Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A lelkiismeretet a majmoktól...

A lelkiismeretet a majmoktól örököltük?

Figyelt kérdés
2010. dec. 24. 19:39
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
vajon egy mese adhat e MINDIG jó tanácsot olyan kérdésekre, amire sehol máshol nem kapsz választ?
2010. dec. 24. 20:13
 12/30 anonim ***** válasza:

"tehát a lelkiismeret "zavar"!!! ez igen! azokról a személyekről szól a híradó, testvérem, akik kiküszöbölték ezt a zavart! persze így kevesebb a felelősséged, azt belátom. de vajon a gyermekedet is erre neveled, hogy ne hallgasson a lelkiismeretére, mert az "zavar" a helyes döntéshozatalban?"


Nem tudom, hogy nekem címezted-e, de én hol állítottam olyat, hogy a lelkiismeret -zavar-? Fenti írásban is a szociopatákat betegnek tekintik, így komolyan nem értem. Egyedül csak azért idéztem ezt, mert nekik "nincs" lelkiismeretük. Vagyis ha megtudjuk az okát, hogy nekik miért nincs, akkor azt is megtudjuk, hogy nekünk miért van.

2010. dec. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
ebben az eseten elnézésedet kérem a hibámért!!!
2010. dec. 24. 20:37
 14/30 anonim ***** válasza:

"ebben az eseten elnézésedet kérem a hibámért!!!"


Semmi gond. Hogy a kérdésre is válaszoljak.


Valószínűleg a lelkiismeret egy része tanult folyamat (" hátrányos szociális helyzet, bűnöző környezet"), másik része belénk "kódolt"(" agyi működészavarokat, így a frontális (homloklebeny) és parietális (elülső és oldalsó) agylebenyek működési zavarát is"). Általánosságban véve a majom és az ember is társas lény, így feltételezhetjük, hogy a közös ősünk is az volt. Társas együttélésben hasznos, ha van egy ösztönző erő, ami együttműködésre sarkall.

2010. dec. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
neked vajon miért tiltja meg a lelkiismereted, hogy édesanyáddal párosodj? bocsánat a szélsőségért, de valami nekünk gátat szab abban, ami az állatvilágban természetes.
2010. dec. 24. 20:58
 16/30 anonim ***** válasza:

"neked vajon miért tiltja meg a lelkiismereted, hogy édesanyáddal párosodj?"


Ennél is fenn áll ez a kettő. Természet nem díjazza a belterjességet, ahogy az erkölcs sem.

2010. dec. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
Állatvilágban sem annyira elterjedt.
2010. dec. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
de te sem tennéd, ugye? és nem a "beltenyészet" miatt, ha jól gondolom.
2010. dec. 24. 21:10
 19/30 A kérdező kommentje:
nem annyira elterjedt? próbáld ki a kutyádnál!!!
2010. dec. 24. 21:12
 20/30 anonim ***** válasza:

Épp nemrég olvastam egy pszichológiai témájú tudományos könyvben (nem nőklapja,nem biblia:D) ,hogy az embernek nincsenek ösztönei,csak ösztönszerü maradványai (hiszen nem szül mindenki gyereket,léteznek aszexuálisak,öngyilkosok). A lelkiismeret pedig csak az az érzés,amit akkor érzünk ha a társadalom által elvárt (vagy szüleink,környezetünk által belénkvenelt) viselkedéstől eltérünk. Ennek oka semmi más,csak az,hogy az ember alapvetően társas lény,és ha nem az elvárt normák szerint cselekszik a társadalom kiveti magábol,tehát egyedül marad-ami pedig az őskorban egyenlő lett volna a halálos itélettel. Ez is egy ösztönszerü reakció,de nem ösztön. Ösztönünk nincs. Vannak tanult ,és örökölt magatartásformáink,bevésődéseink,ösztönszerű reakcióink de valódi ösztönünk nincs.

A lelkiismeretet mindenki maga szerzi az élete során,ezért fordulnak elő olyanok,akiknek egyszerüen nincs lelkiismeretük.

2010. dec. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!