Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a nagypénteki öngyilkosság...

Mi a nagypénteki öngyilkosság szimbolikája? Mit jelent?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasom, hogy egyesek szerint ennek jelentése van és aki ezen a napon öngyilkosságot követ el, az ezzel üzen valaki(k)nek. Én ismerem a Bibliából a történetet, de nem értem. :( Júdásra? Vagy Jézusra? Vagy kire kell gondolni?
2010. ápr. 5. 18:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem talán Jézusra (mintha az lenne benne, hogy harmad napra feltámadott...de nem vagyok vallásos).
2010. ápr. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
miért kell egy dilist misztifikálni...
2010. ápr. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen szimbolika!
2010. ápr. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
43%
Az, hogy épp akkor lett elege a Liptaiból.
2010. ápr. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
92%

Jézus nem öngyilkos lett, hanem a rómaiak feszítették keresztre! Júdás ellenben felakasztotta magát, a lelkiismeret furdalása miatt, mert ő nyomta fel Jézust!

Júdásnak, mint a gonosz megtestesítőjének talán a 666 szám a szimbóluma, Jézusé a stilizált hal volt!


A másodiknak mondom!!!

A hozzászólásod, csak Téged és a kultúrkörödet minősíti! Attól, hogy nem vagy vallásos (hozzáteszem, én sem), nem kellene sértegetni a Jézusban, mint megváltóban hívő embereket!

2010. ápr. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem mondtam, hogy öngyilkos lett Jézus, csak arra gondoltam mi történhetett azan a napon amire utalhat és hirtelen Jézus jutott eszembe mert húsvétkor támad fel és úgy tudtam harmad napra, tehát most hétfőn ha pénteken halt meg, persze azt hiszem vasárnap támadt fel de nem tuti :S(valszeg azért mert nem tudtam, hogy Júdás felakasztotta magát....mikor akasztotta fel magát?).
2010. ápr. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%
2. vagyok, és a kérdésre válaszoltam, eszembe se volt Jézust belekeverni
2010. ápr. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
sokan a rossz indétékaiknak valami magasztas célt adnak. ez képmutatás. aki öngyílkos lesz, valahol kifejezi ellenszenvét Isten ajánbéka, az élet ellen. de természetesen nem tudhatni, milyen állapotban, és milyen hatás alatt állt az adott személy. ezt csak Isten tudja, és rajta múlik feltámasztja-e majd.
2010. ápr. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!