Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha létezik Isten, miért...

Ha létezik Isten, miért hagyja, hogy a rossz legyen (hamarabb) boldog?

Figyelt kérdés

Oké, a kérdés kicsit durván hangzik, de szívemből szólt. Ha létezik Isten, miért hagyja azt, hogy a kis r*bancok, akik az iskolákban szekáltak másokat, kicsinálták az önbizalmukat most boldogan éljenek? Az én zaklatóim már kb mindegyik házas gyereke van (kivéve azt amelyik hivatásos lett, de az is úgy látom élvezi az életet) én meg még itt vagyok szüzen, erős bizalmi problémákkal, önbizalom hiánnyal és idegi alapon egyre több betegséggel.

Mindegyiknek egészséges a gyereke, tehát így sincsenek büntetve... Semmi.

A másik 2-3 lány, akik hozzám hasonlóan piszkálva voltak általuk munkahelyről munkahelyre mennek, tartós kapcsolat nem sikerül... Tehát továbbra is mi szívunk.

Most a zaklatók élik a mi álmunkat.... Ez nem fair.


Tehát kérdem én: Ha van Isten, miért hagyja, hogy ezek boldogan éljenek? De leginkább miért élnek HAMARABB boldogan mint mi? Ezeknek a velejéig romlott és gonosz, zaklató senkiknek szaporodni sem kéne!!!


Komolyan kezdem hinni/látni, hogy csak az jut előre aki egy undorító féreg.



tegnapelőtt 07:40
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
Rossz nélkül nincs jó, és ha gondtalanul élsz és minden azonnal sikerül, akkor nincs motivációd arra, hogy bármilyen téren jobbá válj.
tegnapelőtt 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mivel vallás kategóriában kérdezted ezért induljunk a teológiai oldalról.


Ott van egyrészről a szabad akarat aztán pedig az, hogy nem a te dolgod hanem Isten dolga megítélni azt, hogy ki milyen és ítéletet mondani felettük majd a túlvilágon. Addig pedig azt csinál nagyjából amit akar.


Ha pedig azt néznénk, hogy eleve a rossz miért is van arra pedig már sok kérdés.


------------------------------------------------------------------


Na aztán most térjünk rá egy kicsit más szemszögből.


Hallottad már azt, hogy "vigyázz mit kívánsz" ?

Az, hogy régen zaklattak nem jelenti azt, hogy te jó ember vagy és te jól jönnél ki abból ha már itt mindenki azt kapná amit megérdemel.


------------------------------------------------------------------


Ezenfelül az, hogy van gyereke, házas, stb. egyáltalán nem jelenti azt, hogy boldog vagy jó lenne az élete. Nem egy embert láttam már akik párkapcsolatban éltek vagy akár házasok is voltak és sokkal boldogabbak lettek mikor végre véget ért. Persze olyan is volt ahol még gyerek is volt így nem teljesen nem tudtak elszakadni egymástól mert a gyerek ott maradt. De ott sem azt látni, hogy annyira nagyon szeretet lenne és boldogság lenne...


Tehát régi cselekedeteik alapján (és ott sem minden cselekedetük alapján) ítéled meg őket és egy látszat alapján nézed az életüket. Elégé téves képet lehet így festeni valakiről.


------------------------------------------------------------------


Ami pedig az elért eredményeket illeti.


A válaszod alapján én azt látom, hogy ők élték az életük te pedig leragadtál a múltban és sajnáltatod magad. A leírás alapján már nem egy év tellett el mióta nem jártok egy iskolába. Ha magadtól nem is tudsz megbirkózni azzal ami történt akkor kérhettél volna már régóta segítséget.

Az iskolai zaklatás egy borzalmas dolog aminek nem szabadna léteznie (mint sok minden másnak) de az, hogy mit tesszel utána már nem tőlük függ hanem tőled.


Fel kell dolgoznod ami történt és tovább kell lépned. A jelenre és a jövőre figyelni azt építeni ahelyett, hogy régi ostoba gyerekek cselekedetein rágódjál amivel csak mérgezed magad és szabotálod a jövőd.

tegnapelőtt 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
21%

Mivel nincs Isten.


Ez most olyan mintha azt kérdeznéd hogy ha vannak tündérek és dzsinek, miért vannak még betegségek és éhínség, miért nem kívánta tőlük senki még hogy szűnjenek meg.

tegnapelőtt 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Kedves Kettes, nem ragadtam le a múltban, de nem könnyű egy ilyenből kijönni. Igen, ők vígan élték az életüket míg én mai napig nem tudtam elég önbizalmat szerezni vagy igazán bízni valakiben. Lehetett volna barátom, nem is egy.... De egynek sem tudtam igent mondani. Féltem, hogy megcsal vagy ez egy csapda.


Segítséget nem tudom kitől kérjek. Mivel nincs isten, hogy kellőképpen megbüntesse őket. Egy csaló pszichológushoz meg nem megyek el, csak hogy elvegye a pénzem azért mert meghallgatott.


Azt is elhiszem, hogy az ember kifelé él valahogy, ami nem biztos, hogy fedi a valóságot. Az én Facebook posztjaimon sem látszik, hogy szarul vagyok lelkileg.... De egy egészséges gyermek mindenképpen áldás. Az pedig, hogy megjegyeztem, hogy ezek nem érdemlik meg és nem járna nekik, ez nem egy kívánság volt! Soha nem kivannék ilyet senkinek még ezeknek a mocskos szörnyeknek sem. (Mondjuk ha kívántam is volna, úgy látszik nagyon nem vált volna be...) Ez csak egy tény volt. Egy megállapítás. Azt se kívántam, hogy beteg gyerekük legyen, csak megjegyeztem, hogy sajnos nem azok, tehát Isten még ezzel sem bűntette őket. Egyszerűen csak megadta a velejéig romlott szarháziaknak azt amire mondjuk én a legjobban vágyom, azt ami a világon a legnagyobb kincs és öröm; A gyerek.


Nem mondom, hogy szent vagyok, de nem sok minden van a rovásomon. Sokkal kevesebb mint ezeknek a rohadekoknak....


Egyetlen egy egyébként bocsánatot kért, rajta láttam, hogy megváltozott, tőle már nem sajnálom... De a többinek még látszik a fején, hogy nem lettek jobbak.


Na mindegy, ha van Isten, legalább abban reménykedem, hogy azok a gyerekek annyit fognak szenvedni, mint amennyit én szenvedtem az anyjuk miatt... Ez pedig szintén nem egy kívánság csak egy reménysugár. És akkor majd kiderül. Ha olyan csuda jó emberek, a gyerekek nem fognak szenvedni.

tegnapelőtt 10:23
 5/10 A kérdező kommentje:
Írtad amúgy hogy nem kevés idő telt el. Ha pl 22 éves vagyok általános iskola 8. osztály óta 8 év telt el... 22 évesen már lehet szülni... Aki nem ment egyetemre 18 évesen elkezdett dolgozni 22 éves korára lehetett pár munkahelye.
tegnapelőtt 10:26
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

4


Ha valamit félre értettem akkor elnézésedet kérem a meglévő leírás alapján próbáltam következtetni.


Amennyibben ekkora gondokat okozott ez az egész számodra akkor még inkább érvényesnek tartom amit korábban írtam, hogy keressél fel egy szakembert aki segít ezeken túl lendülni.

Nézzél utána a tapasztalatoknak, nem mind csaló bár vannak akiknek más munkát kéne keresniük.

Esetleg utána nézhetnél, hogy munkahelyeden nincs-e ingyenes lehetőség és akkor legalább a pénzedet biztosan nem fogják lenyúlni. Azonban segítség az kell mert így láthatóan nem nagyon jutsz előrébb.


"De egy egészséges gyermek mindenképpen áldás. "

Nem mindenkinek. Van akinek csak nyűg és teher akkor is ha egészséges mert akkor is rengeteg vele a munka.



"Na mindegy, ha van Isten, legalább abban reménykedem, hogy azok a gyerekek annyit fognak szenvedni, mint amennyit én szenvedtem az anyjuk miatt."

Ez már végképp a személyes meglátásom de ne reménykedj abban, hogy más bűnhődik meg egy másik személy bűnei miatt. Ez így egyáltalán nem igazságos.


5

Persze lehet. Bár azért 8 év sem kevés. Ha azt nézed egy 22 éves embernek 8 év több mint az élete egyharmada.

Mivel pedig azt írtad, hogy már több is házas, gyereke van így azért ennél egy kicsivel többet mondanék. Persze lehet, hogy többen is hamar házasodtak és gyereket szültek.


A lényegen nem változtat. Az pedig az, hogy te rosszul vagy amiből én úgy látom, hogy nem tudsz kijönni segítség nélkül. Akár a barátokkal vagy rokonokkal is lehet próbálkozni, hogy hát ha tudnak segíteni legalább kezdetben.

tegnapelőtt 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Potyondi Gergely ***** válasza:
40%

Lukács16,19-31

Vala pedig egy gazdag ember, és öltözik vala bíborba és patyolatba, mindennap dúsan vigadozván,

És vala egy Lázár nevű koldus, ki az ő kapuja elé volt vetve, fekélyekkel tele.

És kíván vala megelégedni a morzsalékokkal, melyek hullanak vala a gazdagnak asztaláról, de az ebek is eljővén, nyalják vala az ő sebeit.

Lőn pedig, hogy meghala a koldus, és viteték az angyaloktól az Ábrahám keblébe; meghala pedig a gazdag is, és eltemetteték.

És a pokolban felemelé az ő szemeit, kínokban lévén, és látá Ábrahámot távol, és Lázárt annak keblében.

És ő kiáltván monda: Atyám, Ábrahám! Könyörülj rajtam, és bocsásd el Lázárt, hogy mártsa az ő ujjának hegyét vízbe, és hűsítse meg az én nyelvemet, mert gyötrettetem e lángban.

Monda pedig Ábrahám: Fiam, emlékezzél meg róla, hogy te javaidat elvetted a te életedben, hasonlóképpen Lázár is az ő bajait: most pedig ez vigasztaltaitk, te pedig gyötrettetel.

És mindenekfelett, miköztünk és tiközöttetek nagy közbevetés van, úgyhogy akik akarnának innét tihozzátok általmenni, nem mehetnek, sem azok onnét hozzánk át nem jöhetnek.

Monda pedig amaz: Kérlek azért téged, Atyám, hogy bocsásd el őt az én atyámnak házához,

Mert van öt testvérem, hogy bizonyságot tegyen nekik, hogy ők is ide, e gyötrelemnek helyére ne jussanak.

Monda pedig Ábrahám: Van Mózesük és prófétáik; halgassák azokat.

Ama pedig monda: Nem úgy, atyám, Ábrahám, hanem ha a halottak közül megy valaki hozzájuk, megtérnek!

Ő pedig monda neki: Ha Mózesre és a prófétákra nem hallgatnak, az sem győzi meg őket, ha valaki a halottak közül feltámad.


Máté5,43-46

Hallottátok, hogy megmondatott: Szeresd felebarátodat, és gyűlöld ellenségedet.

Én pedig azt mondom nektek: Szeressétek ellenségeiteket, áldjátok azokat, akik titeket átkoznak, jót tegyetek azokkal, akik titeket gyűlölnek, és imádkozzatok azokért, akik háborgatnak és kergetnek titeket.

Hogy legyetek a ti mennyei Atyátoknak fiai, aki felhozza az ő napját mind a gonoszokra, mind a jókra, és esőt ad mind az igazaknak, mind a hamisaknak.

Mert ha csak azokat szeretitek, akik titeket szeretnek, micsoda jutalmát veszitek? Avagy a vámszedők is nem ugyanazt cselekszik-e?

tegnapelőtt 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%

Kedves Kérdező.


Nem tudom mennyire ismered a Bibliát, mert erre a kérdésre is benne van a válasz.

Tévedés, hogy ezek az emberek boldogok. Egyébként pedig nem a jelenleg mondott boldogság a valódi boldogság. Csak átmeneti, érdemes a 73. zsoltárt elolvasnod.

Jézus elmondta, hogy mi a valódi boldogság, és az nem ebben a gonosz Sátáni rendszerben fog megvalósulni.

Jézus soha nem mondta, nem is ígérte, hogy a tanítványai, követői élete, Hawai Dj, napfény lesz az utolsó napokban. Sőt azt mondta:

(Cselekedetek 14:22) . . .„Sok nyomorúságon át kell bemennünk az Isten királyságába.”

Akik most "boldogok", azoknak a boldogsága addig tart, amíg Isten lenem zárja ezt az időszakot.

tegnapelőtt 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
57%

Hanyagolnod kéne ebben a témában a vallásos vonalat és azt, hogy mi a helyzet a volt zaklatóiddal és arra kéne koncentrálnod, hogy hogyan fejlesszed magadat, hogyan dolgozd fel ami történt, stb.


Ha már feltétlen itt akarsz tanácsot kérni akkor inkább egy másik kategóriában és az előbb taglalt módosításokkal írd ki a kérdésed.


Az ilyen kérdésekkel előrébb nem nagyon fogsz jutni az életben, még talán hátrébb is.

tegnap 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#6 Továbbra is fenntartom, hogy az ÖSSZES pszichológus egy csaló senki, nem óhajtok hozzájuk menni.

Család, barátok meghallgatnak, tanácsokkal látnak el és támogatnak. Mindig ki is húznak a gödörből, de aztán előbb utóbb újra visszaesek, mert igazságtalannak érzem ezt az egészet. Aki pedig úgy szül egészséges gyereket, hogy nem tekinti áldásnak, na az tényleg egy velejéig romlott személy és tényleg nem érdemli meg, hogy szaporodjon. Ez csak továbbra is fenntartja a kérdésem: Ha ő egy ilyen utolsó, lelketlen senki, miért jár neki mégis (hamarabb) gyerek, mint annak aki még mindennél jobban vágyik rá? De úgy is kérdezhetném: Miért bünteti Isten azt az ártatlan kis babát azzal, hogy egy ilyen utolsó undorító véglény az anyja?


#9 Köszönöm a kioktatást, tényleg nem írta még előtted senki... Ja, de. :D


Kérdésemet tökéletes kategóriában tettem fel, hiszen a kérdés az volt, "Ha létezik Isten, miért hagyja, hogy a rossz legyen (hamarabb) boldog?".


Akik Bibliai idézetek írtak vagy idéztek onnan, azoknak köszönöm.

ma 00:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!