Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak szerintem nincs rendben...

Csak szerintem nincs rendben valami a keresztények körül?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, és van egy pár barátom, akik keresztény suliba járnak, és a szüleik is eléggé megszállott hívők. És ezek a szülők nem engednek meg nekik nagyon semmit, nem jöhetnek velem/velünk bulizni, kirándulni, vagy csak úgy be a városba.

Az oké, hogy kell tanulni, de amikor mondják, hogy egy egész napot görnyednek egy-egy anyag fölött, és addig kell tanulniuk, amíg TELJESEN HIBÁTLAN nem lesz, az már kicsit ostobaság...

És miért büntetik meg őket úgy, mintha ők lennének a legrosszabb emberek a világon, és a szülők még csodálkoznak is, hogy a gyerekek enyhén szólva nem szeretik őket...

Miért kell ráerőltetni a vallást már ilyen fiatal korban? Miért nem lehetnének normális gyerekek/fiatalok. Ha keresztények akarnak lenni, akkor majd amikor felnőttek lesznek megismerkednek a vallással és kész, de neeem a szülők ott és úgy kínozzák őket ahol és ahogy lehetséges...

És hiszik, hogy ez a helyes...


2009. jan. 22. 21:35
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:

látom régi a kérdés,de azért írok,hátha olvasod még.

én is ismerek egy-két ilyen gyereket,kamaszt,akiket így"nevelnek".van egy lány,akinek a bátyja egy évig osztálytársam volt. őt például verik sátán gyermeke címmel,mert vannak barátai,és viszonylag normális. nem engedték,hogy magának válasszon iskolát,feltétlenül keresztény suliba rakták be.csodálom,hogy nem lett még idegbaja tőle,bár jó pár éve nem láttam.

a lány is megszenvedi,bár ő keresztény lett,bemerítkezett,de erős a gyanúm,hogy csak nyomásra és nem önszántából.

a másik srác még megdöbbentőbb. az oké,tanulnia kell,nem mehet sehova(szegény srác ugy ki volt közösítve mindigis,hogy csak na,még tvzni se tévézhetett),de az kivágta a biztosítékot,mikor nem engedték el felvételizni! mert ők adventisták,és szombaton ne írja meg a gyerek a felvit,mert az szent nap! inkább elküldték vasárnap,szégyenszemre...

namost,tudom milyen a kereszténység. jártam gyülekezetbe,de volt egy-két furcsaság,és jó sok képmutatás ami nagyon elvette a kedvem,és kivánom sose jöjjön vissza. bemerítkeztem,de ezután rámszálltak. anyagi segitségüket(nagyon meg voltunk szorulva,nem tellett kajára,könyvekre) felhánytorgatták. csak úgy tudtam megszabadulni,mikor eljöttem az ország másik végébe. na elég is volt ezekből,akkor jöttem rá,hogy marhaság.(igy asszem tapasztalattal senki nem mondhatja,hogy ismeretek nélkül vagdalózom.)

egyébként 16 éves vagyok,apám alkoholista,anyámmal pedig nagyon sokáig rossz volt a viszonyom,mert lusta volt és netmániás. elváltak,miután elköltöztünk én leléptem páromhoz,azóta anyámmal jó lett a viszonyunk,de majdnem egy év kellett hozzá külön.

és elmondhatom,hogy jól vagyok,most költözünk és szép az élet,jézus meg minden badarságok nélkül is.

PEACE

2010. febr. 22. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!