Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nincs több kérdésem...

Miért nincs több kérdésem Isten felől?

Figyelt kérdés

Úgy érzem mindent tudok, amit tudni lehet Istenről. Vagyis szívesen tudnák még többet róla, de hiába tudok meg többet, átadni már nem tudom másnak a tudást, mert úgy tűnik, nem hiszik el.

Most pedig bennem van ez az érzés. Mégis kivel meetingelhetnék Isten földöntúli tudásáról, ha senki sem hiszi el az igazságokat?

Ez pedig elszomorít.

Mintha nem maradt volna a földön rajtam kívül egy sem, aki tiszta szívből hinne az Úrban, mint egy gyermek. Szomorú.



tegnap 10:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg tőle, mennyivel lenne szebb a világ, ha nem meetingelni akarnál másokkal, hanem egyszerűen csak találkozni. :)


"szívesen tudnák még többet róla, de hiába tudok meg többet, átadni már nem tudom másnak a tudást, mert úgy tűnik, nem hiszik el"

Ami magot ma elvetsz, később még kikelhet... De egyébként se csak azért érdemes még többet megtudnod, hogy máris továbbadhasd a tudást.

tegnap 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kéredző


Ahogy olvastam a szavaidat, számtalan Biblia vers jutott az eszembe.

Én személy szerint nem mernék olyat mondani, hogy már mindent tudok Istenről.

(Róma 11:33) . . .Mily kikutathatatlanok az ítéletei, és kinyomozhatatlanok az útjai!

Soha nem lesz olyan időszak, mikor azt mondhatjuk, hogy mindent tudunk.


Jézus és a Biblia írói soha nem mondták, hogy "világmegtérés" lesz.

Lesznek akiket érdekel, lesznek akiket nem. De ez nem ok arra, hogy abba hagyjuk a Jézustól kapott feladatunk végzését.

(Ezékiel 2:5) 5 Ők pedig akár meghallgatnak, akár nem – mert lázadó nép ez –, meg fogják tudni, hogy próféta volt közöttük.

(Ezékiel 12:2) 2 „Embernek fia! Lázadó nép között laksz. Van szemük, hogy lássanak, de nem látnak, van fülük, hogy halljanak, de nem hallanak, mert lázadó nép ez.

(Máté 10:14) 14 Ha valahol nem fogadnak be titeket, és nem figyelnek a szavatokra, . . .

(Máté 28:19, 20) 19 Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek a nevében, 20 és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. Én pedig veletek leszek mindennap a világrendszer befejezéséig.”


Rajtad kívül nem maradt senki aki hinne Istenben?

Vajon miből gondolod ezt? Több millióan, milliárdan hisznek.

Az más téma, hogy ha nem pontos az ismeretük, de hogy senki nem hinne, az egy téves elképzelés.


Vagy nem érted Isten szavát, valójában nem tudsz mindent.

Ugyanakkor egy Tanítvány soha nem egyedül magányosan tanul, hanem Isten népének tagjaként, Jézus hujaival él, tanúl, tanít és szolgál együtt.


Bizony Bizony, sok mindent nem tudsz még.

tegnap 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

" ...senki sem hiszi el az igazságokat?....Mintha nem maradt volna a földön rajtam kívül egy sem"

Mire alapozod ezeked az elképzeléseidet? Hány embert ismersz? Hány emberrel folytattál mély beszélgetést Istenről?



"Most pedig bennem van ez az érzés."

Igen, ez a lényeg. Ez az érzés a te érzésed... csupán. Hogy melyek az arányok ilyen téren a föld lakosságának körében nem tudjuk.

De nincs is jelentősége.


Ha nincs kérdésed Isten felől, az azt jelenti, hogy tudod mi a dolgod. Ennek örülni kell, és tenni azt.

tegnap 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igaz, mindent nem tudhatok.


Igaz, találkoznom kell testvéreimmel az Úrban.

tegnap 11:21
 5/6 anonim ***** válasza:

4

Tik-tokon gondolom eddig nem próbáltad még ?

Privátban szívesen segítek ezügyben.

tegnap 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy egész életen át ismerjük meg az Istent. Mivel mindenható, mindig tud újat mutatni. Csak kérd!
tegnap 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!