Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen fajta irodalmat olvassa...

Milyen fajta irodalmat olvassak el ahhoz, hogy legyen jogom kritizálni a vallásokat?

Figyelt kérdés

Mármint hogyha valami nem tetszik egy vallásban, akkor azt légből kapottan kritizáljam, hanem tudjam is alátámasztani ismeretanyaggal.


Milyen könyvet olvassak? Az öt világvallás?

Ebben benne van a zsidóság is?


2010. febr. 13. 20:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Melyik vallásra gondolsz?
2010. febr. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
70%
Sztem olvass Bibliát, csak vigyázz a végén nehogy inkább rájöjj, hogy nem kell ezt bántani.
2010. febr. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Nem, nem erre gondoltam.

Csak arra, ami összefoglalja mindnek a lényegét vagy nem tudom hogy van ez.


De akkor inkább megnézem a neten....

2010. febr. 13. 20:21
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Az igazán művelt emberek elolvassák a szakirodalmat pró és kontra (vallások esetében természetesen a szent könyveket is) egyaránt.

A nem igazán művelt emberek mindig csak az érem egyik oldalát szeretik kapirgálni (és lehetőleg minél hangosabban ütni az asztalt).

2010. febr. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
88%
Öt világvallás kezdetnek jó.
2010. febr. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
28%
Fizika, matematika és biológia könyveket.
2010. febr. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
85%
Ha igazán kulturáltan akarsz vitatkozni, akkor az adott vallások szent könyveit olvasd el. Én azt mondom, keresztényként bibliaismerettel, hogy igenis van, amit a vallás egyes tagjai nem úgy tesznek, ahogy kéne, és vannak olyan "szabályok", ami csak emberi találmány, és lehetne változtatni. De én ezt mondhatom, mert ismerem a forrást, amire a vallásom, ahova kereszteltek, hivatkozik. Ezeknél hitelesebb forrásanyagok nincsenek. Esetleg kultúrtörténeti alkotásokat is érdemes előszedni, mert a mai kor másabb, mint az, amikor írták ezeket, vagy az, amikor lefordították, mások a szokásaink, másképp élünk. Más kifejezéseket használunk, szóval egy értelmező szótár is hasznos lehet.
2010. febr. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
92%

20.25. nem érted a kérdezőt! A fizika,biológia nem szól semmit a vallásokról.

A kérdező kapott jó tanácsokat.Ha valamiről vitatkozni akarsz,akkor minden oldalt meg kell ismerned.

2010. febr. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
18%
Ahhoz, hogy vallásosokkal érdemben vitázhass (vagy úgy általában bárkivel), az ő és a saját oldalad is legalább annyira ismerned kell mint a sajátodat. Tehát keresztényeknél főleg a Bibliát, de ezen kívül kapcsolódó írásokat is. Így nehezebben kerülsz ellentmondásba, és nagyobb az esélye, hogy te nyered a vitát. Bár ezzel is csak azt éred el, hogy beégeted, mert meggyőzni nem tudod.
2010. febr. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
21:01 - Csak az elvakult bigottokat lehet beégetni, aki nem bigott vallásos, ahogy én se vagyok az (inkább hívőnek szeretem mondani magam, az jobban kifejezi, mi az álláspontom), pontosan látja a hibákat is.
2010. febr. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!