Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen fajta irodalmat olvassa...

Milyen fajta irodalmat olvassak el ahhoz, hogy legyen jogom kritizálni a vallásokat?

Figyelt kérdés

Mármint hogyha valami nem tetszik egy vallásban, akkor azt légből kapottan kritizáljam, hanem tudjam is alátámasztani ismeretanyaggal.


Milyen könyvet olvassak? Az öt világvallás?

Ebben benne van a zsidóság is?


2010. febr. 13. 20:04
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

21:08


Ugyan ezt mondtam, csak nem fogalmaztam elég pontosan. Egyébként látom jött a jó nép, és szépen le is pontozott.

2010. febr. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Ateista vagyok.
2010. febr. 13. 21:48
 13/20 Srapnel ***** válasza:
Az öt világvallás nagyon jó könyv, nekem megvan, elolvastam. Igazából a hívőknek nagyon is ajánlanám.
2010. febr. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Elég az internet is.
2010. febr. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Nekünk is megvan az öt világvallás, de a vallások könyveit hasznosabbnak tartom. Ugyanis akik pont a rossz minta, akikkel a kritizáló kedvűeknek problémája van, pont azok, akik nem tartják magukat ezekhez az írásokhoz. Gyakorlatilag bárki, függetlenül attól, hogy hisz-e vagy nem, akaratlanul is tartja magát ezekhez, ha próbál jó ember lenni és élhető életet élni és kialakítani maga körül. Persze ezt csak akkor lehet rendesen látni, ha valaki tájékozódik kultúrtörténeti területen is, meg nyelvészeti területen is. Aki persze ehhez lusta, az nyugodtan pontozgasson lefele mindenkit, nem tud érdekelni. :-)
2010. febr. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Kritizálni akkor is van jogod, ha semmit nem tudsz róluk. Olvasnod akkor kell mondjuk a Bibliát, ha meg szeretnéd érteni, miben hisz az, aki vallja a keresztyén tanokat. És egy kis példa a helyes Bibliaértelmezéshez:

Énekek éneke


Az én szerelmesem olyan, mint a fáraó hintója előtt a lovak.


Hát megnézném hányan örülnének ma egy ilyen hasonlathoz a szerelmesüktől. De ha megnézed a kort, amikor az íródott, a fáraóknak a legjobb, legnemesebb lovak húzták a hintóját. Tehát a mondat azt jelenti, az én szerelmesem a legjobb, a legkiválóbb. Ezt már bárki szívesen veszi ma is a kedvesétől.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2010. febr. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Nincs jogod kritizálni a vallásokat, mert lecsap a ménykű:D
2010. febr. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Bangha Béla: Világnézeti válaszok


Fennvan a Magyar Elektronikus Könyvtárban ( [link]

2010. febr. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Csapj föl egy filózófia-könyvet, és nézdd meg a keresztény teológiát. Sajnos, nagyon kis részét fordították le, ajánlom a latin, ógörög nyelveket, vagy ha tudsz angolul, ezeknek angol verzióját. Kezdd Aurelius Augustinusszal, utánna a skolasztikával, amely része Aquinói Szent Tamás művei (írd be a gugliba, hogy Corpus Thomisticum. Ottmegtalálhatod összes mveit.
2010. febr. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Ha ateista vagy mi értelme "kritizálni" bármilyen vallást?

Miért nem fogadod el azt, hogy mások másban hisznek, ha egyszer őket sem zavarja, hogy te ateista vagy?

Inkább tanuld meg megvédeni azt, hogy miért vagy ateista. Annak több értelme lenne, mint másokat kritizálni, szekálni, megbántani.


Ha meg teológiai hitvitát akarsz csapni, ahhoz végezd el a teológiát vagy a "vallástudomány" szakot. Néhány átfogó könyvből csak annyit tudsz meg, amennyi épp ahhoz elég, hogy "szemétkedj".


Szerintem.


Sosem értettem azokat az embereket, akik pusztán a kritizálás kedvéért merülnek el egy témában... ebben se épülésük, se "építésük" nincs.

2010. febr. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!