Mit jelent, hogy utolsó halálunk után kezdődik a valós univerzumi élet? Mit fogunk ott tevékenykedni?
kedves aszinkronforgogep.
Mit tudunk? Tudjuk, hogy vagyunk(van tudatunk). Tudjuk, hogy a tudatunkban mentális képsorként jelenik meg egy világ(mint álom idején, hiszen ott itt mentálisan vetül az elménkre a gondolatsor). Minden egyes megjelenés a megfigyelőtől függ, azaz relatív. Ha valamire nem koncentrálunk, az számunkra éppen nem létezik. Mi ebből a következtetés? Hogy a világ az elménkben jelenik meg, és az elménk elsődleges az anyaggal szemben. Tehát nem különálló, hanem "felette álló", szóval kapcsolat az van.
De az ember feltételezi, hogy van kívül egy világ, és ezzel az anyagot rakja meg irányító szerepbe...és ez a felesleges feltételezés, mert itt abból építünk logikai úton, amivel érintkezni sem tudunk...az én esetemben pedig abból, amit valójában tudunk. :)
üdv
25/F
LastOne.Left
"Tudjuk, hogy a tudatunkban mentális képsorként jelenik meg egy világ(mint álom idején, hiszen ott itt mentálisan vetül az elménkre a gondolatsor)."
Itt az első bukta. A folyamat nem olyan, mint lo idején. Álmunkban teljesen másképp működik az agyunk. Akkor nem tapasztal, hanem felépít egy világot.
"Ha valamire nem koncentrálunk, az számunkra éppen nem létezik."
De attól még létezik. Ha elbambulsz, nem figyelsz a feléd száguldó féltéglára, hamar visszazökkensz a valóságba.
"Mi ebből a következtetés? Hogy a világ az elménkben jelenik meg, és az elménk elsődleges az anyaggal szemben. Tehát nem különálló, hanem "felette álló", szóval kapcsolat az van."
Épp ezért hibás a feltételezés.
"De az ember feltételezi, hogy van kívül egy világ, és ezzel az anyagot rakja meg irányító szerepbe..."
És milyen helyesen! Már ennek a felöttes tudatnak a létét pusztán azzal cáfolni lehet, hogy az ember magatartása befolyásolható, vagy gyökeresen átalakítható például kémiai anyagokkal, műtétekkel. Kezdve az egyszerű antidepresszánsoktól a lobotómiáig.
"itt abból építünk logikai úton, amivel érintkezni sem tudunk...az én esetemben pedig abból, amit valójában tudunk."
És miként tudsz valamit valójában, ha egyszer képtelenek vagyunk, tehát nyilván te is, érintkezni. Csak feltételezel. Ráadásul azt is rengeteg dolog figyelmen kívül hagyásával, vagy azok ismeretének hiányával. Ez nem tudás, hanem annak hiánya.
"A folyamat nem olyan, mint lo idején."
*mint álom idején.
Kedves LastOneLeft!
NAGYON sokat gondolkodtam a dolgokon, amiket korábban és most is írtál, az utóbbi pár hétben csak ezek járnak a fejemben.Pár dolgot már megértettem, köszönöm a segítséged ebben.
25/F
Te annyira okostojásnak akarsz tűnni!
"nem tagadom, nekem megmutatva lett,"
Ki mutatta meg neked? Mikor? Hogyan? Mivel, hogyan győzött meg, hogy ennyire biztosan Igaznak, szinte Tényként állítod be azt, amit előtte írtál, illetve korábbi, más kérdésekre adott válaszaidat is tényként közlöd? Érdekelne ez a titkos forrás, ha felfednéd. :)
A.
"Van egy olyan az embereknek hogy logika. Bár igaz a logika ezer irányba mehet, de ha megvan mellé a józan ész, és a való igazság tudni akarása, az egyszerűség elve, akkor ki lehet ezeket következtetni..."
Már ne is haragudj, de ezeket nem lehet logikával kikövetkeztetni!
Szerintem ezt senki sem tudhatja! Innentől kezdve bármilyen megállapítás csak spekuláció és egyéni vélemény. Ne is próbáljátok úgy beállítani, mintha az örök tudás egyetlen ismerői lennétek.
aszinkronforgogep. :P
Azt hiszem nem figyeltél. Nem letagadom az anyag létét, hanem egyszerűen azt "tagadom le", hogy van kívül is egy világ. Én azt mondom a világ az elménken belül van, de per pillanat mi csak annyit érzékelünk abból, amit megengednek nekünk az érzékszerveink, persze ezt kiterjeszthetjük. Nem mondtam, hogy az anyag nincsen befolyással ránk, hiszen kapcsolatban vagyunk azzal, csupán azt mondtam, az elménk az anyag felett áll, így minden úgy van, ahogyan mi gondoljuk, hisszük, de mivel mi azt hisszük, hogy az anyag elsődleges, ezért nem tudunk per pillanat felé kerekedni komoly szinten, de "kicsiben" sokaknak megy ez már. Amúgy ha jól megfigyelted, s mivel én a tudatot tartom elsőrendűnek, ezért kikövetkeztetheted, hogy a világ "létezéséért" egyetlen Tudat/Elme felelős ez a meglátás szerint. Szóval azért is nem tudunk túl látni a dolgokon, mert csak a kézzel fogható anyagban hiszünk, azt gondoljuk abból vagyunk, hogy az kívül van hozzánk képest, függetlenül attól, hogy Isten teremti vagy sem.
Egyébként teljesen mindegy, hogy álom az teremtő folyamat vagy sem, az az elménken belül jelenik meg mentális képsorként, ahogy a megérzékelt anyag is, hiába lenne esetleg kint(anyag) is valami.
"Itt az első bukta. A folyamat nem olyan, mint lo idején. Álmunkban teljesen másképp működik az agyunk. Akkor nem tapasztal, hanem felépít egy világot."
Bocsánat, de az elménk("Én") álom idején is tapasztal, ahogyan ébrenlét alatt is.
"De attól még létezik. Ha elbambulsz, nem figyelsz a feléd száguldó féltéglára, hamar visszazökkensz a valóságba."
Vajon mély alvás idején felébredsz e, ha ilyen történik? az tiszta sor, hogy reggel megérzed a fájdalmat, de TE, és hangsúlyozom TE számodra nem létezett a fájdalom alvás idején, hiába történt meg. Illetve ez idő alatt az agy és az érzékek is működnek, de tapasztalat az nincs, pedig kéne lennie, mégis valami miatt megszűnik az érzékelés. Sőt ha ellenállunk e dolognak(alvás), még a szervezetünket is tönkretesszük, vagyis meghalunk. Gondolom a válasz az lenne, hogy az agy ekkor rendszerezi a napi dolgokat, vagy ilyesmi...de már az érzékelés pillanatában megtette, hiszen akkor nem tudtunk volna érzékelni.
"És milyen helyesen! Már ennek a felöttes tudatnak a létét pusztán azzal cáfolni lehet, hogy az ember magatartása befolyásolható, vagy gyökeresen átalakítható például kémiai anyagokkal, műtétekkel. Kezdve az egyszerű antidepresszánsoktól a lobotómiáig."
Jó lenne elemezni, akkor, hogy valójában miféle állapotot képvisel az a bizonyos kinti világ. Hogyan néz ki igazából. Azt ugye tudjuk, hogy a valóságot bontja le nekünk az érzékszervünk. Hogyan lennénk akkor képesek érzékelni a valóságot, hogy biztosat mondhassunk róla? Szerintem a legegyszerűbb, ha ugye megszüntetjük érzékelésünket(mivel az bontja le), de mégis megőrizzük a tudatosságunkat. Ekkor "láthatjuk" a valót. Na de ha ezt megtesszük, vagyis érzékek nélkül állunk neki észlelni, mit találunk? Mit látunk, tapintunk, hallunk, szagolunk és ízlelünk? Ha fizikai megjelenésben akarom leírni, akkor egy jó nagy semmit...Na ez az a bizonyos kinti anyag, amiről te beszélsz. S amikor ezt megtettük(mentesítettük magunkat az érzékek "fogságából") mi marad? Csak az Elme.
Az pedig, hogy lehet befolyásolni és akár átalakítani az emberek magatartását "külső" beavatkozással, az nem jelenti azt, hogy ez mindenkin működik. Aki magát anyagi terméknek tartja, azon bizony átmegy a dolog...De gondold csak végig. Hiába érsz el egy embernél egy ingerült állapotot valamiféle injekcióval, ha az egyén képes arra, hogy ezt nem vetíti ki a környezetére...érezni fogja az egyén a testén a tünetet, de magát a haragot bizony nem. Olyat sem tudsz például csinálni, hogy azt elérd valakinél, hogy meggyilkoljon egy bizonyos/konkrét személyt...annyit tudsz tenni, hogy elérsz nála olyan érzeteket, hogy az ölési vágy hatalmasodjon el rajta, és odaviszed ahhoz, akit kinéztél, hogy végezzen vele.
"És miként tudsz valamit valójában, ha egyszer képtelenek vagyunk, tehát nyilván te is, érintkezni. Csak feltételezel. Ráadásul azt is rengeteg dolog figyelmen kívül hagyásával, vagy azok ismeretének hiányával. Ez nem tudás, hanem annak hiánya."
Én önmagammal tudok csak érintkezni, azzal ami az elmémben jelenik meg, és abból indítok el következtetést. De te feltételezel egy világot kívül és te pedig abból. :)
Kedves Kérdező.
Örülök neki, hogy segíthetek, ha vannak kérdéseid, nyugodtan szólj. :)
ma11:54
Tök egyszerű a dolog. Ha elolvastad azt, amit e kérdés kapcsán leírtam válaszaimban, akkor kiszúrhattál valamit. Ugye a tudatunk és a világ kapcsolatáról volt szó. Ebből viszont két lehetőség van össz-visz...nincsen több...ugye vagy kívül van a világ a tudatunkhoz képest, vagy belül. itt nincsen harmadik variáció és határeset. S az a dolog, ami részletes leírást ad abból a szempontból a létezés kérdésire, hogy a világ belül van, ismertette meg velem, hogy egy külsőleges világ elfogadása miféle hátrányokkal jár, vagyis miféle tévedéseket vonz be. Igazából abból kiindulva, hogy most megkérdeznél bárkit, hogy ő szerinte hol a világ, és mindenki szinte azt válaszolná, hogy "ott", azaz kívül, le lehet vonni a következtetést, hogy ebben egységesen szemlélnek az emberek, mégis széthúznak a tanok. Viszont ez a mentális felfogás pedig magába foglalja a különböző nézeteket(most nem állok neki részletezni), ugye a matériát(anyag) is. Egyébként a nagy poén, hogy az ateizmust is felöleli ez a dolog. :D
A személyes történetemet nem kívánom most megosztani veled, ha nem haragszol, bár elég érdekes, ha pedig komolyan érdekel a forrás, akkor jelezd.
üdv
25/F
LastOne.Left
aszinkronforgógép
Kérdező vagyok. Furcsa, mert én meg azt érzem, hogy most ébredtem föl, az öntudatlanságból. Legalábbis ébredezem...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!