Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez a fajta öngyilkosság is bűn?

Ez a fajta öngyilkosság is bűn?

Figyelt kérdés

Nézzük a következő helyzetet.

Valahogy (legvalószínűbb egy háborús helyzet, de a kérdés szempontjából érdektelen) egy kibiztosított kézigránát esik egy csapat ember közé, köztük ott vagy te is. Egyedül te veszed észre és úgy döntesz, hogy ahelyett, hogy félreugranál inkább ráveted magad és a testeddel fojtod le a robbanás erejét(ez a módszer bizonyítottan nagy valószínűséggel megmentené a körülötted állók életét).

Kérdés: Mivel tudatosan választottad a halált a pokolra jutsz-e?


2010. nov. 7. 23:15
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:
Ha úgy vesszük Jézus is öngyilkosságot követett el. Azért jött, hogy meghaljon a kereszten. Tehetett volna az ellen, hogy megöljék, de mégsem tett. A halált választotta.
2010. nov. 8. 00:15
 22/42 anonim ***** válasza:

Hát ha idő lenne eldobni mégis inkább rávetem magam..talán ezzel akarnám megmutatni másoknak hogy képes vagyok áldozatot hozni, vagy azt akarnám hogy hősnek higgyenek. De lehet hogy ez alatt a kis idő alatt csak ez jutna eszembe, nem pedig eldobni, végülis ilyen éles helyzetben előfordulhat hogy ilyen "rosszul" dönt az ember.

Mivel embereket mentek így vele talán nem kerülnék pokolra, de ha szándékos lenne hogy megmutassam a jóistennek is, akkor lehet szórakozna velem és bevágna a pokolba.

De szerintem ez még sok mindentől is függhet :)

2010. nov. 8. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
Kérdező, én Jézust mondjuk külön kategóriába venném, mert egyrészt ott akkor nem igazán üldözték még a követőit, tehát azok akkor még nem voltak ilyen veszélyben, viszont 2 csoport van, az egyik, aki elfogadja, hogy Jézus az emberré vált Isten, a másik, aki úgy véli, hogy Jézus csak ember volt, és nem volt Isten. Ha az utóbbiak szemével nézzük, Jézusnak ugyanúgy nem lett volna önmagában hatalma a kereszthalálakor fellépni a túlerővel szemben, már csak azért is, mert miután így megkínoznak valamit, nem egészen van eszméleténél. Ha az előbbiek szemével nézzük, akkor pedig az van, hogy Jézusnak nem az volt a célja, hogy 100 éves matuzsálem koráig itt legyen, akkor se lett volna eredményesebb, akár megkérdőjelezhették volna a kategorikus kételkedők, mint előtte Mózest, illetve bár lett volna más módja a megváltásnak, így tudta csak bemutatni, hogy Isten a végletekig hajlandó elmenni.
2010. nov. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:

hello


nem olvastam el a korábbi válaszokat, lehet már valaki írt ilyet...:)

Már alapvetően az "bűn", hogy háborúzni megy az egyén...innentől kezdve pedig a kérdés értelmetlen. :P

Ha egy kisboltban ül egy 5-6 fős társaság, vagy egy bárban üdítőt iszogatva, és berepül egy kézigránát, úgy hogy én észreveszem, akkor nekem az első dolgom az, hogy kidobom, "kirúgom" a helységből, lecsökkentve az esélyét annak, hogy valaki sérüljön, de lehet, hogy felhasználok valamiféle tárgyat is a helységből...ez a helyzettől függ...ennyi. a lehető legjobb megoldást választom, és az mindig az adott helyzettől függ. Ha belehalok, akkor bizony nem öngyilkosság, mert én nem meghalni akartam, hanem megmenteni a többit, sőt úgy hittem "túlélem". S mindig a szándékból derül ki, mely cselekmény bűn. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. nov. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 A kérdező kommentje:

LastOne.Left!

Én az adott helyzet kimenetelére vagyok kíváncsi. Abban nincs semmi kérdéses, hogy ha úgy halsz meg, hogy meg sem fordult a fejedben, hogy meghalsz. Az a kérdés, hogy ha tudtad, hogy meghalsz és mégis így cselekedtél az öngyilkosság vagyis bűn-e. Vegyünk egy filmes esetet. Schwarzenegger az Ítéletnapban. Öngyilkos lett, hogy megmentse a világot. A pokolra jutott-e?

2010. nov. 8. 10:42
 26/42 A kérdező kommentje:

9:26-os!

Szerintem az nem lényeges, hogy üldözték-e a követőit vagy nem. A hatalma meglett volna ahhoz, hogy elmeneküljön. Elvégre lecsendesítette a tengert, vízen járt meg más CSODÁK. Ha akart volna simán elrepülhetett volna vagy akármi. Direkt választotta a halált.

2010. nov. 8. 10:47
 27/42 A kérdező kommentje:
Ja és milyen két csoport? A keresztények és a "pogányok"? A kereszténység fő alapköve, hogy Jézus isten volt. Ha "pogány" vagy ateista szemszögből nézzük akkor meg nincs értelme, hisz akkor pokol sincs. Még a zsidó vallást vehetnénk, de maradjuk a keresztény megközelítésnél.
2010. nov. 8. 10:54
 28/42 anonim ***** válasza:

kérdező...:)


leírtam pedig a választ. ha azért cselekszel úgy, hogy másokat megments, akkor nem öngyilkosság...ha azért cselekszel úgy, mert meghalni akarsz...na az öngyilkosság. ezt írtam korábban is. A szándékkal kapcsolatos mondatomban. Te nem a halált választod tehát olyankor tudatosan, hiába tudod, hogy meghalhatsz, hanem azt, hogy életet ments. Ennyi. Egyébként a filmes példád nem a legjobb...és a pokolra jutás dolog sem úgy van azért, ahogyan elképzelik sokan. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. nov. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 A kérdező kommentje:

"ha azért cselekszel úgy, hogy másokat megments, akkor nem öngyilkosság...ha azért cselekszel úgy, mert meghalni akarsz...na az öngyilkosság."


Ha azért leszel öngyilkos, hogy másokat megments? Azért cselekszem, hogy meghaljak, mert a halálommal másokat megmentek. Itt nem két eset van.

2010. nov. 8. 11:17
 30/42 anonim ***** válasza:

figyelj csak, egy döntést hozol...te a cselekménybe azért mész bele, hogy másoknak segíts, vagy azért, hogy meghalj? amikor te végrehajtasz egy megmentő cselekedetet, olyankor nem a halál esélyével vagy elfoglalva...hiába van esélye annak hogy meghalj, te azzal nem számolsz, mert te életet menteni akarsz és nem meghalni. Erről szól a dolog, és megint ugyanaz írtam le. Olyan nincs, hogy azért leszek öngyilkos, hogy megmentsek másokat...az nem öngyilkosság, nem magamat akarom megölni, hanem másokat megmenteni. Mindig a szándékból dől el. Olyan nincs, hogy egyszerre két dolgot akarok...:P :)


"Ha azért leszel öngyilkos, hogy másokat megments? Azért cselekszem, hogy meghaljak, mert a halálommal másokat megmentek. Itt nem két eset van."


A mondat úgy értelmes, ha a "bűnt" ki akarjuk zárni, hogy azért cselekszem meg, hogy másoknak segítsek, de lehet meghalok, ami mellékes. szóval most azért cselekeded, hogy meghalj, vagy azért, hogy életet ments? döntsd el, és akkor eldől, hogy bűnös "vagy" e vagy nem. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. nov. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!