Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus féltestvére volt Kereszt...

Bölcsek köve kérdése:

Jézus féltestvére volt Keresztelő Jánosnak?

Figyelt kérdés
Erzsébet férjének, Zakariás papnak kiemelkedő szerepe volt abban, hogy Máriát felkészítse 3 éves korától Jézus világra hozatalára a Fülöp- és a Jakab-féle apokrif evangéliumok szerint.

okt. 20. 14:40
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

"Jézus nem lehetett ... mert Jézus a Szentlélektől fogant"



Ezt (Máté 1,20; Lukács 1,26-35; János 1,13) állítja az az Újszövetség, aminek alapjait a Názáreti Jézus ( [link] ) i.sz. 25.04.01-ére ( [link] ), a Peszách ünnep előkészületi napjára előre megtervezett kínhalálát követően évtizedekkel tették le annak a rabbinak tanult Pálnak a kezdeményezésére, aki soha nem találkozott Jézussal, ellenben a legádázabb üldözője volt Jézus követőinek a Szanhedrin megbízásából.


Pál a "pogányok apostolának" titulálta magát (Rómaiakhoz írt levél 1,4-5; 11,13; 15,15-16; 16,26; Galatákhoz írt levél 2,2; 2,8; Efezusiakhoz írt levél 3,1; 3,6; 3,8; Thesszalonikaiakhoz írt levél 2,15-16; Timoteushoz írt második levél 1,11; 4,17) és nyomatékosan kihangsúlyozta, hogy ő igazat mond és nem hazudik (A Timoteushoz írt első levél 2,7)... Pál egyszerűen megátkozta azokat, akik mást hirdetnek mint ő (Galatákhoz írt levél 1,6-9)...


Érthetetlen, hogy a keresztény hagyomány apostolnak tartja személyét. A "megtérését" illetően pedig jogos aggályok merülhetnek fel... Az Újszövetség 27 könyve közül 16 Lukács és Pál nevéhez fűződik... Miképpen lehetséges az, hogy Péter, akire Jézus úgymond az egyházát építette (Máté 16,18), minimális tanítással van jelen az Újszövetségben? Péternek a két levele 8 fejezetet tartalmaz, ezzel szemben Pálnak a 14 levele 100 fejezetet...


Lukács nevéhez fűződik az "Apostolok cselekedetei" megalkotása. Ezt az alábbi mondattal kezdi:


"Az első könyvet arról írtam, Teofiloszom, amit Jézus tett és tanított kezdettől fogva egészen addig a napig, amelyen felvitetett, miután a Szentlélek által megbízást adott az apostoloknak, akiket kiválasztott." (Apostolok cselekedetei 1,1-2)


Lukácsot Pál térítette meg a Pál-féle kereszténység számára. Mivelhogy Lukács se találkozott soha Jézussal, honnan tudhatta, hogy Jézus "kezdettől fogva egészen addig a napig" mit tett és mit tanított? Esetleg Páltól informálódott, aki szintén soha nem került személyesen kapcsolatba Jézussal?


Hogy ezekről a dolgokról mi lett volna Jézusnak a véleménye, azt csak találgatni lehet...


A középkor legnagyobb talmudtudósa, Maimonides (1135/1138 - 1204) azt állította, hogy a kereszténység és az iszlám az ószövetségi Messiásnak, Immánuelnek ( [link] ) az 1999.08.11-én ( [link] ) történt eljövetelét volt csak hivatott előkészíteni...


Jézus testi megfogamzása (Mária teherbe esése) a születése előtt 266 nappal, i.e. 9.05.20-án ( [link] ) valósult meg, amikor Erzsébet is úgymond "eltelt Szentlélekkel" (Lukács 1,41). Ezen a napon a Schemhamphoras (Isten 72 szelleme - [link] ) kozmikus forrásait felépítő égitestek bizonyos konstellációja volt megfigyelhető ugyanúgy, mint Jézus születésekor és keresztre feszítésekor egyaránt.

Ezen a napon látogatta meg Mária a jeruzsálemi Templomot is, ahova el kellett juttassa azt az általa készített függönyt, amit a főpap kérésére alkotott az "istenháza" számára.

Mint már jeleztem korábban, Mária 3 éves kora óta a jeruzsálemi Templomban nevelkedett Zakariás pap (Erzsébet férje, Keresztelő János apja) védőszárnyai alatt, aki az alábbi szavakkal fogadta a kislányt a Jakab-féle apokrif evangélium szerint:


"Az Úristen naggyá tette nevedet a Föld minden nemzedéke között: az utolsó napokban nyilvánvalóvá teszi benned az Úristen, Izrael fiainak megváltását." (Klaus L. Matefi fordítása)


Amire itt Zakariás célzott, az Máriának i.e. 9.05.20-án megvalósult teherbe esése, és i.e. 8.02.10-én ( [link] ) történt Jézus világra hozatala volt. Amennyiben a teherbe esés nem akkor ment volna végbe, akkor Jézus nem születhetett volna meg bűntelenül 266-ra rá a Schemhamphoras (Isten 72 szelleme) kozmikus forrásait felépítő égitestek együttállásakor, aminek következtében a Nap mögött felsorakozott negatív szellemi hatásúnak tartott planéták nem tudták a nekik tulajdonított hatásukat kifejteni a Földre és a születő Jézusra.


Hogy miért éppen Máriára esett ez a papok és a főpap által betervezett feladat, azt azzal lehet megmagyarázni, hogy ő is a Schemhamphoras (Isten 72 szelleme) kozmikus forrásait felépítő égitestek egyik konstellációjának égisze alatt látta meg a napvilágot i.e. 23.12.18-án ( [link] ).


Aki tagadja Jézus i.e. 8.02.10-én történt világra jövetelét, az akarva, vagy akaratlanul negálja a Jézus személyéhez fűződő misztérium fundamentumát is!


Mária kilenc évet töltött a Templomban a papok és Isten szolgálatában. 12 éves korában a papok szerint eljött az ideje annak, hogy eljegyezzék egy kiválasztott férfivel annak érdekében, hogy a Megváltó jövendőbeli anyja ne válhasson időközben érdemtelenné erre a neki szánt szerepre. A vőlegény kijelölését a főpap Zakariásra bízta, akinek a választása a galileai Názáretben élő idős és özvegy Józsefre esett. A főpap arra kérte meg Máriát és másik hat szüzet, hogy az "istenháza" számára készítsenek függönyt, amit több mint valószínű egy megadott időpontra kellett Máriának is elvinnie Názáretből Jeruzsálembe, hogy megfelelő időre áldott állaptba kerülhessen. Erről Zakariás pap felesége, Erzsébet is kellett tudjon, hiszen nem ok nélkül fogadta még aznap Máriát az alábbi szavakkal:


"Amikor Erzsébet meghallotta Mária köszöntését, örömében megmozdult méhében a gyermek, maga Erzsébet pedig eltelt Szentlélekkel.

Nagy szóval felkiáltott: "Áldott vagy az asszonyok között, és áldott a te méhed gyümölcse!

Hogy lehet az, hogy Uramnak anyja jön hozzám?" (Lukács 1,41-43)

okt. 21. 14:54
 12/22 A kérdező kommentje:

Korrekció:


Amennyiben a teherbe esés nem akkor ment volna végbe, akkor Jézus nem születhetett volna meg bűntelenül 266 napra rá a Schemhamphoras (Isten 72 szelleme) kozmikus forrásait felépítő égitestek együttállásakor, aminek következtében a Nap mögött felsorakozott negatív szellemi hatásúnak tartott planéták nem tudták a nekik tulajdonított hatásukat kifejteni a Földre és a születő Jézusra.

okt. 21. 14:59
 13/22 anonim ***** válasza:
93%

"Ezt (Máté 1,20; Lukács 1,26-35; János 1,13) állítja az az Újszövetség"

S mivel Jézusról egyetlen más forrás se létezik, csak legfeljebb néhány római és zsidó műben említik nevét és követőit, így csak erre lehet hagyatkozni.

okt. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 IstenGyermeke1 ***** válasza:
88%

A töméntelen hülyeséget, amit leírsz, kérdező, el sem olvastam.

Szerintem egy harmadik osztályos gyermek is magasabb szinten van. Vajon, ha Mária ROKONA Erzsébetnek, akinek Zakariás a férje, és Mária a Szentlélektől fogan, akkor a féltestvére-e? Nem.

Bár tudom, hogy ezt neked nehéz felfogni, mert te csak a saját képzeletednek hiszel…

Ha rajzolok egy körbe egy földbolygót, rászerkesztek pár csillagot és bolygót, ráhúzok pár vonalat, és belinkelem neked; abbahagyod az ehhez hasonló kérdések kitevését. Ezek senkinek sem bizonyítanak semmit rajtad kívül! Senkit sem érdekel a minden valóságalapot nélkülöző ezoterikus szöveg.

okt. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

" Vajon, ha Mária ROKONA Erzsébetnek, akinek Zakariás a férje, és Mária a Szentlélektől fogan, akkor a féltestvére-e?"



Nem olvastad figyelmesen a bejegyzésemet ezek szerint... A befejező idézetet (Lukács 1,41-43) nem saját véleményként adtam itt meg, hanem arra igyekeztem vele utalni, hogy Erzsébetékhez történt megérkezése előtt a jeruzsálemi Templomban már meg kellett valósuljon Máriának a "Szentlélek" égisze alatt végbevitt teherbe esése, aminek tervéről férjétől, Zakariástól értesülhetett már korábban Erzsébet. Hogy lehetett-e esetleg Zakariás a biológiai donor, az itt a kérdés.

okt. 22. 00:03
 16/22 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudom hogy jön ide Pál. De az egyik pegnagyobb hittérítő és amiket ír a levelében, olyanokat egy hitetelen biztosan nem írna le . Olvastad egyáltalán?
okt. 22. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Válasz a 16. bejegyzésre:


Az újszövetségi írások hitelességét igyekeztem Pál és Lukács bemutatásával prezentálni.

okt. 22. 11:50
 18/22 IstenGyermeke1 ***** válasza:
88%

#15

Megint szövegértés egyes. Olvasd el az Lk 1-et. Szépen le van írva benne, hogy NEM A TEMPLOMBAN TÖRTÉNT, és A SZENTLÉLEK által, vagyis férfi közreműködése nélkül.

Tudom, hogy ez neked magas, de te egyszerűen figyelmen kívül hagyod a Bibliát, de mégis arra próbálsz hivatkozni.

Megszerkesszem a körös, földes képet? Akkor abbahagyod?

okt. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

"Megint szövegértés egyes."


Ez nálad áll fenn, ugyanis én nem tartom autentikusnak az Újszövetségben írtakat többek között Mária teherbe esésével kapcsolatosan se.


Olvassad figyelmesebben az írásaimat...

okt. 22. 21:01
 20/22 IstenGyermeke1 ***** válasza:
88%

#19

Ha nem fogadod el a Szentírást, akkor meg minek hivatkozol rá? Ez volt mindig is a fő bajom. Fogsz egy szentírási részt, kiveszed belőle, ami nem kell, hozzárakod a saját képzeletedet a csillagjegyekkel meg a tudomisénmikkel; és kész is van az “igazság,” amit a hülye laikusok (=rajtad kívül mindenki) nem képes elfogadni.

Tényleg nem érzed a helyzet abszurditását? És sajnos bármit írok neked, fölöslegesen teszem.

Laudetur Iesus Christus!

tegnapelőtt 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!