engedelmeskednek a szónak, ők a feleségük viselkedése által szó nélkül is megnyeressenek, miután szemtanúi voltak mélységes megbecsüléssel párosult tiszta viselkedéseteknek." 1 Péter 3:1,2


A Biblia tanulmányozása a Tanúkkal fog pontos ismeretet adni neked milyenek is ők, s kizárólag Bibliára alapozott tanításaik, nem valamelyik internetes oldal, melyen valótlan állításokat és részigazságokat fogsz találni.


Végül egyik kiadványunkban kis buzdítást találsz amely segít a döntéshozatalban:


AZ ISMERET ÉS A JÖVŐD


"17 Ha vonzónak találod a paradicsomi életet, ne engedd, hogy bármi is visszatartson az Isten ismeretének megszerzésétől. Ő szereti az emberiséget, és végrehajtja majd az ahhoz szükséges változtatásokat, hogy paradicsommá váljon a föld. Végtére is, ha hatalmadban állna véget vetni a világban oly általános szenvedésnek és igazságtalanságnak, nem tennéd meg? Vajon Istentől kevesebbet várnánk el? A Biblia valójában élénk színekkel ecseteli azt az időt, amikor Isten megszünteti e háborúság gyötörte rendszert, és tökéletes, igazságos uralmat állít helyére (Dániel 2:44). De a Biblia sokkal többet tesz annál, mint hogy beszámol nekünk minderről. Azt is elénk tárja, hogyan maradhatunk életben, hogy ott legyünk Isten megígért új világában (2Péter 3:13; 1János 2:17).


18 Az Isten ismerete ezenfelül már most is sok mindenben javadra válhat. Az élet legmélyebb és legnyugtalanítóbb kérdéseire is válaszol a Biblia. Ha elfogadod vezetését, segítséget kapsz ahhoz, hogy barátságot építs ki Istennel. Micsoda nagyszerű kiváltság! Ez pedig lehetővé teszi, hogy olyan békének örvendj, amilyet csak Isten tud megadni (Róma 15:13, 33). Amikor kezded befogadni e létfontosságú ismeretet, életed legjelentősebb és leghasznosabb törekvésében teszed meg az első lépéseket. Soha nem fogod megbánni, ha elsajátítod az Isten ismeretét, amely örök élethez vezet."


Hasznos kutatást, tanulmányozást kívánok neked:

egy Jehova Tanúja

2009. febr. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!