Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Jézus és Buddha egy időben...

Ha Jézus és Buddha egy időben éltek volna, és találkoztak volna, miről beszélgettek volna?

Figyelt kérdés
Ez a kép ihlette a kérdést: [link]

ma 10:20
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Nem tudom, pillanatnyilag azzal vagyok elfoglalva, miről beszélgettem volna Aeneasszal, ha találkoztunk volna.
ma 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Valahogy hasonlóan képzelem most el így elsőre ezt a beszélgetést, mint Jézus és Nikodémus:

"Bizony, bizony, mondom neked: Aki nem vízből és Szentlélekből születik, az nem megy be az Isten országába. Ami a testből születik, az test, ami a Lélekből születik, az lélek. Ne csodálkozz azon, hogy azt mondtam: újjá kell születnetek." (Jn 3, 5-7)

De persze ez csak fikció.

ma 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Zeuszról.
ma 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia,

Én sokkal inkább úgy képzelem, mint a Nátánáelel való találkozását Jézusnak:

"Amikor Jézus látta, hogy Nátánaél közeledik feléje, azt mondta róla: Íme, egy igazi izráelita, akiben nincsen álnokság. Nátánaél megkérdezte tőle: Honnan ismersz engem? Jézus így válaszolt neki: Mielőtt Fülöp idehívott téged, láttam, hogy a fügefa alatt voltál. Nátánaél így szólt hozzá: Mester, te vagy az Isten Fia, te vagy Izráel királya! Jézus így válaszolt neki: Mivel azt mondtam neked, hogy láttalak a fügefa alatt, hiszel? Ennél nagyobb dolgokat fogsz látni. És hozzátette: Bizony, bizony, mondom nektek: meglátjátok a megnyílt eget és az Isten angyalait, amint felszállnak, és leszállnak az Emberfiára." (János evangéliuma 1:47-51)


Üdv. Péter

ma 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4


Ugye csak viccnek szántad kedves Péter?

ma 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Krampusz1 ***** válasza:
Azt gondolom rendszeresen találkoznak jelenleg is.
ma 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!