Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez a fajta öngyilkosság is bűn?

Ez a fajta öngyilkosság is bűn?

Figyelt kérdés

Nézzük a következő helyzetet.

Valahogy (legvalószínűbb egy háborús helyzet, de a kérdés szempontjából érdektelen) egy kibiztosított kézigránát esik egy csapat ember közé, köztük ott vagy te is. Egyedül te veszed észre és úgy döntesz, hogy ahelyett, hogy félreugranál inkább ráveted magad és a testeddel fojtod le a robbanás erejét(ez a módszer bizonyítottan nagy valószínűséggel megmentené a körülötted állók életét).

Kérdés: Mivel tudatosan választottad a halált a pokolra jutsz-e?


2010. nov. 7. 23:15
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez önfeláldozás,(hősiesség) hogy másokat megments. teljesen más kategória mint a normál öngyilkosság amikor gyengeségből vetsz véget az életednek.
2010. nov. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
9%

a szándék a lényeg

bűn

2010. nov. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 A kérdező kommentje:

Akkor egy kicsit másként:

Egy elhagyatott helyen vagyok. valahogy megfertőződöm egy vírussal és pár perc múlva halálosan fertőző leszek levegő által, de én magam immunis leszek és ezeknek tudatában is vagyok. Ha megölöm magam (annak ellenére, hogy az én életem nincs veszélyben), hogy az emberiséget megmentsem akkor pokolra jutok?

2010. nov. 7. 23:49
 14/42 anonim ***** válasza:
Ez nem öngyilkosság (a klasszikus értelemben véve). Mások életét mented. Volt hasonló eset a szentek között is, amikor valaki feláldozta magát, hogy más élhessen (pl. Kolbe atya).
2010. nov. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 A kérdező kommentje:
Szerintem is, a szándéknak elégnek kellene lennie.
2010. nov. 7. 23:57
 16/42 A kérdező kommentje:
23:40-es! A fenti esetre mit mondasz? A szándékom az, hogy meghalljak és ezáltal életeket mentsek? Ilyenkor is bűn?
2010. nov. 8. 00:01
 17/42 anonim ***** válasza:
0%
Igen. Az életedről nem rendelkezhet. Ha az isteni elrendelésben hiszünk, akkor Istennek célja volt az, hogy te az adott vírussal megfertőződj. Ha megölöd magad, az "sátáni" munka, és nem Isten elrendelése történt.
2010. nov. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:

Kérdező, olvasd el Kolbe atya életét. Általában ilyen helyzetekben nincs annyi idő gondolkodni, mint ahogy a filmekben mutatják, és az embereknek nem is biztos, hogy van lelkiereje végiggondolni az összes lehetőséget, ösztönből cselekszik, illetve úgy, ahogy a lelkiismerete szerint helyes. Azért tudom ezt ennyire biztosan, mert én voltam már szorult helyzetben, igaz, nem ez, de ott is egy élet múlt a pillanatnyi döntésen, és csak utólag derült ki, mennyi időnk volt meghozni a jó döntést.

Kolbe atya nagyon jó példája ennek, azért is javaslom, hogy nézz utána, senki nem tekinti bűnnek, amit tett, és hiszem, hogy Isten sem, mert amit akkor vele és társaival tettek mások (a szándékos kínzás), az nagyobb bűn azoknak, mint az ő önfeláldozó viselkedése.

2010. nov. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 A kérdező kommentje:
Hát elég magányos lennék egyedül a bolygón ha vírus miatt mindenki meghalt. Ezek szerint te mindenképp élni akarnál?
2010. nov. 8. 00:10
 20/42 A kérdező kommentje:
Jó, holnap megnézem Kolbét.
2010. nov. 8. 00:12
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!