Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak szerintem nincs rendben...

Csak szerintem nincs rendben valami a keresztények körül?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, és van egy pár barátom, akik keresztény suliba járnak, és a szüleik is eléggé megszállott hívők. És ezek a szülők nem engednek meg nekik nagyon semmit, nem jöhetnek velem/velünk bulizni, kirándulni, vagy csak úgy be a városba.

Az oké, hogy kell tanulni, de amikor mondják, hogy egy egész napot görnyednek egy-egy anyag fölött, és addig kell tanulniuk, amíg TELJESEN HIBÁTLAN nem lesz, az már kicsit ostobaság...

És miért büntetik meg őket úgy, mintha ők lennének a legrosszabb emberek a világon, és a szülők még csodálkoznak is, hogy a gyerekek enyhén szólva nem szeretik őket...

Miért kell ráerőltetni a vallást már ilyen fiatal korban? Miért nem lehetnének normális gyerekek/fiatalok. Ha keresztények akarnak lenni, akkor majd amikor felnőttek lesznek megismerkednek a vallással és kész, de neeem a szülők ott és úgy kínozzák őket ahol és ahogy lehetséges...

És hiszik, hogy ez a helyes...


2009. jan. 22. 21:35
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

Érdemben - szerintem - csak akkor lehetne válaszolni, ha valamilyen módon jeleznéd melyik vallás követőiröl van szó.

A kereszténység nem egységes.

Nagyon vázlatosan kb igy(is ) fel lehetne osztani;


- 1. keresztény egyházak (katolikus, ortodox, anglikán)

- 2. keresztyének (protestánsok)

- 3. álkeresztény szekták; jehovatanúi, mormonok stb.

Ezeket (az álkeresztényeket) az Egyházak Világtanácsa azért nem fogadja el keresztyénnek, mert

- a) tagadják a Szentháromságot

- b)a Kinyilatkoztatás az utolsó apostol (Szent János) lezárult) Ezen szekták követői ezt nem fogadják el,szerintük az ő szektájuk alapitói magánkinyilatkoztatást kaptak.

A fanatizmus emberfüggő, nem függ vallástól.

Nekem, általános iskolában (pedagógus vagyok) volt olyan tanitványom akit sohasem láttam mosolyogni. (szűlei valamelyik neoprotestáns felekezewt tagjai voltak)

2009. júl. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
Ismerem a mormonokat és jehova tanúit, szerencsére ők egyik szektába sem tartoznak. A keresztény-keresztyén különbséget mostmár megértettem. Azt hittem, ugyanaz a kettő... Én úgy tudom, katolikusok a szülők.
2009. júl. 15. 10:12
 23/31 anonim ***** válasza:
43%
Én is keresztény vagyok, de ilyen esettel, amit leírtál kedves kérdező még nem találkoztam. De ha ilyen létezik, akkor tényleg nagy barom módra nevelik a gyerekeiket...persze, sztem fontos h fiatalon ismerjék a vallást, csak nem értem h a vallást miért keverik azzal h mehet-e bulizni, meg milyen a dolgozata....én elég alapos keresztény nevelést kaptam, mégsem volt soha ilyen hülyeség h ne mehessek bulizni....durva h ilyenek még léteznek hallod....
2009. júl. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
90%

Nekem a kérdésből egyáltalán nem az jön le, hogy kínozzák a gyereküket, szerintem téged mélységesen megbántott, hogy nem mehetnek veled kikapcsolódni ezek a barátaid - amit részben megértek -, és ez a kérdés is ebből a megbántottságból született. A szüleikkel nem vitázhatsz, így itt szidod őket.

Én is jártam így, amikor 10 évesen új suliba kerültem, és lett egy barátnőm, kezdettől ő volt a legszimpatikusabb lány az egész osztályban, erre az anyukája eltiltotta tőlem, mert azt hitte, hogy biztos valami műveletlen, újgazdag család ivadéka vagyok, aki még ráadásul szektás is... (A Hit Gyülekezetébe jártam már akkor is.) Nagyon-nagyon rosszul esett, hogy úgy alkot rólam véleményt, hogy semmit sem tud rólam, és pontról pontra megcáfoltam az állításait (sokdiplomás felmenők, panellakás, átlagautó, stb., a szektásságról alkotott véleményt megváltoztatni nyilván csak évek alatt sikerült). Aztán egyszer csak azt mondta, hogy a lánya barátai közül én vagyok a legjobban nevelt és örül, hogy a lányának ilyen barátnője van... (Persze mindenről, mind a negatív, mind a pozitív véleményéről a barátnőmtől értesültem.)

Úgyhogy ne törj pálcát a szülők feje fölött ilyen könnyen, sok-sok előítélet munkál az emberekben, akár hívő, akár hitetlen legyen. Ha hívő, a hitetlenről fogja azt gondolni, hogy teljesen erkölcstelen, megbízhatatlan és a gyermeke az üdvösségét kockáztatja, ha egy hitetlennel barátkozik, ha meg hitetlen, akkor éppen a hívőt látja valami befordult, kemény nyakú embernek. És lásd be, hogy mindkét "tábor" előítéletének van némi alapja, mert vannak, akik erre okot adnak. Ettől függetlenül én nem általánosítok, hogy "a hitetlenekkel valami baj van", ezért kérlek, te se tedd ezt velünk, keresztényekkel.

A szülők aggódnak, féltik a gyereküket, amit általánosságban megértek, ismerve, mik történnek körülöttünk, de azt, hogy benned megbízzanak és el merjék veled engedni a barátaidat, neked kell elnyerned. Neked kell megnyerni a bizalmukat, ha esélyt adsz nekik, hogy jobban megismerjenek. A kritizálásuk ezt nem oldja meg. Engem is hívőnek neveltek, aminek örülök, de nekem sok "világi" barátom volt, a szülők nem tiltottak el tőlük, viszont eleve nem is barátkoztam olyan "világiakkal", akik erkölcstelenül és felelőtlenül éltek. Ha eltiltottak volna egy olyan barátságtól, az akkor biztos rosszul esett volna, utólag viszont megköszöntem volna nekik. Te ne légy olyan, akitől tiltani kelljen, ha pedig nem vagy az, és ezt sokszor be is bizonyítottad, és mégis tiltják őket tőled, akkor sajnos nincs mit tenni.

2009. júl. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

10:07-es! Óriási hülyeség, amit írtál!

Ha te pedagógus vagy, akkor nagyon sajnálom azokat a gyerekeket, akiket tanítasz! Sem a történelemtudomány, sem a racionális teológia ismeretekben nem vagy járatos.


Úgy hiszem a kommented alapján, hogy nagyon mellé beszélsz. Én olyan helyen dolgozom, ahol sok ilyen "pedagógus" van, csak őket már kezelik!


Még helyesen sem tudsz írni, már bocs. Persze, tudom, direkt így akartad!

A válaszodból elég világosan kiderül, aki fanatikus az te vagy, méghozzá ostoba módon kirekesztő stílusoddal. Én jó néhány olyan vallásos embert ismerek, akik az általad is említett felekezetekhez (és másokhoz is) tartoznak, és ahogy már mások is leírták, nem feltétlen vallásfüggő az, hogy ki milyen ember! Nyugodj meg, nem csak az általad nem-keresztény kisegyházak tagjai között akad intoleráns és alulművelt ember, talán nézz tükörbe.

Úgyhogy kedves 10:07-es, talán neked is van még eséjed elnyerni a vakbuzgóság trófeáját.


Soha ne felejtsd el, hogy a protestánsok annak idején alapos indokkal váltak ki a katolikusok közül. Csak ti ezt már szeretitek eltusolni. Pedig ez a folyamat még a mai napig is tart!

2009. júl. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

"Soha ne felejtsd el, hogy a protestánsok annak idején alapos indokkal váltak ki a katolikusok közül. Csak ti ezt már szeretitek eltusolni. Pedig ez a folyamat még a mai napig is tart!"


Soha ne feletjsd el, hogy mi keresztények elpusztulunk, ha egymást tépjük, a nevető harmadik pedig a "kiválasztottak" lesznek. Olvasd csak el Luther véleményét róluk. Meg fogsz döbbeni.

2009. júl. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
93%

Azok, akik ténylegesen kereszténynek nevezhetők, sokkal kevesebben vannak, mint azt az ún. 'keresztény világ hiszi.


Nem állítom, hogy nincsenek, de az biztos, hogy sokkal kevesebben vannak, mint ahogy szeretik hangoztatni magukról a "keresztény világ". Mert ha a bibliát vesszük alapul, akkor a legtöbb felekezet már eleve kiesik a rostán, ha meg az emberi filozófiákat, akkor meg oly mindegy mit tanítanak! Csak a dolog szépséghibája annyi, hogy ennek ellenére minden egyház szeret a "keresztényiségére" hivatkozni, amelyik szájára veszi Krisztus nevét, és sokan el is hiszik, hogy az.


Tehát a kérdező nincs olyan messze a valóságtól, legfeljebb abban téved, hogy ezen, magukat megbotránkoztató módon "keresztényeknek" nevező szervezeteket látva, arról beszél, hogy nyilván nincs is valódi, normális keresztény csoport.

Pedig ha találsz egy csomó hamis Casio-t a piacon, ez még nem jelenti, hogy nincs is eredeti belőle!

2009. júl. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

Mivel felfrissítetted a kérdésedet, én most láttam meg először.


Figyelj, az hogy valaki hogy neveli a gyerekét, egyén függő, nem sok köze van ahhoz, hogy melyik vallásnak tagja. Néhány szekta fanatikus bizonyos dolgokban (pl. a jehova tanúinál nem engedélyezik a vérátömlesztést, vagy van, ahol a fogamzásgátlás minden formáját - még az óvszert is - tiltják). De amit te kifogásolsz, az vallástól független. Attól még vannak olyan keresztények, akik másképp nevelik a gyerekeiket, akik nem ütnek az első négyesre, akik mennek kirándulni, táncolni, akár nagy társasággal. Nálunk (ezzel akkor most elárulom, hogy római katolikus vagyok) volt régen cserkésztábor, igazi sátoros, volt hittantábor, nem úgy kell elképzelni, hogy imákat mormoltunk egész nap, de tény, hogy foglalkoztunk vallási dolgokkal is, viszont emellett hegyet másztunk, beszélgettünk családról, tanultunk elsősegélyt, énekeltünk és játszottunk a tábortűznél, sátorban, vagy nagy teremben hálózsákban aludtunk, volt, hogy egész héten árkolni kellett a sátrat eső miatt, de nem bántuk... Ezek felejthetetlenek. Mi közösséggé alakultunk az évek során, és nem érzem, hogy bárki is rám erőltetett volna bármit gyerekkoromban. Az iskolatársaim kinevettek, amiért jártam hittanra, de ők kimaradtak ezekből az élményekből, amiben nekem részem volt, és nem cserélném el semmire.


Ne vegyél egy kalap alá minden keresztényt!

2009. júl. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem a kereszténységel van baj, hanem a fanatizmussal, de ez nemcsak a vallással kapcsolatosan jöhet elő.

Keresztény suliba jártam, rengeteget kellett tanulni, valóban csak az számított a suliban jó embernek a tanárok szemében, aki jó tanuló is volt. De szinte mindenkinek belefért mellette a bulizás, kirándulás, sport, sokat eljártunk mindenfelé. Aki meg nem járt el sehova, az akkor sem járt volna, hogyha nem egyházi suliba jár,egyszerűen mert másra volt igénye.

30 éves vagyok és most is hívő keresztény, de nem változtam meg azóta sem. Sokat dolgozom, de mellette járok bulizni, kirándulni, fesztiválozni, mindenhova ahova kedvem tartja. Semmi nem tiltja, hogy beüljek egy kocsmába a barátaimmal (részegre nem azért nem iszom magam, mert hívő vagyok, hanem mert amúgy sem tenném) vagy hogy néha elszívjak pár szál cigit.

Szóval általánosítás ahogy Te látod, nem a keresztényekkel van baj, hanem egy adott emberrel, szülővel. Attól hogy valaki híő, nem lesz tökéletes, max. próbál mindig egy kicsit jobb lenni magához képest is, ami aztán vagy sikerül vagy nem.

2009. júl. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

15:44 vagyok, annyit hozzáfűzök, hogy én 10 éve (most vagyok 24) énekelek plébániánk eleinte ifjúsági, mára gospel kórusában (ha ismered az Apácashow-t, be tudod azonosítani a műfajt), és több rendezvényre hívnak minket fellépni, külföldön is jártunk már, és megyünk idén is. Az emberek szeretik, és nem csak egyházi szervezésű rendezvényeken vagyunk ott a színpadon, hanem legutóbb például egy teljesen civil rendezvényen léptünk fel. Szóval ez is a kereszténység egyik arca. Mi azon dolgozunk, hogy az emberek ezt is lássák a kereszténységből.


A fanatizmus (bármi iránt) minden tekintetben veszélyes, de a fanatikusokat lehet külön kezelni és elhatárolódni tőlük.


Tudod, Jézus nem csak azt mondta, hogy "terjesszétek az evangéliumot", hanem azt is, hogy "ahol nem fogadnak szívesen, onnan menjetek el". Tehát aki erőszakos ennek ellenére bárkivel, az pont Jézus kérésének nem tesz eleget.

2009. júl. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!