Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A lelkiismeretet a majmoktól...

A lelkiismeretet a majmoktól örököltük?

Figyelt kérdés
2010. dec. 24. 19:39
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

"Bretso válasza:


Egy jó erős puki. Na mindegy.


Te lehet a majmoktól származó kedves kérdező, én nem. Szóval kérlek a saját fajod tagjai között kérdezősködj."


Lehet kedves válaszoló téged porból, sárból, koszból teremtettek, de engem nem..:)

2010. dec. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
vajon egy kisgyermeknek nincs lelkiismerete? ebben épp a saját tapasztalatod cáfol meg, testvérem! pedig nem tanította senki, hogy az adott dolog rossz, te tudtad! az megint más kérdés, hogy miként cselekedtél.
2010. dec. 24. 21:16
 23/30 anonim ***** válasza:

"nem annyira elterjedt? próbáld ki a kutyádnál!!!"

Egy normális számú populációnál szinte elenyésző az ehhez hasonló viselkedési forma. Ha egy kutyát össze zársz az anyjával és 2 másik nősténnyel, biztos nem az anyjára fog rámászni.


"vajon egy kisgyermeknek nincs lelkiismerete? ebben épp a saját tapasztalatod cáfol meg, testvérem! pedig nem tanította senki, hogy az adott dolog rossz, te tudtad! az megint más kérdés, hogy miként cselekedtél."


Egy kisbaba tehetetlen, egy kisgyermekre meg már hat a nevelés. Mellesleg hallottál már erről közhelyről, ugye? "Gyerekek a legkegyetlenebbek"

2010. dec. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Az egészen kicsi gyereknek addig nincsen lelkiismerete,ameddig belé nem nevelik ,hogy rossz amit tesz,helytelen,árt másnak,fájdalmat okoz stb.

ha ez nem igy lenne,nem lenne szükség nevelésre,hogy megtudja mi a helyes és helytelen (legalábbis az adott család normái szerint). Elsődleges szocializációról hallottál már?

2010. dec. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Én még példát is tudok mondani. Testvérféltékenységből (azt most ne keverjük bele,hogy mi vezet ahhoz hogy idáig fajuljon), egy 1-2 éves gyerek simán megüti,megráncigálja,rosszabb esetben még szörnyübb dolgot müvelhet a kisebb gyerekkel.Volt már erre példa. A lelkiismerete addig nem müködik,amig először rajta nem kapják a szülei. Utána már sunyiban csinálja,mert tudja hogy rosszat tesz. Ez még nem igazán lelkiismeret-szerintem az jóval később alakul ki,a gyerek szellemi fejlődésével,érésével együtt úgy 4-5 éves kor körül.

Előtte nincs neki.

2010. dec. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 Bretso ***** válasza:

"Lehet kedves válaszoló téged porból, sárból, koszból teremtettek, de engem nem..:)"


A zavar az Ön gépében van. Egy szóval sem említettem, hogy engem teremtettek volna, mindössze, hogy nem a majmoktól származom, amennyiben Ön igen, ezt tiszteletben tartom, és javaslom folytassa a társalgást a kérdezővel. Köszönöm nagyvolumenű válaszát.

2010. dec. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

* bocsánat,szóval félreérthető voltam: ezek a helyzetek adják a lelkiismeret alapját,de az csak akkor válik azzá amit mi felnőttek lelkiismeret alatt értünk,amikor a gyerek szellemileg és személyiségileg is kiforrottabb lesz,mint 2 évesen.

A gyerek kiszalad az autó elé,anyuka halálra rémül,megszidja,elmagyarázza neki miért nem szabad,anyu nagyon megijedt,ilyet az okos és nagy fiúk/lányok nem csinálnak---)a gyerek érti ,hogy rosszat tett,de ez még nem lelkiismeret.

Ahogyan a halált sem tudják felfogni ennyi idős korban. Azt észreveszik hogy morzsi,nagypapi,stb nincs velük,nem találkoznak de nem fogják fel hogy soha többet nem is fognak,megszüntek élni.Szerintem a lelkiismeret is ilyen dolog lehet.

2010. dec. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

"Bretso válasza:


"Lehet kedves válaszoló téged porból, sárból, koszból teremtettek, de engem nem..:)"


A zavar az Ön gépében van. Egy szóval sem említettem, hogy engem teremtettek volna, mindössze, hogy nem a majmoktól származom, amennyiben Ön igen, ezt tiszteletben tartom, és javaslom folytassa a társalgást a kérdezővel. Köszönöm nagyvolumenű válaszát."


Úgy látszik rosszul gondoltam veled kapcsolatban, de egy szóval se mondtam, hogy én a majmoktól származtatom magam.:)

2010. dec. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
akkor honnan?
2010. dec. 25. 07:37
 30/30 anonim ***** válasza:
Szerintem a lelkiismeretet tanuljuk. Megtanuljuk hogy ha rosszat csinálunk akkor szarul KELL érezni magunkat, mert anyu-apu szomorú lesz és az minket is elkeserít, vagy anyu-apu dühös lesz és jól elver, ami szintén kellemetlen következmény. És mielőtt azzal jönne bárki hogy de az állatoknak is VAN lelkiismeretük, kérem linkeljen be valami tudományos cikket erről, mert jelenleg nem tudjuk, hogy VAN-E nekik vagy csak mi látjuk bele a viselkedésükbe.
2011. jan. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!