Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak szerintem nincs rendben...

Csak szerintem nincs rendben valami a keresztények körül?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, és van egy pár barátom, akik keresztény suliba járnak, és a szüleik is eléggé megszállott hívők. És ezek a szülők nem engednek meg nekik nagyon semmit, nem jöhetnek velem/velünk bulizni, kirándulni, vagy csak úgy be a városba.

Az oké, hogy kell tanulni, de amikor mondják, hogy egy egész napot görnyednek egy-egy anyag fölött, és addig kell tanulniuk, amíg TELJESEN HIBÁTLAN nem lesz, az már kicsit ostobaság...

És miért büntetik meg őket úgy, mintha ők lennének a legrosszabb emberek a világon, és a szülők még csodálkoznak is, hogy a gyerekek enyhén szólva nem szeretik őket...

Miért kell ráerőltetni a vallást már ilyen fiatal korban? Miért nem lehetnének normális gyerekek/fiatalok. Ha keresztények akarnak lenni, akkor majd amikor felnőttek lesznek megismerkednek a vallással és kész, de neeem a szülők ott és úgy kínozzák őket ahol és ahogy lehetséges...

És hiszik, hogy ez a helyes...


2009. jan. 22. 21:35
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem sok keresztény konzervatív és túlzásba viszik a dolgokat, de nem mindegyik. Nekem pl. mindkét nagymamám keresztény, az egyik pont olyan, amilyennek leírtad, vagy még rosszabb, a másik tök rendes. Több keresztény barátnőm is van, az egyiknak ilyenek a szülei, de vannak, akiknek nem. Szerintem a hülyeség nem a vallástól függ.
2009. jan. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
43%
Elhiszem hogy olyan szülőknek inkább örülnél, akik nem törődnének vele hogy milyen "buliba" viszi a haver a gyermeküket. Elhiszem, hogy a füvezés, túlzott mértékű alkoholfogyasztás, a szabados nemi élet -ezek mind kedvelt kikapcsolódásai közé tartozhatnak a fiatalok némelyikének és zavar ez az erkölcsösség. Szerintem szólj a szüleinek, meghallgatnánk az ő verziójukat is,mit mondanak a gyermekük osztálytársairól. Megkérdeznénk, tényleg hajszolják őket a tanulásban, s kínozzák-e őket? Mondataid eléggé elfogultak s ez alapján nem lehet elítélni a keresztényeket , akik szülők. Majd ha szülő leszel meglátod, mennyire fogod védeni a családod a rossz dolgoktól. Egy szülő sem tiltja gyermekét az egészséges kikapcsolódástól. S mivel nem vagy még szülő, jogosan felettük pálcát nem törhetsz. Mellesleg nem kell mindent a vallás köntösébe bújtatni, mert erre jobban ugranak az emberek.
2009. jan. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
73%

A fanatizmus nagy rombolásokat és torzulásokat okoz az ember lelkében és szellemében.

Akár vallásos, akár ateista .

2009. jan. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

Biztosíthatlak, hogy vannak erkölcseink... Csak hétvégénként járok bulizni, és ott nem iszok alkoholt, és nem füvezek meg cigizek, ahogy a barátaim sem. Nem azt mondtam, hogy ne törődjenek a szülők a gyerekekkel, hanem azt, hogy lazíthatnának egy kicsit a határokon. Amúgy, ez egy tipikis keresztény válasz volt.

Tudom, hogy a hülyeség nem vallástól függ, de nagyon nagy a konzervatív és újítani nem akaró emberek száma a keresztények között. És általában ők néznek le másokat...

2009. jan. 23. 11:06
 5/31 anonim ***** válasza:
78%
A megszállottság és a fanatizmus mindenhol káros.
2009. jan. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
32%
az biztos hogy a keresztényeek elég eggyügyüek és fanatikusok egy szoval buták ne foglalkozz velük
2009. jan. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
73%
szerintem ez nem vallás függő, bár tény hogy a nagyon vallásosak közül sokkal több a konzervatív ember. De én pl evangélikus suliba járok, és ott senkinek nincsenek ilyen szülei. Legalábbis én nem tudok róla:)
2009. jan. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
74%
Ettől függetlenül én nem vagyok vallásos, de azért ennyire ne sarkosíts és álltalánosíts kedves utolsó előtti... (az utolsó)
2009. jan. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom... Az biztos, hogy nem minden keresztény szülő/ember ilyen. Csak most, hogy beszéltem a szülőkkel azt hiszik rólam, hogy egy elfajzott gyerek vagyok... Mert úgy reagáltak a szavaimra, mint egy kedves kommentelőm... Mert ugye, aki nem a keresztény/bibliai értékrendek szerint él, az már drogos, alkoholista, és még minden, ami rossz...
2009. jan. 23. 20:28
 10/31 anonim ***** válasza:
33%
Bár magam nem vagyok vallásos, de az összes Istenek együttes áldása a 16 éves gondolataidra, és szüleidre, akik így tanítottak. Mert igazolja, hogy a szabad vallásgyakorlásnak az egyénnél kellene kezdődnie. Minden egyes embernek saját magának, szabadon kellene abban döntenie, hogy vallásos akar-e lenni, és kiben vagy miben akar hinni. És ezt a döntését mindenkinek, még a szüleinek is tiszteletben kellene tartani. Ez a szabad döntés joga az, ami sokkal több a mondvacsinált "vasárnapi misés" vallásgyakorlásnál. Olvass sokat a XIV. Dalai Láma könyveiből! Nem kell feltétlenül vallásosnak lenni, csak ember légy! Jól érzed, hogy sokan nagyon sok értékes dologról lemaradnak az olyan módon nevelt társaid közül, de Te nem vagy közöttük. Örülj neki!
2009. jan. 27. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!